Krajši delovni čas: 40 ur/teden ???

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.326
953
113
Pozdravljeni!

Imam samo eno kratko vprašanje, na katerega upam, da mi bo kdo čimhitreje odgovoril.

Gre se za pogodbo o zaposlitvi v kateri je zapisano, da gre za KRAJŠI delovni čas 40 ur na teden!?

To me je malo zmedlo, pa me zanima, kaj je mišljeno s tem krajšim delovnim časom? Saj je 40 ur na teden polni delovni čas. Je tu kak "hakeljc" ali gre pač le za tiskarskega škrata?

Sprva je bilo v osnutku pogodbe res nekaj govora o krajšem delovnem času 30 ur na teden, a je kasneje prišlo do dogovora za delovni čas 40 ur na teden. Sedaj pa je v pogodbi zapisano, da gre za krajši delovni čas 40 ur na teden?

Upam, da gre samo za kakšnega tiskarskega škrata, bi pa rad odgovor od koga, ki kaj te zadeve pozna, preden se spet obrnem na delodajalca...

Hvaležen za kakršnokoli pomoč...
wink-1.gif


LP, Yogi
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
40 ur na teden je po zakonodaji v SLO polni delovni čas. Če se dela ob sobotah/nedeljah ali ponoči je polni delovni čas še vedno 40 ur.

Torej je v pogodbi verjetno napaka iz razloga, katerega si že sam navedel (prej ste se dogovarjali drugače).
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
...ko je bilo 30 ur je bil krajši delovni čas, potem pa so popravili na 40 in pozabili izbrisati krajši...to je to...samo opomni teto kadrovnico naj popravi in še enkrat sprinta.
wink-1.gif