Covid-19 Koronavirus - začasno čakanje na delo, dopust, odpovedi pogodb...

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.215
4.699
113
Po mojem so tako upokojenci kot tudi nekatere družine trenutno še v plusu zaradi virusa. Denimo moja. Zaenkrat delo še je, vsakodnevnih stroškov pa je naenkrat bistveno manj. Skoraj ne hodimo v trgovine, ostalega tako ali tako ni, z avti se ne vozimo ...
Vsekakor bo račun prišel, bojim se, da bo hudičevo visok, financ pa bo takrat že zmanjkalo, da bi se dalo kaj resnega pokrpati. Če bo kriza resna, države ne bodo sipale denarja v EU proračun in potem tudi iz njega ne bo nič. Vsak politik bo moral gledati preživetje lokalno v svoji državi. Tudi, če EU razpade.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in navlixx

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Malo si računovodske standarde poglejte. Kako ste pa do sedaj delali?

Tako kot sem rekla... Datum opravljene storitve je bil ta pravi, zadnji dan v mesecu. Račun sem pa izdala, kot sem ga. Tudi 4 tedne kasneje ali pa se več. Izdaja računa je bila ponavadi tudi ta prava. Teh 8 dni je kaka zakonska obveza ali bolj smernica...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če si izdala račun kasneje kot 8 dni po opravljeni storitvi si v prekršku. Če si DDV zavezanez pa sploh moraš DDV obračunat v mesecu storitve. Ima sedaj moja žena "problem", ker je padla v DDV sistem, račune izdaja 5. v mesecu za pretekli mesec, plačilo je 30 dni po izdaji računa, DDV pa v mesecu po opravljeni storitvi. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
no lepa reč... nisem ddv zavezanec, že tako normiranec in ne delam drugega kot ob letu oddam poročilo. nimam računovodje, imajo jo pa vsi moji delodajalci in nobeden se ni še ob nič obregnil. Zanimivo, tudi FURS ne... sem že nosila fascikle tja, pa nikdar na to merkala, pa nobeden nič rekel.

bom pa od zdaj dalje goljufala datum računa, če je to bolj prav :bonk:uveljavljenega sistema, ki deluje kot ura že 10 let pa ne bom šla spreminjati pa drekat.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.670
3.556
113
Če si izdala račun kasneje kot 8 dni po opravljeni storitvi si v prekršku. Če si DDV zavezanez pa sploh moraš DDV obračunat v mesecu storitve. Ima sedaj moja žena "problem", ker je padla v DDV sistem, račune izdaja 5. v mesecu za pretekli mesec, plačilo je 30 dni po izdaji računa, DDV pa v mesecu po opravljeni storitvi. ;)

Imaš lahko ddv po plačani realizaciji in daješ v knjigo ko je račun plačan.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Prejemniku računa je vseeno (sploh ker nisi DDV zavezanka - v bistvu so to pravila glih zaradi DDV, tako da mogoče zate ne veljajo povsem) ker si da račun v evidenco ko ga prejme, magari čez pol leta.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
A če te da delodajalec 2 dni pred koncem meseca na čakanje je avtomatsko 80% neto plače ? Ali se upošteva sorazmerni del?
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.764
2.645
113
Za dva dni ko si na čakanju dobiš 80%, ostalo pa normalno 100%.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Če si izdala račun kasneje kot 8 dni po opravljeni storitvi si v prekršku. Če si DDV zavezanez pa sploh moraš DDV obračunat v mesecu storitve. Ima sedaj moja žena "problem", ker je padla v DDV sistem, račune izdaja 5. v mesecu za pretekli mesec, plačilo je 30 dni po izdaji računa, DDV pa v mesecu po opravljeni storitvi. ;)
Potem sem jaz vsaki mesec v prekršku. Podjetje mi v skladu s pogodbo pripravi obračun opravljenega dela v preteklem mesecu komaj 15. datuma. Še le takrat lahko izstavim račun, čeprav je datum opravljene storitve za pretekli mesec bil zadnji datum v preteklem mesecu.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Potem sem jaz vsaki mesec v prekršku. Podjetje mi v skladu s pogodbo pripravi obračun opravljenega dela v preteklem mesecu komaj 15. datuma. Še le takrat lahko izstavim račun, čeprav je datum opravljene storitve za pretekli mesec bil zadnji datum v preteklem mesecu.
Zgleda da nas je več takih. :/

Se že kaj ve kako bo s prispevki? A bo to avtomatsko vsak s.p. oproščen? Za denarno pomoč se mi ne gre (k sreči), samo prispevke se mi pa zdi butasto plačevati, če že delali ne bomo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pbutec , FuriousG sta DDV zavezanca? Če sta sta v prekršku, sicer ne po svoji krivdi, pa vseeno. Potem vsaj datum opravljene storitve premaknita v tekoči mesec.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Zgleda da nas je več takih. :/

Se že kaj ve kako bo s prispevki? A bo to avtomatsko vsak s.p. oproščen? Za denarno pomoč se mi ne gre (k sreči), samo prispevke se mi pa zdi butasto plačevati, če že delali ne bomo.

Preberi si 38. člen, očitno tudi prispevkov ne bodo dobili vsi ampak samo tisti ki so "upravičeni" do temeljnega dohodka :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Brez veze zdaj mozgat, to se zna se kaj spremeniti preden bodo končno dali neki obrazec na edavke. Tam se bo pa bržkone tudi videlo kaj sploh hočejo malo bolj natančno. Menda ja bo kaki obrazec, ne bomo esejev pisali...
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Za štrom in plin še nisem prejel računa pred petnajstim za pretekli mesec.
Jaz ga pa vedno najkasneje do 8-ega v mesecu. Gen-i.

Sicer pa, dokler nimaš FURSa za vratom je vse v redu, potem pa ne bo več. Ker sem prepričan, da ne bo kazen par 100 EUR, ampak par 1000 EUR, sploh če gre za vprašanje DDVja. Jaz bi se na vašem mestu konkretno pozanimal in ustrezno ''korigiral dokumentacijo''.