Kranjčane moti hrup letal

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Res je to! Ful nas moti!

Grem tečt od Qlandie pa tečem ful dobr zaradi zavg efekta vzletajočih mrcin! Pol me pa bejba prijavi na županov tek in tam tečem kot lenivec pa nč jasno!! Evo to je to!

Zahtevam odškodNino
tongue-1.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Važno da je letališče Ljubljana dejansko 25 km izven Ljubljane.
Ja, res sramota! Se strinjam! Narediti peticijo naj se letališče prestavi v središče Ljubljane, kot je povsod drugod v civiliziranem svetu!!!
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Eh, bo kar gora prišla k Mohamedu. 50 let gor ali dol ...
grin1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Malo izobraževanja... Koncem 50 let prejšnjega stoletja se je iskala nova lokacija za letališče. In je bil izbran Brnik kot lokacija, ki je dolgoročno spremljana imela najmanj megle v celem letu. Seveda so začeli s pripravami.... in nehali (nma šoldov). Vmes so naredili HE na Savi (Mavčiče, Zbilje) in nato so v 60 letih začeli graditi letališče... Na začetku je bil pred stezo še gozd, katerega so posekali po nesreči onega letala ki je strmoglavil ker mu je zmanjkalo goriva. Megla pa je ostala. Sedaj, ko je zgrajena AC in je zaradi prometa "prepih" po dolini se situacija izboljšuje...
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik virtuoz pravi:
Nad mano letala obračajo, ko vzletajo iz Brnika proti severozahodu in gredo proti jugu. Poleti je zaradi čarterjev tega veliko. Ampak nas letala sploh ne motijo. Najbolj moteče je zvonenje cerkva zgodaj zjutraj, ko bi človek, utrujen od delavnika, rad v nedeljo malo potegnil spanec, pa ne more.
Letalo pride pa gre. Zvonenje pa ne neha in ne neha.....

A praviš da ti še kar zvoni
sprasujem se.gif
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Na začetku je bil pred stezo še gozd, katerega so posekali po nesreči onega letala ki je strmoglavil ker mu je zmanjkalo goriva.

ne-ne-1.gif
Ni res.
Britannia Airways je strmoglavila zaradi napake pilota. Ni nastavil podatka lokalnega zračnega tlaka in mu je zato instrument kazal napačno višino, pristajali so pa ponoči. Rezultat, okoli 100 mrtvih.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
A hebat ga, znalci iz tistega časa so rekli drugače... Igra na srečo z gorivom, ki je bilo v jugi ceneje... če ne bi moral delati kroga bi se mu izšlo. Dejstvo pa je, da če ne bi bilo gozda bi dosegel pisto...
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Zakaj misliš da so delali krog? Letališče je bilo v tistih časih prazno, še posebej pa ob 1 zjutraj. Niso krožili, in piste ne bi dosegel, ker so počili na tla 3km stran od steze.

Zgodbicam lokalcev ne smeš verjet, za DC9 na Korziki so domačini okoli Brnika tudi marsikaj povedali o pilotu kako ga je pil en večer prej. Pravljice pač.


 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Takrat so angleži podarili lj hospitalu precej sodobne opreme za oskrbo opeklin...so prišli pogledat, kaj se dogaja s preživelimi in so ugotovili, da so jih zelo dobro oskrbeli ampak pač v skladu z zmožnostmi (torej ne jaboljšo opremo).
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Megla pa je ostala. Sedaj, ko je zgrajena AC in je zaradi prometa "prepih" po dolini se situacija izboljšuje...
AC ne naredi nobenega prepiha in tudi ne "prepiha". Megle je bistveno manj samo zato, ker so kurišča bistveno bolj čista ter je poraba premoga praktično nič.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Baba rekla baba čula ne verjamem. Nekomu ki je bil tam na kraju dogodka in imel dostop do informacij pa.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Oče mi je povedal pred leti. Lahko mi pa ti kot velik struæko poveš, kje na netu se najde ta podatek.
grin1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.110
752
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Megla pa je ostala. Sedaj, ko je zgrajena AC in je zaradi prometa "prepih" po dolini se situacija izboljšuje...
AC ne naredi nobenega prepiha in tudi ne "prepiha". Megle je bistveno manj samo zato, ker so kurišča bistveno bolj čista ter je poraba premoga praktično nič.
zadnjič sem se pogovarjal z nekom iz Cikave, ki trdi, da odkar so naredili tista dva avtocestna predora proti LJ, imajo v Cikavi pogosteje meglo
grin1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Nekaj podobnega sem slisal tudi v Bizoviku.
Eni pa to trdijo na Rudniku in Škofljici. In ko rečeš ter lepo po kmečko razložiš, da to ne more biti res, ker pač dve miškini luknjici sredi skladišča ne morejo imeti vpliva na temperaturo v njem, dobiš odgovor "glej, tako so drugi rekli, torej je že res".
bonk.gif
Jebeš ti logično razlago od nekoga, ki se dejansko na kaj spozna, važno je mnenje za šankom in v trgovini.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.617
203
63
Kranj
wow 1966 čudno, pa mi dedek nič ni omenil tega ali starši....

nekaj preživelih pa je le bilo.....
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.617
203
63
Kranj
mi smo slovenclji pravi, ti novi šu šrauf sa sladoljed pa ne bi vedel.