Covid-19 Koronavirus - začasno čakanje na delo, dopust, odpovedi pogodb...

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.253
113
Kaj pa je tukaj za razumet? Koga briga? Tisti ki ima itak ima, se s tem ne ukvarja in mu verjetno to ne paše (ukrepi), tisti ki pa nima pa itak druge nima in je to njegova rešilna bilka. Kaj njega briga kaj BO? On mora danes pregurati.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.555
688
113
Evro čez limit, 100€ manj...

Sem po zadnji dohodniski lestvici mislil, da razumejo problem.

Ministrica za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano Aleksandra Pivec je dodala, da bodo do solidarnostnega dodatka upravičeni vsi tisti, ki imajo pokojnino nižjo od 700 evrov. Dodatek bo v enem znesku izplačan 15. aprila, višina pa bo odvisna od višine posameznikovega dohodka. Za upokojence, ki prejemajo pokojnino do 500 evrov, bo 300 evrov, tisti, ki prejemajo od 500 do 600 evrov pokojnine, bodo prejeli 230 evrov, tisti, ki imajo pokojnino od 600 do 700 evrov, pa 130 evrov. Pri pripravi ukrepa so sodelovali z različnimi nevladnimi organizacijami in ga uskladili z ZDUS-om, je še poudarila Pivčeva.
Višina pokojnineŠtevilo upokojencevIzplačiloSkupaj
do 500104.71430031.414.200
501-600108.49123024.952.930
601-70078.89113010.255.830
skupaj292.096 66.622.960
Vir: Vlada RS
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.511
262
113
cath pride pol, ko bo vsega konec. Jaz bi se z veseljem odpovedala vsemu temu, če bi potem bila tudi izvzeta "plačila računa" za vse tole. Tako bi bila pa ena od petih in doletelo me bo ravno tako vse. Kaki ddv spet gor, pa interventni začasni prispevki gor, pa kaj te jaz vem. tole ni zastonj, to mora biti vsem jasno... Sej država nima magic žaklja, ko se lahko ven jemlje, not pa iz nič nastaja.

hja, 2mrd od eu - a to je posojilo ali nepovratna sredstva?

ja, ce bo kmalu konec tega cakanja se tud jest odpovem poracunu... sej za s.p. je vseeno, al zdele 14 dni nic ne dela al gre pa na dopust za 14 dni. govorim seveda za samozaposlene...

vedno se spomnem na ameriski pregovor

"There is so such thing as free lunch."
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
hja, 2mrd od eu - a to je posojilo ali nepovratna sredstva?

ja, ce bo kmalu konec tega cakanja se tud jest odpovem poracunu... sej za s.p. je vseeno, al zdele 14 dni nic ne dela al gre pa na dopust za 14 dni. govorim seveda za samozaposlene...

vedno se spomnem na ameriski pregovor

"There is so such thing as free lunch."
Imaš informacije, da je to zadnji teden? Jaz imam informacije, da bomo čez vikend zvedel za nove še strožje ukrepe.za naslednjih 14dni.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.256
6.521
113
Če bi država "stisnila" banke, da morajo dati moratorije na kredite. In če bi se država odpovedala pogače od stroškov - elektrika, voda, ogrevanje, komunala...potem to vse ne bi bilo potrebno. Ker potem res rabi človek samo za hrano.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.260
1.918
113
cath pride pol, ko bo vsega konec. Jaz bi se z veseljem odpovedala vsemu temu, če bi potem bila tudi izvzeta "plačila računa" za vse tole. Tako bi bila pa ena od petih in doletelo me bo ravno tako vse. Kaki ddv spet gor, pa interventni začasni prispevki gor, pa kaj te jaz vem. tole ni zastonj, to mora biti vsem jasno... Sej država nima magic žaklja, ko se lahko ven jemlje, not pa iz nič nastaja.

Na žalost večina ljudi tega ne razume. Vse bomo vrnili + črnogorske kamate bodo zraven.
Mora pa sedaj država pomagat, drugače bomo vsi pocrkali
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.968
5.704
113
blizu močvirne prestolnice
Se strinjam vse bomo plačevali. Ampak če se ni ddv znižal kljub temu da smo bili oh in sploh pa če smo 5 milijard zmetali v bančni sistem od katerega nimamo nič, zakaj ste nekateri proti temu, da se pomaga tudi navadnim ljudem?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
20
Na žalost večina ljudi tega ne razume. Vse bomo vrnili + črnogorske kamate bodo zraven.
Mora pa sedaj država pomagat, drugače bomo vsi pocrkali
Kako to mislis vsi pocrkali? To je dejstvo. Noben se ni dočakal tisoč let na zemlji.
Sicer pa....

Slovenci smo se pred kratkim imeli 20mrd samo na bankah.
Recimo da smo toliko imeli se v drugih oblikah varčevanja.
To je reci in piši 20 jurjev na osebo, oziroma "100" jurjev na familijo.
In ti praviš da boš crknil prvi teden ko ti ni treba v službo (kjer boš še vedno dobil polovico plače).
Ma daj nehaj.....sami jambraci na alterju. Kje je sedaj tisti Alter kje sva jambrala samo midva z Jadotom?
Če ustavijo vse dohodke vsem Slovencem, bo vsak mesec zaradi tega crknilo samo 1% Slovencev. Se pravi rabimo "10" let da pocrkamo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Ali ti delodajalec (ni nujno potrebna infrastruktura) lahko da odpoved iz krivdnih razlogov, ker ne želiš priti v službo dokler so otroci doma. Najmlajši otrok 8 let.
Pa niso toliko problem otroci, kot to,da smo na delovnem.mestu sardelice, doma pa rizični bolnik.
Rajebrezplacekotbolan
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Lahovnik & co. so včeraj nalagali, da gre za največji intervencijski ukrep v zgodovini Slovenije. Bilobil pomaga! 5 mrd v bančni sistem je pa kaj? In smo preživeli!

Sploh ni tako slabo, da nebi moglo bit še dosti slabše! Recimo: "bog ne daj da bi crknil internet" - prosto po Adiju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in Hanzi

sad

Guru
24. avg 2007
20.490
9.190
113
Če bi država "stisnila" banke, da morajo dati moratorije na kredite.
Če bi folk ne zapravljal preko svojih možnosti in imel rezervo za preživetje skrajne sile, bi bilo tudi lažje.
Potem mi pa taki z avti 4x dražjimi od mojega jamrajo, kako je pa sedaj sranje, ker BODO IMELI samo 50% plače. Pa da je totalno nepošteno, če bodo morali mladiči potegnit šolsko leto, ker SE JIM BODO PODRLI PLANI ZA DOPUST.

In seveda ste taki sedaj najbolj glasni o pomoči države. Ko pa je bilo vse v redu, so bile pa glavne zadeve, koliko država pobere in kako jo prinesti naokoli (aka avto na lizing, itd.). In če se prav spomnim si ti tudi veselo razlagal, kako zastonj cuzaš elektriko na nekem parkirišču za svoj avto. Direkt pašeš v to.

Poščijem se na jokanje takih.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Vi, ki se razumeto na to.
Kaj je to 2 miljarde za Slovenijo? Zna kdo kakšno primerjavo naredit.
Koliko je to, če se ddv dvigne na 24% ali 25%, koliko je to.....
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
Ko smo dvignili 8,5 na 9,5 in 20 na 22% je bilo govora o dodatnih 250 milijonov eur letno.
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Kaj pa zaposlenemu preostane, ce delodajalec kar na vrat na nos odredi kolektivni dopust in je zaposleni ob skoraj ves dooust, ceprav ima npr.nadur toliko, da bi jih lahko sedaj aktiviral a delodajalec ne dovoli?
A lahko delodajalec (zakonsko) sploh iz danes na jutri odredi kolektivni dopust?
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Mislim, da lahko da kolektivni dopust.
Ampak to ni neka dobra poteza za dobre kolektivne odnose.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.555
688
113
Če bi folk ne zapravljal preko svojih možnosti in imel rezervo za preživetje skrajne sile, bi bilo tudi lažje.
Potem mi pa taki z avti 4x dražjimi od mojega jamrajo, kako je pa sedaj sranje, ker BODO IMELI samo 50% plače. Pa da je totalno nepošteno, če bodo morali mladiči potegnit šolsko leto, ker SE JIM BODO PODRLI PLANI ZA DOPUST.

In seveda ste taki sedaj najbolj glasni o pomoči države. Ko pa je bilo vse v redu, so bile pa glavne zadeve, koliko država pobere in kako jo prinesti naokoli (aka avto na lizing, itd.). In če se prav spomnim si ti tudi veselo razlagal, kako zastonj cuzaš elektriko na nekem parkirišču za svoj avto. Direkt pašeš v to.

Poščijem se na jokanje takih.
Dejstvo je, da eni so revni in komaj pridejo skozi mesec. Če jih zdravje j... so sploh v krizi.

Drugi pa čisto zavestno po svoji krivdi živijo na preveliki nogi. Čisti fensi šmensi. To so najbolj glasne snežinkice.
Spet drugi, ki se jim enostavno ne da. Usta bi še odprli, hrano naj jim pa že drugi not zmečejo.

Če živiš iz rok v usta, je hitro problem, pa ni važno iz katerega razloga.
V bodoče bo večini standard padel...
Če lahko sosedi (lahko beremo tudi naključni na instagramu), bomo pa še mi.

Marsikdo bi se moral v teh časih malo zamisliti.

Tako je še vedno greh, če nekomu, ki gre slabo rečeš: a za pijačo in cigarete pa še vedno najdeš?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.490
9.190
113
Se strinjam. Moje izkušnje sicer każejo, da res revni ne jokajo javno za svoje “pravice”, to delajo bolj ti drugi sončki, ki si jih omenil.
Poleg tega res revni nimajo krede, ker je ne dobijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky in Hanzi