konveksno ogledalo, notranje

raners

Majstr
4. mar 2008
2.711
366
83
Hej vsem...

Na šihtu imam tak bolj slabo parkirno mesto, ki izgleda takole:
parking.png


Tako kot parkiram, imam spredaj desno steber in ker rad lepo parkiram (čimbolj k stebru), bi si zmontiral bolj malo konveksno ogledalo na steber, da bi videl steber in blatnik, ko parkiram. Čeprav je zraven mojega parkirnega mesta označen X, je dostikrat tam parkiran kaki avto in če nimam sam lepo parkiranega avta, res težko pridem v avto.

Torej, ve kdo za kak bolj majhno konveksno ogledalo (recimo do premera 20cm)? Sam najdem samo 30cm in večje (https://punkufer.si/izdelek/konveksno-notranje-prometno-ogledalo-akrilno-crno-30cm/ za 34 eur). Fajn bi bilo tudi, da bi že imel vgrajen nosilec za montažo.

Torej, ve kdo za kak bolj majhno konveksno ogledalo?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Ogledalo (zgoraj - 17X27cm) sem kupil v trgovini s traktorskimi deli. Petnajst Eurov.
To je vzvratno ogledalo in ima čeljust za pritrditev na palico, katero izdelaš sam.
Kupil tri kose. Dva za pri nadstrešku, enaga pa na oknu od hiše (zunaj), da vidim kdo pride na stopnišče, ko gledam TV. Penzionistu pač ni treba vstajat s kauča :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in Spajky

raners

Majstr
4. mar 2008
2.711
366
83
Evo, to je to, kar iščem... Če iščeš "konveksna ogledala", najde samo neka velika...

Na to se nisn niti spomno... ;-)

Thanks ;-)
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Gledal sem tudi ogledala tovornjakov, ki so še bolj izbočena, so pa predraga.
Traktorska imajo več tipov. Vzemi tega na sliki. Je večje in še domači proizvajalec.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU


Tukaj je vidna pritrditev.
Cev upognjena je iz medenine za vodovodno pipo. Da se lepo prilagajati.
Objemka na stebru je za jekleno pletenico. Ti lahko daš kakšno drugo. To sem imel pri roki :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.333
956
113
Obujam...

Torej, tudi jaz (oz. žena) potrebujem ukrivljeno ogledalo. V garažo namreč zapeljem pod kotom 90 stopinj in obstaja nevarnost, da podrsam spredaj levo in zadaj desno. Pa bi rad videl koliko sploh tako ogledalo pomaga, zato bi ga rad videl v živo pred nakupom. Se da kje na Gorenjskem oz. v LJ to videti v živo? Bauhaus? Merkur in Obi nimata.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Vse kmetijske trgovine morajo imeti. Nazadnje sem nabavljal v Agroizbiri v Kranju.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.711
366
83
Yogi , kako veliko ogledalo pa rabiš? Doma imam 2 viška (nova, nerabljena): eno manjše (velikost avto ogledala) in eno večje (velikost večjega traktor ogledala). Če ti ustreza (lahko jih natančno zmerim), mi napiši na ZS.. ;)