kraja toplotne crpalke

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Da se vam malo javim:

Najprej, hiša je že vseljena skoraj 2 leti in sem se sedaj odločil vgraditi toplotno črpalko. Problem je bil, da sem tudi jaz hotel da mi vse naredi 1 firma. Poslal sem povpraševanje za cene nekaj firmam, in dobil najugodnejšo ponudbo in jo sprejel. Ko so dobili toplotno, sem šele dobil račun tudi z vgradnjo, kjer so mi tako zasolili ceno, da sem se odločil tam vzeti samo toplotno - brez montaže.
A tudi z nižjim DDV se ni splačala montaža? Ponavadi je že razlika v DDV = cena montaže.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Pri moji all in one varianti je bila montaža 1200eur.
Materiala za ca. 200eur (brez povezave med notranjo in zunanjo enoto v koliko to tudi treba posebej kupiti pri nakupu same črpalke?)
+ 4 delavci po 1uro, da so jo raztovorili in spravili po stopnicah v klet,
+ 2 delavca po 10 ur za samo montažo, povezavo inštalacij, polnjenje, zračenje, itd.
+ 1 delavec ca. 2uri ob samem zagonu in predstavitvi delovanja in nastavitev
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.179
8.960
113
uf meni je bil prvi dan 2 tipa po 4 ure da sta nesla betonski blok nazaj in napeljala lajtnge, potem je 4 ure ostal en sam, drugi dan je še en dalje zaključil. In je to bilo to. montaža ni bila omembe vredna, verjetno res cca 500€ potem sem mu še lda 300e da mi je še naslednji dan vodo skup potegnil, ker sem imel samo zbir cevi.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.715
4.199
113
uf meni je bil prvi dan 2 tipa po 4 ure da sta nesla betonski blok nazaj in napeljala lajtnge, potem je 4 ure ostal en sam, drugi dan je še en dalje zaključil. In je to bilo to. montaža ni bila omembe vredna, verjetno res cca 500€ potem sem mu še lda 300e da mi je še naslednji dan vodo skup potegnil, ker sem imel samo zbir cevi.
@andrej.k

Epilog?