Kopilot se je izstrelil, pilot varno pristal

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Vir: http://24ur.com/naslovnica/novice/crnakronika/20080310_3119433.php
Citat:
V zraku nad Sevnico se je iz letala Slovenske vojske izstrelil kopilot. Prepeljali so ga v bolnišnico.

Okoli 11. ure je prišlo do nenavadne nesreče v zraku, ki pa se je končala srečno. V letalu pilatus Slovenske vojske, ki je bilo na poti do letališča Cerklje ob Krki, sta bila pilot in kopilot. Ko sta bila nad Sevnico, pa se je kopilot - za zdaj še iz neznanega razloga - izstrelil iz letala. Poškodovanega so prepeljali v bolnišnico, kjer so ugotovili, da se ni poškodoval. Pilot je z letalom varno pristal. Policisti so na kraj dogodka prispeli šele okrog 12.30 ure. Preiskava še poteka.

Vest so za 24ur.com že potrdili na minstrstvu za obrambo. Po njihovih prvih podatkih kopilot ni utrpel poškodb. Na kraj dogodka je prišla stalna komisija ministrstva za preiskovanje letalskih nesreč, resnejših incidentov in incidentov vojaških zrakoplovov. V preiskavo dogodka bodo vključili tudi civilne preiskovalne organe s področja letalstva.
bonk.gif


Ne vem ali sem jaz edini, ki ga ta dogodek spomne na risanko Dexter's Lab in Dee Dee: "Ooooh, what does this button do?"
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik DrM007 pravi:
Vir: http://24ur.com/naslovnica/novice/crnakronika/20080310_3119433.php
Citat:
V zraku nad Sevnico se je iz letala Slovenske vojske izstrelil kopilot. Prepeljali so ga v bolnišnico.

Okoli 11. ure je prišlo do nenavadne nesreče v zraku, ki pa se je končala srečno. V letalu pilatus Slovenske vojske, ki je bilo na poti do letališča Cerklje ob Krki, sta bila pilot in kopilot. Ko sta bila nad Sevnico, pa se je kopilot - za zdaj še iz neznanega razloga - izstrelil iz letala. Poškodovanega so prepeljali v bolnišnico, kjer so ugotovili, da se ni poškodoval. Pilot je z letalom varno pristal. Policisti so na kraj dogodka prispeli šele okrog 12.30 ure. Preiskava še poteka.

Vest so za 24ur.com že potrdili na minstrstvu za obrambo. Po njihovih prvih podatkih kopilot ni utrpel poškodb. Na kraj dogodka je prišla stalna komisija ministrstva za preiskovanje letalskih nesreč, resnejših incidentov in incidentov vojaških zrakoplovov. V preiskavo dogodka bodo vključili tudi civilne preiskovalne organe s področja letalstva.
bonk.gif


Ne vem ali sem jaz edini, ki ga ta dogodek spomne na risanko Dexter's Lab in Dee Dee: "Ooooh, what does this button do?"
smile-1.gif

Kaj pa veš, kaj se je dogajalo takrat v njegovi glavi. Mogoče je doživel najprej manjšo stistko, potem malo večjo in je malo zgubil glavo in avtomatsko potegnil ročko. To bo še zelo zanimivo branje in analiziranje.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Al pa ga je učitelj nateral na take lupinge in obrate, da se je hotel samo prijet nekam in je enostavno potegnil za ročko to se je tudi že zgodilo.
Kot se spomnim imajo martin baker sedeže tako, da čisto možno ta je bilo to to.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
A so pokrovko od kabine že našli? Mater, kakšne se grejo z našo lastnino
jezen.gif

No, važn, da nobenmu nič ni bilo, pa da se je kopilot prepričal, da avtomatika ejecta deluje...
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
To je že res, da ni nikomur nič z zdravstvenega vidika, ampak mladi pilot pa bo po vsej verjetnosti zaključil poklicno letalsko karirero. Čeprav po drugi strani ... pilotov nimajo in bodo mogoče pogledali čez prste.

V življenju itak ni pravice ... ko sem jaz hotel priti na letalsko akademijo je razpadla Yugoslavija, ko sem poskušal čez par let na strojni faks smer pilot, so rekli bodi pameten, kje boš pa službo dobil, pilotov imamo toliko preveč, da jih ne rabimo več šolat. Evo 10 let pozneje pa takšna kriza, da vojska mrzlično išče pilote
bonk.gif
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik Apachi pravi:
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
Evo 10 let pozneje pa takšna kriza, da vojska mrzlično išče pilote
bonk.gif
Za take plače jih bo nekaj časa še iskala...
uf-1.gif

Saj te razumem. Vem, da je potrebno v življenju plačevat račune, kredite itd. Ampak mogoče se bo slišalo gosposko ampak, jaz bi bil zadovoljen z 1200€ in recimo 200 ur letnega naleta.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Glede na to, da sta bila učitelj in učenec je lahko razlog sledeč.
Morda ga je učitelj zaradi neposlušnosti nagnal iz razreda oz. kabine !
hysterical-1.gif
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik HITMAN pravi:
Glede na to, da sta bila učitelj in učenec je lahko razlog sledeč.
Morda ga je učitelj zaradi neposlušnosti nagnal iz razreda oz. kabine !
hysterical-1.gif

smile-1.gif


Jaz grem stavit, da je učenec zgubil glavo in je pač potegnil kar je potegnil
smile-1.gif

Po mojem mnenju je bil učenec dejansko na testu in se še ni šolal za pilota. To bi nekako šlo skupaj s tem, da je bil učenec na zadnjem sedežu, kar ni normalno za učenje. In kolikor je meni znano so imeli cca mesec dni nazaj teste na Zlinih, zdaj pa mogoče na Pilatusih in mali preprosto ni zdržal pritiska. Bog ve, kaj je inštruktor delal z njim.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.606
256
113
jah sej so njega tud že povprašali, pa mislis, da bojo kr tkoj v medije dal? zdej je treba zgodbo olepšat, preštudirat kako jo olepšat, da ne bo kej narobe...

sam zakaj pa zaključil kariero? sej tud to bi moralo spadati učenje!
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:Saj te razumem. Vem, da je potrebno v življenju plačevat račune, kredite itd. Ampak mogoče se bo slišalo gosposko ampak, jaz bi bil zadovoljen z 1200€ in recimo 200 ur letnega naleta.
A ni pred časom prišel v javnost plačilni listek enega pilota, ko je le ta šel v komercialne vode? Cifra je bila nekje okrog 800 EUR. Mater ej, še čistilke kmalu več zaslužijo kot pa ceni SV pilote.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
pa ok... sej nesreče se pač dogajajo! noben ni popoln!

Poanta je v pometanju pod preprogo.

Tisto letalo je lahko letelo samo pod pogoji za vidno letenje.
Če se prav spomnim je bilo tedaj slabo vreme.
grims-1.gif


Je kdo to sploh omenil?
O tem govori moje sporočilo.