Covid-19 Koronavirus - začasno čakanje na delo, dopust, odpovedi pogodb...

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ja pa jade... Tudi ko še nisem bila normiranec sem "poročala" samo 1x letno. In marsikateri spjevec tudi... Davčne blagajne nimam, ker ne delam s fizikalci. Če bodo hoteli vedeti, se bodo mogli malo bolj angažirati...

Delam samo preko VKR, pri meni imajo do centa podatek o izdanih računih glede na dan natančno.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Pri men pa ne. Še jaz slučajno vem ob polletju, pa se to samo zato, da prekalkuliram malo a se spraviti na 40h sp ali naj se ostanem polovično zaradi starševstva. Čim se mi to izpoje, pa tudi jaz ne bom več vedla.

Nekaj let nazaj, ne najdem več članka, je takratna glavna inšpektorica za delo razglabljala koliko spjevce je ali:
1) revežev, ki jih edina firma, kjer delajo, neče zaposliti
2) tistih, ki zaslužijo veliko do ogromno, pa jim normiraninstatus paše, ker so prispevki minimalni davka pa 4%, pa gre bistveno več v tošel

Teli vsi oddajajo 1x letno, poslujejo brez davčne blagajne
Številka takih SPjev pa ni bila mala.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Jaz sploh ne razumem zakaj se pogovarjamo, kako bodo dobili tiste, ki bodo goljufali.
BMK, je to njihov problem, moj vsekakor ne bo, ker ne bom goljufal. Tisti, ki pa bojo, naj se pa vsaj malo tresejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in McGiver

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Pa ja, goljufija se mi zdi da je tukaj zelo relativna beseda. Nekateri bodo naredili več in "pošteno" dobili UTD in prispevke. Ne bi jaz ravno rekel da bodo vsi goljufali.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Kakšno gojufanje neki! A zdaj bom pa decembra 2020 dober posel zavrnil da mi ne bo treba vračat. Kake mate eni
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
To ni goljufija. Si boš pač sam zračunal kaj ti več pomeni. Meni ne bo problem SAMOINICIATIVNO izpolnit enega obrazca in nakazat denar nazaj, če mi bo šlo dobro. In ne samo to: še vesel bom.
Nisem pa bedak, da bi računal na to, da itak ne bodo mogli vseh preverit in se potem sekiral naslednja leta a me bodo dobili ali ne. Loool.
Pa niti ni point v tem: point je samo to, da narediš po pravilih in je.
Ampak enim nikoli ni prav: jaz sem tudi izpadel iz marca zaradi racuna za par 10 eur. In? A ga grem brisat ali kaj? Lool.
Pravila so jasna, narediš MINIMALNO kar je potrebno po njih in to je to. Če pač ne padeš v njih, potem ti morda ne gre tako slabo. Seveda pa potem “poštenjakarji” mučkajo.
Ampak bo že.

Aja, tu ne gre kaj je “pošteno” in kaj pošteno. Tu gre, da narediš po zakonu. Će ti pa zakon ne ustreza, se pa pridruži svinjam pri koritu in si ga boš lahko ustrezno spisal.
Pa mene ne zanima kaj kdo drug “pošteno” naredi. Sem že napisal, pa bom še enkrat: jaz zjutraj rad vidim sebe v ogledalu, ne pa svinje, ostali si morate pa sami odgovoriti kakšno definicijo poštenosti imate.
In tukaj smo sedaj prišli do jasnih odgovorov, kdo in kako naj bi bil deležen pomoči in odpisa prispevkov. To je vse. Kako goljufat pri tem (in ja iskanje lukenj in “poštenost” je goljufanje) pa verjetno ni tema tega.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in McGiver

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
No ja, zakon je napisan da se zavira gospodarstvo, namesto da bi podpiral rast v 2020, jo zavira. Moje mnenje.

Kaj hudiča ima pa veze 2019 s tem pa naj tisti pove, ki ga je sestavljal. In ne, ni mi ok, če bom zaradi par eur moral vse vračat. In ni mi prav, da moram nekam dokazovat, če pa so mi prepovedal delat. Če je prepoved, naj brišejo prispevke v teh panogah pa je
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
No ja, zakon je napisan da se zavira gospodarstvo, namesto da bi podpiral rast v 2020, jo zavira. Moje mnenje.

Kaj hudiča ima pa veze 2019 s tem pa naj tisti pove, ki ga je sestavljal. In ne, ni mi ok, če bom zaradi par eur moral vse vračat. In ni mi prav, da moram nekam dokazovat, če pa so mi prepovedal delat. Če je prepoved, naj brišejo prispevke v teh panogah pa je



Vidiš tipičen Slovencelj: ti bi samo tisto kar tebi paše, vse ostalo kar ti ne, pa ne. Pa jokcaš še malo.
Tebi vse to ni ok: PA NI PROBLEMA, NE IZPOLNI ZAHTEVKA in boš lahko mirno spal. Nobenih problemov, nič. Aja, to pa ne. Ti bi keš pobral, ampak brez pogojev.

A misliš, da je meni ok, da bo tukajšnji odvetnikov sinček dobil 150 eur “pomoči”, ker študira, vozi se pa v avtu 10x dražjem od mojega? In? Dej malo odrasti, pa razumi kako svet dela, pač si politiki kupujejo volitve. Če ti gre pa to toliko na živce, pa pojdi v politiko in boš lahko kaj ukrenil, ne pa jokcat po forumu.
Pa brez zamere.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Jaz sploh ne razumem zakaj se pogovarjamo, kako bodo dobili tiste, ki bodo goljufali.
BMK, je to njihov problem, moj vsekakor ne bo, ker ne bom goljufal. Tisti, ki pa bojo, naj se pa vsaj malo tresejo.

Kdo govori o tem? O kakršnemkoli goljufanju. Govori se o tem, kako se lahko nekatere stvari preverja. In kaj sploh trenutno velja.

Če pa misliš moj zadnji post pred tem. Goljufajo samo tisti v prvi alineji, pa se to so existencialno prisiljeni v to. Te pribij na križ, ker zakon je za vse enak. :rolleyes: Oni v drugi... Vse legit ponavadi. Če pa misliš, da bi mogli pa iz kakršnegakoli moralnega vzgiba izbrati slabšo možnost izmed dovoljenih, pa pač to lahko misliš, ampak goljufajo pa vseeno ne.

EDIT:
Pa dobro, saj to si potem napisal. Ne vem v čem je problem potem.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Kdo govori o tem? O kakršnemkoli goljufanju. Govori se o tem, kako se lahko nekatere stvari preverja. In kaj sploh trenutno velja.

Če pa misliš moj zadnji post pred tem. Goljufajo samo tisti v prvi alineji, pa se to so existencialno prisiljeni v to. Te pribij na križ, ker zakon je za vse enak. :rolleyes: Oni v drugi... Vse legit ponavadi. Če pa misliš, da bi mogli pa iz kakršnegakoli moralnega vzgiba izbrati slabšo možnost izmed dovoljenih, pa pač to lahko misliš, ampak goljufajo pa vseeno ne.
Mislim, da sem jasno povedal, da narediš minimalno zahtevano po zakonu. To je vse. Kako bodo preverjali je popolnoma nepomembno potem. Ali se morda ne strinjaš?
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Vidiš tipičen Slovencelj: ti bi samo tisto kar tebi paše, vse ostalo kar ti ne, pa ne. Pa jokcaš še malo.
Tebi vse to ni ok: PA NI PROBLEMA, NE IZPOLNI ZAHTEVKA in boš lahko mirno spal. Nobenih problemov, nič. Aja, to pa ne. Ti bi keš pobral, ampak brez pogojev.

A misliš, da je meni ok, da bo tukajšnji odvetnikov sinček dobil 150 eur “pomoči”, ker študira, vozi se pa v avtu 10x dražjem od mojega? In? Dej malo odrasti, pa razumi kako svet dela, pač si politiki kupujejo volitve. Če ti gre pa to toliko na živce, pa pojdi v politiko in boš lahko kaj ukrenil.
[/QUOTE]

O dosasnež en, umir se. Ti si neke goljufije v usta polagal!!
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Sem dodala EDIT istočasno, ko si tudi ti pisal... Ne bom zdaj popravljala ali brisala, da ne bo zmede.

Kako bodo preverjali, je bila pa stvar debate, ne pa idej, kako goljufati
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Sej potem se strinjamo. Jaz enostavno ne izgubljam časa z brezveznimi stvarmi, ki ne vplivajo name, sploh pa, če niso moje delo. Še najmanj bom pa FURSU dajal ideje, kako preverjat stvari.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Ja, ker furs je skupek idiotov, ki ne ve nič. Poznajo oni vse fore, ki se jih cel alter v 100 letih ne spomne...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
To sta taka ko moj dec, ki se kar verjame, da nobena prfoksa nikdar ni vedla, kdaj kdo plonka, če ni nič rekla... Pa odkar dela iste fore. Cesnja na vrhu pa to, da je vsak mislil, da jo je nadmudril.

Če bi bil tok zanimiv na bilo kateri način, da bi se interes našel, bi bil hitro pošolan...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ok, ste gotovi? Ste se dogovorili kako je treba biti pošten in biti zjutraj ne-svinja v ogledalu? :valjamse: :bonk:
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Vsaj toliko počakajte, da bo uradno...

Interventni ukrepi za povračilo nadomestila plače
Namenjeni so ohranitvi delovnih mest zaradi zmanjševanja negativnih posledic epidemije koronavirusa (COVID-19).
Izvajanje ukrepov:
1. Državni zbor je 2. 4. 2020 sprejel Zakon o interventnih ukrepih za zajezitev epidemije COVID-19 in omilitev njenih posledic za državljane in gospodarstvo (ZIUZEOP). Novi zakon bo začel veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu RS.
Omogočal bo povračilo nadomestila plače zaposlenim, ki ste jih napotili na začasno čakanje na delo od 13. 3. 2020, in zaposlenim, ki zaradi višje sile ne morejo opravljati dela.
2. Zakon o interventnih ukrepih na področju plač in prispevkov (ZIUPPP; Uradni list RS, 36/2020) je začel veljati 29.3.2020.
V skladu s sedanjim zakonom smo na zavodu za zaposlovanje pristojni za izvajanje povračila nadomestil plače zaposlenim, ki jim začasno ne morete zagotavljati dela zaradi posledic epidemije, in zaposlenim, ki ne morejo opravljati dela zaradi odrejene karantene.

Povračilo nadomestila plače – začasno čakanje
V skladu z novo, ugodnejšo zakonodajo pripravljamo novo vlogo, ki jo bo v kratkem možno oddati na portalu za delodajalce. To pomeni, da dosedanjo vlogo za začasno čakanje na delo do nadaljnjega umikamo s portala.
Novi zakon določa, da boste morali vlogo za zaposlene, ki so že na začasnem čakanju na delo iz poslovnih razlogov, pa zanje še niste oddali vloge, predložiti v 8 dneh od objave zakona (predvidoma do 18.4.2020). Pri tem boste lahko upravičeni do povračila nadomestila plače od 13.3.2020.
Če ste že oddali vlogo za začasno čakanje na delo po sedanjem zakonu (ZIUPPP), bomo vašo vlogo obravnavali po novem zakonu (ZIUZEOP), ki zagotavlja ugodnejše pogoje za uveljavljanje povračila. To pomeni, da bomo upoštevali vse že sprejete vloge, zato vam jih ni treba na novo oddajati. V kratkem boste prejeli poziv za dopolnitev vloge.
Če ste želeli oddati vlogo za začasno čakanje na delo po sedanjem zakonu, vendar postopek vaše registracije na portalu še ni zaključen, boste omenjeno vlogo lahko oddali po uvejavitvi novega zakona.
Na Zavodu ne moremo zagotavljati informacij o izvedbi postopkov napotitve delavcev na začasno čakanje na delo, saj za to nismo pristojni. Predlagamo, da se za omenjene informacije obrnete na delodajalske organizacije in združenja, katerih član ste.

EDIT:
in še Wiki Financ

za s.p.

za d.o.o.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: tomi