kraja toplotne crpalke

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
hja... to je zihr nekdo nekomu namignil... verjetno en od obrtnikov ki so kaj delali po bajti v zadnjem času...

nimaš pa kej dost narest v takem primeru... najbolje, da jo monterji pripeljejo in zmontirajo takoj.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Ne spoznam se, ampak ali je za tatu nek problem zmontirano toplotno odstraniti in jo odpeljati? Mogoče je edino drugače za zavarovalnico v drobnem tisku.
OT je imel samo eno TČ v zaklenjenem prostoru. Torej ni "posloval" kot skladišče, temveč je imel to zase.
Verjamem pa, da je to že tak znesek, da se zna zavarovalnica upreti izplačilu. Zasebno doslej nisem imel težav, ker so bile škode majhne, nekaj 100 € in je bila kaka fotka, preprosto opisan dogodek in še kak račun dovolj. Ko pa smo imeli na firmi nekaj 10.000 € škode, pa se je vleklo 10 let po naših sodiščih, preden so izpljunili denar.
Nekdo v temi je že napisal, da je včasih treba vedeti, kako škodo opisati, kaj mora biti na morebitnem policijskem zapisniku. Ne vem, če gre za urbano legendo, ali je pri poplavi in kritju "prve škode" res treba preskočiti opombo, da je bila na tleh preproga in napisati parket. Včasih so "znalci" trdili, da zavarovalnica prizna preprogo, ker je to prva obloga, ki jo je voda uničila. Upam, da so bili "znalci" in ne znalci.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
Znancu so vlomili v objekt in mu ukradli vse za talno (še ni imel zmontirano), tudi verjetno prišli s kombijem ali tovornjačkom, za večstanovanjski objekt. Zavarovalnica ni hotla nič slišat, tako da še enkrat v nabavo in požret. Tako je bilo pri njemu.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Okoliski policisti so pred leti ustavili osebo in skozi zadnje okno slucajno zagledali papirje z opisom vsega... Kje so novogradnje, kdaj hodi lastnik tam, kdaj se ustavljajo avti, kdaj ni nikogar..

Tak da. Vecja verjetnost je, da je kdo od poznanih imel prste vmes, ni pa tako enostavno.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Okoliski policisti so pred leti ustavili osebo in skozi zadnje okno slucajno zagledali papirje z opisom vsega... Kje so novogradnje, kdaj hodi lastnik tam, kdaj se ustavljajo avti, kdaj ni nikogar..

Tak da. Vecja verjetnost je, da je kdo od poznanih imel prste vmes, ni pa tako enostavno.

A policist je bil pa Superman, da je uspel skozi zadnje steklo prebrati kaj je imel napisano na listu papirja in za kaj se je šlo :evil:

Razen če je bilo takole očitno narejen načrt, pol pa ja
1609777794467.png
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Nevem tocno, kaj je bilo takrat, vem da so takrat na veliko vdirali v hise ob porokah in kradli darila in da je bilo v povezavi s tem. Zgodilo se je zagotovo, ker mi je takratni sef kazal sliko ma telefonu, ki mu jo je poslal svak policist.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Znancu so vlomili v objekt in mu ukradli vse za talno (še ni imel zmontirano), tudi verjetno prišli s kombijem ali tovornjačkom, za večstanovanjski objekt. Zavarovalnica ni hotla nič slišat, tako da še enkrat v nabavo in požret. Tako je bilo pri njemu.
Ne spoznam se, ampak ali je za tatu nek problem zmontirano toplotno odstraniti in jo odpeljati? Mogoče je edino drugače za zavarovalnico v drobnem tisku.
OT je imel samo eno TČ v zaklenjenem prostoru. Torej ni "posloval" kot skladišče, temveč je imel to zase.
Verjamem pa, da je to že tak znesek, da se zna zavarovalnica upreti izplačilu. Zasebno doslej nisem imel težav, ker so bile škode majhne, nekaj 100 € in je bila kaka fotka, preprosto opisan dogodek in še kak račun dovolj. Ko pa smo imeli na firmi nekaj 10.000 € škode, pa se je vleklo 10 let po naših sodiščih, preden so izpljunili denar.
Nekdo v temi je že napisal, da je včasih treba vedeti, kako škodo opisati, kaj mora biti na morebitnem policijskem zapisniku. Ne vem, če gre za urbano legendo, ali je pri poplavi in kritju "prve škode" res treba preskočiti opombo, da je bila na tleh preproga in napisati parket. Včasih so "znalci" trdili, da zavarovalnica prizna preprogo, ker je to prva obloga, ki jo je voda uničila. Upam, da so bili "znalci" in ne znalci.

Zavarovalnica izračuna premijo na podlagi pogostosti dogodkov in okoliščine, ki lahko pripeljejo do tega in vplivajo kakšne so možnosti, da do tega pride. Če primerjamo ali je bolj rizično, da vlomijo v NASELJENO ali NE-NASELJENO hiši, je verjetnost in okoliščine da lažje izpeljejo krajo to narediti v NE-NASELJENI hiši. Iz tega razloga se zavarovalnica odloči, ali sploh zavaruje nekaj , ali zavaruje z posebnim dogovorom ali z povišanjem premije.

Toplotna črpalka je, kot si ugotovil nekaj kar ni samo par 100€ in moraš kot dober lastnik svoje lastnine tudi sam najprej poskrbet, da jo ustrezno zaščitiš in da poskrbiš ustrezno zavarovanje za to. Ker je kraja iz hiš v gradnji dosti pogosta in ENOSTAVNA, za objekte v gradnji veljajo posebni pogoji in različno med zavarovalnicami, pri večini njih moraš skleniti ločeno zavarovanje za take predmete, dokler se hiša gradi... In če ima nekdo zapakirano TČ je to kot zadetek na lotu za vlomilca, saj se ne rabi ukvarjati z demontažo itd in še proda lahko kot novo...

Je pa to sedaj bolj pogost dogodek... primer izpred 2 let objavljen n FB
1609788119262.png
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
pri novogradnji (gradbišču) lahko oni v urbanem okolju pride s kombijem in začne nosit in noben sosed ne bo čudno gledal. Ker so pač vsak dan mojstri tam taki in drugačni...
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej in Hanzi

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Avtorizacijo dostopa na gradbisce uvest pa bo vec reda. ID chip plus slika zaposlenega na kartico...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
To sem mislil bolj na večja ograjena gradbišča, kjer je preko vineknda(noči) izginil material ki ga ne moreš peš, v kombiju odnesti (armaturne mreže npr)
 

andrej.k

Zelenc'
3. jan 2021
4
6
3
Da se vam malo javim:

Najprej, hiša je že vseljena skoraj 2 leti in sem se sedaj odločil vgraditi toplotno črpalko. Problem je bil, da sem tudi jaz hotel da mi vse naredi 1 firma. Poslal sem povpraševanje za cene nekaj firmam, in dobil najugodnejšo ponudbo in jo sprejel. Ko so dobili toplotno, sem šele dobil račun tudi z vgradnjo, kjer so mi tako zasolili ceno, da sem se odločil tam vzeti samo toplotno - brez montaže. Sem jo pa šel prevzeti sam, tako da njih tukaj ni bilo.

Sam imam poleg ostalega, na polici navedeno tudi zavarovanje premičnin v vrednosti 75.000eur, tako da kakor sem zastopil cenilca gre toplotna v tem primeru pod premičnine.

Na ogledu je bil tudi že cenilec, ki je bil zaenkrat prijazen. Predložil sem mu račun toplotne črpalke in jo je navedel poleg ostalega na cenitveni list. Sedaj čakamo policijski zapisnik in tako naprej. Upam da se zadeva odvije dobro. Se javim.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Ko so dobili toplotno, sem šele dobil račun tudi z vgradnjo, kjer so mi tako zasolili ceno, da sem se odločil tam vzeti samo toplotno - brez montaže. Sem jo pa šel prevzeti sam, tako da njih tukaj ni bilo.

Samo za info, če ni skrivnost: kolikšna pa je bila postavka za vgradnjo?

Da vem, koliko sem jaz "preplačal"? Ali pač "prišparal"?

Hvala!

In srečno, upam, da se vse izteče, kot se mora :cheer:


****
Tatovom pa želim, da jim vsak kupljen kruh splesni v istem dnevu in da se jim vsi jogurti skisajo v hladilniku. Aja, pa da jim cepivo proti Covidu ne prime :evil:
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
Da se vam malo javim:

Najprej, hiša je že vseljena skoraj 2 leti in sem se sedaj odločil vgraditi toplotno črpalko. Problem je bil, da sem tudi jaz hotel da mi vse naredi 1 firma. Poslal sem povpraševanje za cene nekaj firmam, in dobil najugodnejšo ponudbo in jo sprejel. Ko so dobili toplotno, sem šele dobil račun tudi z vgradnjo, kjer so mi tako zasolili ceno, da sem se odločil tam vzeti samo toplotno - brez montaže. Sem jo pa šel prevzeti sam, tako da njih tukaj ni bilo.

Sam imam poleg ostalega, na polici navedeno tudi zavarovanje premičnin v vrednosti 75.000eur, tako da kakor sem zastopil cenilca gre toplotna v tem primeru pod premičnine.

Na ogledu je bil tudi že cenilec, ki je bil zaenkrat prijazen. Predložil sem mu račun toplotne črpalke in jo je navedel poleg ostalega na cenitveni list. Sedaj čakamo policijski zapisnik in tako naprej. Upam da se zadeva odvije dobro. Se javim.

Isces najcenjese se cenkas ti dajo poceni ali celo pod ceno toplotno ker rAcunajo da bodo kak eur zaslužili z vgradnjo ti kot tipicen potrosnik.skenslas montazo in. Jo narocia pri drugemu, kateri je dal visjo ceno toplotne pa nizjo vgradnje... No pa ti toplotna izgine ;) si pomislil da vmce ne bi cenkal.za.teh par eur bi imel.toplotno ze zagnano ;)

Ne privoscim ti kraje, zelim samo povedat da vcasih je bolje da ne komplociramo pa cimprej zmonitramo da ne pride do nepotrebne škode. Upam da storilca cimprej najdejo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Pa bomo spet pri avtih in servisih :).

Kar se mene tiče je tukaj napaka le v tem, da se ni že prej pozanimal za ceno vgradnje.

Bi pa to, kar si zapisal, moralo zelo zmanjšati krog osumljencev, razen če si se v gostilni hvalil s toplotno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85