Korzika - tragedija, ki se je spomnimo...

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:koliko Slovencev bi se odzvalo, če bi organizirali "čistilno" akcijo na tej korziški gori?

Jaz definitivno ne, najbrž bi prišli svojci... Se pa popolnoma strinjam, prispevek sploh ne bi smeli klasificirati kot dokumentarec.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.154
2.335
113
v lokalni ostariji
hmm

kdo bo placal ciscenje? sploh iz tezko dostopnega terena... to ni cistilna akcija na lj. barju kjer je ravnina... tukaj so najprej veliki komadi aviona (kot sem videl kar konkretni deli se lezijo tam) kako bos to dol zvlekel? osebne predmete isto... to ni tak enostavno kot si eni zamisljajo...

ampak POP tv nebi bil POP tv ce nebi iskal "skandala"... vsak ima sedaj moznost da se odpravi na korziko, spleza na goro in odnese dol nekaj ostankov...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Kdo pa zdaj čisti barje, parke, gozdove?



Kup prostovoljcev.



Zakaj jih ne bi bilo tu? Marsikdo od študentov bi z veseljem odšel pomagat v zameno za napol zastonj prenočišče in vojaško hrano.



Meni je večji škandal vaše skeptično gledanje, kako se "ne da nič narediti", ker "kdo bo pa to plačal".

Hudiča, pa nismo vsi ljudje taki, da dvignemo rit samo takrat, ko se nas plača!

Res je takih, kot ste vi veliko, nismo pa taki vsi.



In mogoče ne bi škodilo, da dvignete rit tudi vi v vaši občini, ko vas bo župan spomladi prosil, če se lahko udeležite kakšne od čistilnih akcij v okolici VAŠEGA doma. In glej - boš na čistem zraku, naredil boš nekaj dobrega ZASE (ker živiš v tisti občini), pa še samo eno dopoldne ti bo šlo.
 
Nazadnje urejeno:

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
Rešitev ni (samo) v prostovoljcih. V prvi vrsti bi moral za odvoz razbitin poskrbet sam letalski prevoznik, saj je letalo njihovo. Ne razumem kako so lahko odgovorni pri Adrii tako neodgovorni. Ja, veliko stane, ampak te razbitine so ubile 180 ljudi, da nimajo toliko odgovornosti in spoštovanja res ne razumem. Glavno, da priteka v blagajno, to je važno.
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Se strinjam.

Seveda se ne da narediti vse samo s prostovoljci, ampak nekaj pa že.



Vedno se vsi čudimo, kako je to mogoče, da ljudje odlagajo odpadke "kar nekam", če so pa vendar dolžni to sami odpeljati na deponije. Ampak tako pač je in včasih se takih problemov ne da drugače rešiti kot z nekaj pari rok dobre volje.



Je bila pa ta oddaja silno slaba reklama za vse vpletene - vključno s takratno našo in francosko oblastjo.
 
Nazadnje urejeno:

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
Ne moremo po 26 letih zahtevat od adrie naj pospravi avion, ki ni njen.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
čist tko, kot je tudi tu razvidno, eni ne želijo da se razbitine pospravijo, ker ima za njih poseben pomen.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Jaz sem iz prispevka svojce razumela ravno obratno - da bi radi, da se to enkrat zaključi.
Torej pospravi.

Zame je to pomembno, ne pa kaj misli en kozarec ali kozarčica o tem.
Ker pač ni izgubil/a svojcev.

Itak se bo pa vedno in povsod najde kdo, ki je proti - tudi če se pogovarjamo o predlogu za zniževanje davkov.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
ja jst za eno osebo, ki je posredno povezana s tem, vem, da noče, da se umaknejo razbitine
wink-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.154
2.335
113
v lokalni ostariji
in kozarec kdaj si ti nazadnje biu na kaksni cistilni akciji? kok smeti si pobral?

dej ne lapaj...

dobi 100 studentov, obljubi jim SAMO prenocisce in hrano pa jih pelji na korziko... da te vidim... aja pogoj pa bo da so v odlicni fizicni kondiciji...

ze na obcinskih cistilnih akcijah je udelezba slaba, pa je poskrbljeno za hrano / pijaco pa se blizu doma si...
 

sugardaddy

Ranjen'c
21. sep 2007
290
0
16
123

Ma SV naj organizira eno helikoptersko reševalno akcijo, oziroma vajo usposabljanja ob podobnih katastrofah, pa naj zadeve počistijo.Da ne bodo sam na Počku denar v luft spuščal, pa po Kosovu , pa Afganistanu haral
evil.gif

Prijetno s koristnim
bonk.gif




lp
 

sugardaddy

Ranjen'c
21. sep 2007
290
0
16
123
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:

Ne ČE, ampak SO umaknili. Oziroma je takratna delegacija, ki je tja prišla na obisk to zahtevala od občine da umaknejo. Sej pravim da so
stupid-1.gif

Men se je tista tablca tud tko neugledna zdela, pa verjetn še vsa rjava po tolkih letih.Morda je bil to razlog da so zahtevali odstranitev
frown-1.gif




lp
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik sanco pravi:

od inex-adrie.




Inex adria je že davno izdihnila.



Torej, čigav je ta avion?



Citat:
Uporabnik sugardaddy pravi:

Citat:
Uporabnik Spirit pravi:

Ne ČE, ampak SO umaknili. Oziroma je takratna delegacija, ki je tja prišla na obisk to zahtevala od občine da umaknejo. Sej pravim da so
stupid-1.gif


Men se je tista tablca tud tko neugledna zdela, pa verjetn še vsa rjava po tolkih letih.Morda je bil to razlog da so zahtevali odstranitev




Dvomim, da je bil to razlog. Kot bi nekdo zahteval odstranitev zastave, ker je pač stara tkanina preperela. V takem primeru pač narediš novo.



Itak pa verjetno ta tablica po 10h letih (ko se je odstranitev zgodila) ni izgledala tako neugledno, kot izgleda - po vsem mogočem izbijanju s stene - danes.





@alkoholik - žal mi je, ampak ne da se mi ukvarjati s težaki.



Pa še en moj, čisto oseben nasvet - Sem in tja bi bilo fino, da bi ti na življenje gledal malo manj depresivno in črno (nič se ne da, kdo bo dal denar, to je predaleč,.... in podoben blablabla). Pa to me niti ne bi motilo, če se ne bi "po buzerantsko" (z neskončnim teženjem tipa "dej ne lapaj no") ciljno usmerjeno spravljal name, ki na vse skupaj gledam drugače. Tudi zato, ker smo to delali in bomo delali - SAMO za hrano in prenočišče. In to je bil vedno moj najlepši del počitnic.



Ko boš to storil (če seveda se boš za to odločil - to je tvoja stvar), se bova pa mogoče še kdaj pogovarjala. Ker se mi s zateženimi pesimisti in ciniki ne da ukvarjat (so psihično težki, nekoristni in vse spravljajo samo v slabo voljo.press).



PS: Buzerant - v najširšem možnem pomenu besede. In se opravičujem, ker te žalim. Ampak med vrsticami (da tvoje cinične provokacije že nekaj mesecev bolj ali manj ignoriram) očitno ne znaš brati.
 
Nazadnje urejeno:

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
ksz

Pospraviti, pospraviti....seveda, za tipkovnico je lahko biti pameten. Avion je raztreščen na 2km2 strmine, pol pa ga leži v neki nedostopni grapi. Polovica tukaj najpametnejših niti do tja gor ne prileze brez ruzaka. Mar naj naredijo cesto do tja gor extra za to? Edino možnost vidim v odvažanju s helikopterjem. To pa stane ohoho...

Pa upam stavit da najglasnejši tukaj mirno stopijo mimo plastenke,ki leži na tleh zraven koša za smeti. Mar te ni potrebno pospraviti? Po njihovem naj bi te ostanke pospravile pristojne službe, vojska, taborniki ali pa kar palčki in gozdne vile....
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
A ti veš, kako se gradijo in vzdružujejo slovenski planinski domovi?

Ja, nekaj stvari se gor celo pripelje s pomočjo helikopterja. Nekaj tudi z žičnicami. Veliko večino pa folk še vedno znosi peš gor. Tudi drva za zimo. Vsak zagrabi dve in jih nese do vrha. Ni veliko. Se pa vsaki dve poleni poznata. In po dveh mesecih se jih nabere za čeden kup.

Ja, vem - slovenske planinske postojanke stojijo prakitčno na ravnem.

In da to ni isto kot ostanki aviona. Ampak nihče mi ne bo rekel, da so tam samo kosi, težki najmanj 100 kg in veliki kot ponedeljek. Veliko je drobirja. Ki ga pač lahko nadevaš v vreče in neseš dol. Velike reči se pa povežejo v neke smiselne celote in se s helikopterjem enkrat odpeljejo dol.

Tako nekako se dela, če je za to volja.
Če je pa ni, se pa seveda vedno najde milijon razlogov, zakaj se nekaj ne da narediti.
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Kozarec, saj ni problem v tem da ni nikogar ki bi to pobiral. Prostovoljci za podobne akcije se vedno najdejo. Problem je v organizaciji, financiranju in logistiki. Plus tega, da gre še za drugo državo, kljub temu da je vse v EU.

Ni problema. Spelji akcijo, jaz se zagotovo pridružim.

lp
Dolfe
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Seveda ne moreš delati tega mimo Francozov in njihovih predpisov. Ne moreš delati mimo lokalne skupnosti na Korziki. To je vendar jasno.

Poleg tega gre za ostanke letala (ugibam, da mogoče glede tega obstajajo kakšni posebni predpisi - ker gre za posebne odpadke?
confused-1.gif
), ki je v lasti Adrie (ker je pravna naslednica Inex Adrie - torej ne moremo mimo nje) in potem vse skupaj še povezano s svojci (pieteta in njihove želje).

Ni enostavno, ni pa tudi nekaj, kar se ne bi dalo narediti.
Še posebej ker tam ležeče razbitine veliki večini vpletenih niso v interesu.

Kdo ve - mogoče pa res kaj takega naredim.
smile-1.gif