kraja toplotne crpalke

andrej.k

Zelenc'
3. jan 2021
4
6
3
Zdravo,

cez novo leto so mi vlomili v hiso in mi ukradli ravnokar kupljeno toplotno crpalko Fujitsu. Crpalka se ni bila zmontirana, ne notranja ne zunanja enota. Vse je bilo se v skatlah.

Zavarovanje imam Grawe Dom - polno zavarovanje.

Ali je ze imel kdo podobno situacijo oz. bi vedel o tem kaj vec. Namrec prebral sem kar nekaj forumov, vendar povsod najdem da je zavarovano do 5000eur zunanja vgrajena enota v naseljeni hisi.

Kaj menite vi? Racun toplotne je z okoli 15 decembra narejen na isto osebo kot je sklenjeno zavarovanje.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Pokliči svojega agenta za zavarovanje in ga vprašaj. Naš agent nam je svetoval, naj ga pokličemo še preden pokličemo policijo, če se kaj zgodi, da bo znal povedati kako ustrezno predstaviti zadeve v policijskem zapisniku (ker včasih zaradi samo ene besede dobiš ali ne dobiš povrnjeno). Tvoj agent bi moral najbolje poznati pogoje zavarovanja, ki ga imaš sklenjenega.
 

andrej.k

Zelenc'
3. jan 2021
4
6
3
Pokliči svojega agenta za zavarovanje in ga vprašaj. Naš agent nam je svetoval, naj ga pokličemo še preden pokličemo policijo, če se kaj zgodi, da bo znal povedati kako ustrezno predstaviti zadeve v policijskem zapisniku (ker včasih zaradi samo ene besede dobiš ali ne dobiš povrnjeno). Tvoj agent bi moral najbolje poznati pogoje zavarovanja, ki ga imaš sklenjenega.

Zal se agent izogiba direktnemu odgovoru. Edin pri sklenitvi je pa govoril vse je zavarovano...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
pa saj imaš pogoje in polico pa si preberi do katere vsote imaš zavarovano za primer kraje, ker ni bila montirana gre najbrž za krajo opreme iz stanovanja/hiše
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.874
1.324
113
Zdravo,

cez novo leto so mi vlomili v hiso in mi ukradli ravnokar kupljeno toplotno crpalko Fujitsu. Crpalka se ni bila zmontirana, ne notranja ne zunanja enota. Vse je bilo se v skatlah.

Zavarovanje imam Grawe Dom - polno zavarovanje.

Ali je ze imel kdo podobno situacijo oz. bi vedel o tem kaj vec. Namrec prebral sem kar nekaj forumov, vendar povsod najdem da je zavarovano do 5000eur zunanja vgrajena enota v naseljeni hisi.

Kaj menite vi? Racun toplotne je z okoli 15 decembra narejen na isto osebo kot je sklenjeno zavarovanje.

Preberi si pogoje, ki si jih dobil ob sklenitivi zavarovanja. Lahko da imaš zavarovano tatvino. V vsakem primeru bom kar nekaj dopisovanja z zavarovalnico.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.789
4.298
113
Ali imaš zavarovano opremo?

Ker, kot si napisal, toplotna črpalka kot "del nepremičnine" ni krita, saj še ni bila "del nepremičnine" oz. ni bila vgrajena zatorej ni del hiše,
ampak oprema za vgradnjo.

Če imaš zavarovano opremo in je bilo pri opremi označeno, da je objekt nenaseljen manj kor 270dni (ker še ne živite nottri) potem bi to lahko šlo
iz opreme hiše - vlom.

Če pa bi bila črpalka če vgrajena, pa bi se smatrala kot del hiše kar je v polnem paketu krito, potem ne bi bilo težave.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.789
4.298
113
Agenti vedo en klinac, ko pride do takšnih situacij. Znajo edino pripraviti ponudbo in poslati račun.

Točn to... kot piloti, znajo leteti ko je vse lepo in idealno, ko je kaj izven tega pa letala strmoglavijo in so mrtvi ljudje....

Upam da razumeš kaj sem hotel z zgornjo izjavo reči?


Pri sklepanju zavarovanj se je treba pogovarjat in še enkrat pogovarjat, agent mora stranko čim več spraševati stranka mora pa tudi isto spraševati,
da oba prideta do čim več informacij, da se ve kaj stranko skrbi in da dobi odgovor kaj je zavarovano in kaj ni.

Velikokrat je težava, da se zavarovanja hiš sklepajo prehitro, nima časa stranka, nima časa agent... in potem lahko pride do takih situacij kot je lahko ta.
Toplotna črpalka je krita, ampak pod pogoji, v temu primeru pogoji niso bili izpolnjeni (verjetno). Hiše v gradnji so idealne za vlome in krajo opreme, ponoči
ni nikogar doma in opremo lahko dobiš še zapakirano v embalažo, kot so jo dostavili.

Prvo pravilo je, da je v taki hiši minimalno stvari, opremo za vgradno pa se dostavi šele na dan vgradnje in nič prej, ker vse kar je drugače ja večja opcija
da ti vlomijo in ukradejo.

Ali sta se ona dva razumela okrog tega, da je TČ zavarovana šele ko je vgrajena, pa vesta samo ona dva.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Agent niti slučajno nima dovolj izkušenj in poglobljenega znanja o vseh možnih situacijah. Tudi stranka ne more predvideti vsega, zato so nekatere situacije rešljive le preko izvedencev oz. sodišč.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Ali imaš zavarovano opremo?

Ker, kot si napisal, toplotna črpalka kot "del nepremičnine" ni krita, saj še ni bila "del nepremičnine" oz. ni bila vgrajena zatorej ni del hiše,
ampak oprema za vgradnjo.

Če imaš zavarovano opremo in je bilo pri opremi označeno, da je objekt nenaseljen manj kor 270dni (ker še ne živite nottri) potem bi to lahko šlo
iz opreme hiše - vlom.

Če pa bi bila črpalka če vgrajena, pa bi se smatrala kot del hiše kar je v polnem paketu krito, potem ne bi bilo težave.
Potem pa še vprašanje, do katere vsote je zavarovano tehnično blago v nenaseljeni hiši (če ima premičnine sploh zavarovane)?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Jaz bi se tukaj vprašal še nekaj: kdo je vedel, da imaš ti noter toplotno nevgrajeno? Ker če nihče drug, razen montažerja ali dostavljalca, potem...
Ker recimo jaz si z ukradeno toplotno nimam kaj pomagat, montažer pa precej...
Upam pa, da nisi toplotne pustil vsem na očeh, tako da je tudi morebitni mimoidoči priložnostni tat jo videl.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej in naliM

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.763
2.643
113
Jaz bi se tukaj vprašal še nekaj: kdo je vedel, da imaš ti noter toplotno nevgrajeno? Ker če nihče drug, razen montažerja ali dostavljalca, potem...
Ker recimo jaz si z ukradeno toplotno nimam kaj pomagat, montažer pa precej...
Upam pa, da nisi toplotne pustil vsem na očeh, tako da je tudi morebitni mimoidoči priložnostni tat jo videl.
Pa vsi ostali ki so medtem delali na objektu.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Noro je zadevo sploh imeti na objektu, če jo ne misliš isti dan vgraditi. Pa itak bi jo moral nabaviti monter, da imaš nižji ddv. Če bi monter odgovarjal zanjo, je ne bi pustil na bajti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

andrej.k

Zelenc'
3. jan 2021
4
6
3
Zadeva je bila spravljena v garaži. Prečesali so celotno hiso in poleg drugih manjsih stvari odkrili tudi toplotno. Tako nekako si razlagam, mogoče pa se motim.

Problem pa je sedaj, ker toplotna se ni bila vgrajena. Na zavarovalnico bo se treba pocakati, da si kraj ogledajo zato sem upal, da bi mi kdo lahko kaj svetoval preden se cenilec oglasi!
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.222
717
113
Pri nas v vasi so enemu ukradli zunanjo enoto TČ, že zmontirano na podstavku....Ni bila pa še zagnana, oz bi se zagnala v naslejednjih dneh...Pa je prej šla pa, pa...

Bila je pa Micka..
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.361
9.103
113
no toplotno moraš s kombijem odpeljat, ni to priložnostno da bohrmašino ali motorko vržeš v kuferan. ...