Konvertiranje iz jpeg oz. znaki v Wordu

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Neko besedilo moram spraviti v Word, trenutno mislim da je v jpeg. Zda ali se to nekako pretvoriti, opcija je seveda tudi da prepišem v Word, ampak je problem, ker vsebuje cel kup stvari, za katere nimam pojma kako to sploh napisati, da bo ustrezalo. Ima kdo kaj znanja in mi lahko pomaga ?
 

Priponke

  • sample work_compress56.jpeg
    sample work_compress56.jpeg
    139,2 KB · Ogledi: 233

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
OCR naredi tole :

1 Air filter
z The air filter is simulated bv the Control Valve module (AFT in Fig. 2(a)).
z The pressure drop through the air filter (AP,y) is given by the following
« eguation [11,16].
1.84 -1
m T P
AP <—AP;| — —]I — l
U (m) (7) () 4)
s where, AP,, is the pressure drop, m is the mass Aow rate, T is the temper-
s ature, and P is the pressure, and subscript d denotes the design condition.
I<y. (2)
z <u. (3)
, More text.
8 The air filter is simulated by the Control Valve module (AFT in Fig.
s 2(a)). The pressure drop through the air filter (AP,;) is given by the follow-
10. ing ceguation [11,16].
1.a4 -1
m T P
AP —AP;| — —]|I — d
(em) (r;) (5) U)
u. where, AP,s is the pressure drop. m is the mass How rate, T is the temper-
iz ature, and P is the pressure, and subscript. d denotes the design condition.
t<VW. (5)
z—u. (6)
1». More text.

Tipkat bo treba :evil:
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Neko besedilo moram spraviti v Word, trenutno mislim da je v jpeg. Zda ali se to nekako pretvoriti, opcija je seveda tudi da prepišem v Word, ampak je problem, ker vsebuje cel kup stvari, za katere nimam pojma kako to sploh napisati, da bo ustrezalo. Ima kdo kaj znanja in mi lahko pomaga ?

 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
V wordu je to vstavi - > enačba, imaš že vzorce ..., najbolj enostavno je torej da z OCR pobereš besedilo in pozicijo enačb ter urediš.

Pa počakaj še par ur, zagotovo bo padel kak boljši predlog ...
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Nekako mi je uspelo prvo enačbo napisati, sicer ne vem, če je ok, ampak za začetek sem zadovoljen, edino številki 1.84 in -1 mi nikakor ne uspe vstaviti kot je v dokumentu.
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Vrstni red operacij je pomemben. Najprej vstavi Skript - nadpisano. V levi kvadratek vpiši oziroma kopiraj del v oklepaju, v desnega pa tisto, kar mora biti nadpisano.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Neko besedilo moram spraviti v Word, trenutno mislim da je v jpeg. Zda ali se to nekako pretvoriti, opcija je seveda tudi da prepišem v Word, ampak je problem, ker vsebuje cel kup stvari, za katere nimam pojma kako to sploh napisati, da bo ustrezalo. Ima kdo kaj znanja in mi lahko pomaga ?
Konvertiraj JPG v PDF, ki ga lahko odpreš v Wordu.
 
  • Haha
Reactions: igi

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
moral bi najprej probati s kakšnim programom ki zna brat scane...

potem pa v word ali pdf...

zakaj sploh rabiš v word?
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Moja ima neko ponudbo iz pm, upam da ni fejk, da prepisuje določene dokumente v Wordu in Excelu. To je dobila za preizkus. Mi je ratalo tole formulo sedaj napisat...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
aha... ja pol pa srečno, če si že test moral ti izponit. kaj bo šele, ko pridejo taprave zadeve... :)
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.217
9.455
113
kod Džej-Zija
Neko besedilo moram spraviti v Word, trenutno mislim da je v jpeg. Zda ali se to nekako pretvoriti, opcija je seveda tudi da prepišem v Word, ampak je problem, ker vsebuje cel kup stvari, za katere nimam pojma kako to sploh napisati, da bo ustrezalo. Ima kdo kaj znanja in mi lahko pomaga ?
Tale text je stavljen v TeX-u, najverjetneje v LaTeX-u. Izhodna datoteka je skoraj vedno PDF. Potem pa je nekdo uporabil snipping tool in v osnovi posnetek ekrana shranil kot JPEG.
Očitno ponudnik cilja na to, da bo prepisovala matematične tekste v Word. V Wordu se to počne z >Insert > Equation. Tole se bo morala kar hitro naučiti, ker tole je še enostavna zadeva, kar se enačb tiče. Pri tem mora paziti še na številčenje enačb, na citiranje in morda celo številčenje vrstic. Običajno tale oblika pride prav pri proofreading-u, ko je članek sprejet v objavo, pa ga je treba še pravilno staviti.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
TXT (angleški) prevedeš in pretipkaš. Možen vnos vseh znakov, brez problema.
Formulo vstaviš tako, da narediš sliko/izrez formule, ki jo uvoziš kot sliko v box Vstavljanje v polje z besedilom (nadzor položaja slike, pazi na prekrivanje preko besedila - tiste črte ki imajo lok preko).
Lahko pa tudi formulo 'narišeš' Vstavljanje -Enačba (ki se nahaja skrajno desno)
Včasih je možno txt(!) (ne formulo!) iz PDF dobiti tako, da besedilo označiš - ctrl c - , greš na lokacijo in ctrl v. CUT and PAST.

p.s. sele sedaj videl. JPG!!!!!
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.217
9.455
113
kod Džej-Zija
Majstr, Carjeva bejba mora stavit tale tekst. Pod stavljenje je mišljeno, da je sposobna formulo sama napisat, ne prilepit slike. Bo šlo?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Na youtube je gotovo dovolj videov, kako se v wordu to naredi. Če je zainteresirana za delo, potem pač gre skozi in se nauči. Verjetno hitreje in lažje kot z odgovori za posamezen problem na forumu.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
pisanje enačb v microsoftovem equation editorju je pogreb. če bo tega dela več, priporočam uporabo kakega namenskega programa, npr. mathtype
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Neko besedilo moram spraviti v Word, trenutno mislim da je v jpeg. Zda ali se to nekako pretvoriti, opcija je seveda tudi da prepišem v Word,...
Program je WORD!
Kaj je cilj: spraviti v WORD! (prepišeš txt in dodaš sliko)

Majstr, Carjeva bejba mora stavit tale tekst. Pod stavljenje je mišljeno, da je sposobna formulo sama napisat, ne prilepit slike. Bo šlo?
$car ve največ od nas, za kaj in kdo to rabi!

Case close.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Tako enačbo napišeš z roko (miško) in jo pretvori relativno brez problemov.