kovinski zvok pri desnem kolesu

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Pri višji hitrosti začne nekaj oddajat tak čuden kovinski zvok, ki je zelo (res fejst) glasen in prihaja iz desne strani - nekje pri desnem kolesu. Kaj bi bil krivec za to? Je pa pri hitrostih od 190kmh naprej. Kar iznenada se pojavi ta zvok. Pod 190kmh nič, od 190 naprej pa zvok.
confused-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Lahko je ogromno stvari - od malenkosti kot je slabo pritrjena obloga blatnika, ki pride v stik z gumo ali felno, do izrabljenih polosi, manšet itd. itd.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Ne vem. Sem pa zamenjal gume 3 dni nazaj in pa feltne niso originalne in je bilo potrebno po meri narediti rinke, da ni "lufta" ko je felna nameščena (naredili in namestili so mi jih pri španu na brezovici). Zdaj ne vem če so krivi rinki, ker se do sedaj nikoli nisem peljal 190 ali več. Se mi pa zdi čudno da samo desno naprej. Da bi se kar koli dotikalo česa pa nič ni videti (ali slišati pred 190).
 
Nazadnje urejeno:

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Preveri debelino zavornih oblog.
Nekateri avtomobili imajo vgrajene take zavorne obloge, da se začnejo neprijetno oglašati, ko se kritično stanjšajo.

Pa dobro preglej VSE ploščice. Sam sem moral zamenjat komplet (4 ploščice) na zadni premi, ker se je prekomerno obrabila ena sama ploščica (ni se lepo vračala).
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Sem naredil optiko (in avto ni bil zelo "preštelan"), ampak po optiki kovinskega zvoka več ni. A je možno, da je to vplivalo ali je samo slučaj, da ni bilo teka kovinskega zvoka?
 
Nazadnje urejeno: