Kopenhangen

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
V torek bom imel popldan čas se mal sprehodit po tem mestu. MI kdo lahko iz prve roke pove kaj se splača pogledat v teh 4-5 urah.

Nekako se mi ne da čakat 5 ur na letališču...
confused-1.gif
 

mish

Pripravnik
18. avg 2007
181
0
16
Obišči stran
Če imaš res preveč časa pojdi v park Tivoli, sicer pa imaš par ulic stran staro jedro, kjer lahko - ob lepem razgledu na danske lepotice (najboljša roba kar sem dosedaj videl na kupu :D ) spiješ kakšno kofe
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mish

Pripravnik
18. avg 2007
181
0
16
Obišči stran
Hehe, to je tudi fajn varianta, če se ti ne ljubi po kobenhagnu tavat.

Aja, pozabil sem ti omenit Cristianshavn. Nekakšena ogromna metelkova, le da je mnogo bolj civilizirana. To so bili stari doki in podobno, sedaj pa je vse skupaj preurejeno v nekakšna mondena stanovanja. In neki tihi dogovor je s policijo, da tja le ta ne zahaja.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Ne boš verjel da bom ravno iz Malmoja prišel z vlakom
smile-1.gif
Grem na Švedsko samo je direkt linija iz Kopenhagna domov.

Verjetno sem bom usedel na bus in se pustil peljati po mestu, potem pa se nekam na kofe, pa bo ura 8 zvečer..
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.547
5.528
113
Tivolija se drži tudi muzej Louis Tussaud, kjer lahko v miru (ni gneče, kot v Londonu) pogledaš voščene lutke. Od Tivolija se lahko sprehodiš po nakupovalni ulici Stroget in prideš do starega pristanišča Nyhavn. Še malo bolj proti severu je ob morju kip morske deklice. Na tem zemljevidu je spodaj levo železniška postaja in Tivoli, zgoraj desno pa Nyhavn.

kopenhagen16mj2.jpg


Večerno letalo za Ljubljano sicer skoraj vedno zamuja.