Kredit ali povecanje limita??

Freak

Pripravnik
19. sep 2007
522
0
16
Informativno me zanima,ce kdo ve kaj se bolj splaca kredit ali da si das povecat limit za zneske do max 3000€ ?? Slo bi se pa za dobo enega leta??
 
Nazadnje urejeno:

luka_lj

Pripravnik
5. sep 2007
182
0
16
Čist simpl matematika;)

Kredit - naj ti povejo koliko bi ga preplačal in mesečni obrok

Limit- koliko (se mi zdi da cca 1% neg. stanja) ti bi trgali na mesec/ obroki po želji:)
 

Freak

Pripravnik
19. sep 2007
522
0
16
Kaj,pa ce povecas limit za enoleto. Pol pa itak ce ga poplacas v 3. al pa 12. mescih nima veze? Al kako grejo te stvari??
 

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Citat:
Uporabnik Freak pravi:
Kaj,pa ce povecas limit za enoleto. Pol pa itak ce ga poplacas v 3. al pa 12. mescih nima veze? Al kako grejo te stvari??

Greš na banko in jih vprašaš za limit. Če so dobre volje, ti bodo dali limita za cca. 3 plače. Skleneš pogodbo npr. za 1 leto, na mesec ti tržejo tok ko ti izračunajo (hja bi kar znal držat tisti cca. 1% od limita), na začetku plačaš še stroške odobritve + zavarovanje.

Če pa kolebaš, kaj je boljše ob predpostavki predčasnega poplačila ali pa kar tako na sploh pa pejdi na banko in če bodo dobre volje, ti bodo tudi to izračunali.
wink-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Stroški odobritve in zavarovanja so cca.80€ pri limitu, pri kreditu ne vem. Pri limitu imaš cc 8-9% obresti na leto, kar pride na mesec manj kot 1% na negativni znesek. Limit dobiš za dobo 1 leto in sicer 5 povprečnih plač. Po 1 letu ga lahko podaljšaš. Za 5 povprečnih plač moraš narediti Activo kartico. Če jo nočeš narediti, imaš na navadno kartico samo 3 povprečne plače minusa. To je na banki Koper.
Sicer pa, kr pejd povprašat še mau na banko.
 
Nazadnje urejeno:

Cavalierka

Pripravnik
19. sep 2007
118
0
16
osrednje-slovenska
Po mojem je kredit boljša izbira. Pa še vrneš ga zagotovo. Obrestna mera pri limitu je kr visoka (npr. NLB 10,85%), pri kratkoročnih kreditih pa so obrestne mere bistveno nižje (cca. 7 %). Pri povišanju limita imaš tudi neke stroške odobritve, ki so približno enaki kot pri odobritvi kredita. Kredit se bolj splača jemati konec meseca, ker je ful manjši strošek za interkalarne obresti.
 

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Citat:
Uporabnik Cavalierka pravi:
Po mojem je kredit boljša izbira. Pa še vrneš ga zagotovo. Obrestna mera pri limitu je kr visoka (npr. NLB 10,85%), pri kratkoročnih kreditih pa so obrestne mere bistveno nižje (cca. 7 %). Pri povišanju limita imaš tudi neke stroške odobritve, ki so približno enaki kot pri odobritvi kredita. Kredit se bolj splača jemati konec meseca, ker je ful manjši strošek za interkalarne obresti.

Interkalarne obresti naj si nekam vtaknejo. 10 ali 20€ ali tam nekje.
wink-1.gif
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Jaz sem pred leti na Koprski banki imela isto dilemo za skoraj isti znesek kot ti zdajle. Kredit ali limit, stroški tam tam in sem se odločila za limit, ker se mi je zdelo še celo malo bolj ugodno. Poleg tega sem vse skupaj odplačala predčasno kot če bi imela kredit.
 

Freak

Pripravnik
19. sep 2007
522
0
16
Ja sej to tut mene muci. Ker ce uzamem lizing in ce malce pazim in stiskam,ga bi lahko v dobre pol leta povrnu
smile-1.gif
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Če se znaš kontrolirat pri denarju in lahko limit prej povrneš se to bolj splača. Drugače pa kredit in si itak na koncu na istem. Pa s kreditom je še sranje: izpolnjevanje obrazcev, služba potrdi, neseš nazaj itd. Pri limitu greš v banko zaprosiš in ti oddobrijo. Ne vem no, pri meni je 3,5let nazaj, ko sem kupovala avto, pri temu zmagal povečan limit.
 

blustar

Pripravnik
1. okt 2007
230
0
16
Ja, limit je enostavnejši za odobrit in če ga hočeš prej poplačat. Je pa kredit cenejša varianta, sploh v enih bankah so posebne ponudbe za nižje zneske in krajša obdobja - govorim na pamet, nisem šla preverjat.

Varianta so ti pa tudi kreditne kartice z revolving krediti.