Konkretno visok račun pri Mobitelu

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Nisem nič še gledal na mobitelovi strani in nevem kaj to po meni, če smo v EU? Mal pa sem len, a ne
tongue-1.gif
 

kegelj

Fizikalc
30. apr 2012
406
93
28
EU je sedaj tako ugodno, da če ne misliš imeti veliko pogovorov, mirne volje uporabljaj telefon. Bodi pa pazljiv pri podatkovnem prenosu.
 

Sokol

Pripravnik
4. avg 2007
657
9
18
Dolenjska
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Nisem nič še gledal na mobitelovi strani in nevem kaj to po meni, če smo v EU? Mal pa sem len, a ne
tongue-1.gif
Ja res si lenuh. Samo prenos podatkov naj si ta izključi, sploh, če ima pameten telefon.
smirk-1.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Snaga1 pravi:
Prekoračil sem zakupljeno količino podatkov in ker imam še star paket ni znižalo hitrosti brez dodatnih stroškov, ampak mi je račun nabijalo v višave, tako da me je presenetilo 120€ za 700MB prenosa.
Ko sem prišel do omejitve mi je Mobitel sporočil preko SMSa, malo sem pogledal cenike in očitno pogledal napačnega, ker sem prišel do cene 0,005€ za MB, torej 5€ za GB, kar se mi je zdelo čisto OK in nisem videl potrebe po dodatnem zakupu količine podatkov, ki je tudi cca 5€ za 1GB. Žal se je izkazalo, da moj paket ima drugo tarifo in sicer 0,155€ za 1 MB kar prinese 120€ za mojih 700MB prenosa. V teh časih so to čisto absurdne cifre!
Se je še komu zgodilo podobno in je bil Mobitel odprt za kakšne popuste? Jasno da bom v bodoče prekleto pazil, da ne bom prekoračil zakupljene količine in čim mi poteče vezava me ne vidijo več, po 15 letih lahko tudi zamenjam operaterja...

Moji ženi se je to zgodilo pri Simobilu. Ker je bila opozorjena dvakrat preko SMS-a, potem pa so ji znižali še hitrost, je morala plačati vse. Kriv si žal sam.

Če misliš, da bo pri drugem operaterju kaj drugače, si še enkrat preberi od začetka.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
In ta mesec spet
frown-1.gif


Ko porabiš zakupljeno količino plačaš nenormalno visoko ceno za data.

36,99 MB za 14,8876 € brez davka. WTF?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
In ta mesec spet
frown-1.gif


Ko porabiš zakupljeno količino plačaš nenormalno visoko ceno za data.

36,99 MB za 14,8876 € brez davka. WTF?

Ja kaj ni dobila obvestila? Zakaj ni dokupla količin?
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Če ne dobiš obvestila (napaka operaterja ) imaš možnost ,da napišeš pritožbo in bo verjetno ugodno rešena
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
In ta mesec spet
frown-1.gif


Ko porabiš zakupljeno količino plačaš nenormalno visoko ceno za data.

36,99 MB za 14,8876 € brez davka. WTF?

Ja kaj ni dobila obvestila? Zakaj ni dokupla količin?

Naj opomnim, da je ona Simobilova naročnica.
Ko si enkrat na meji in na LTE, si hitro 40MB čez mejo. Še preden dobiš opozorilo in še preden ti omejijo hitrost.
 

kegelj

Fizikalc
30. apr 2012
406
93
28
Vzemite si primeren paket, da vam bo nekaj enot še ostalo.
To je najceneje.
Jokanje po forumih ne pomaga. Pri vseh operaterjih se presežene količine drago plačujejo.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Citat:
Uporabnik kegelj pravi:
Pri vseh operaterjih se presežene količine drago plačujejo.
Ne nabijaj... ko na Bobu prekoračiš zakupljen 1GB, imaš avtomatsko še enega, pod istimi pogoji...
 

kegelj

Fizikalc
30. apr 2012
406
93
28
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik kegelj pravi:
Pri vseh operaterjih se presežene količine drago plačujejo.
Ne nabijaj... ko na Bobu prekoračiš zakupljen 1GB, imaš avtomatsko še enega, pod istimi pogoji...

Si lahko še malo bolj nekulturen?
Bob ni operater. Sicer pa si vsak izbere tistega, ki mu bolj ustreza.
 

SimonS

Pripravnik
25. feb 2012
332
7
18
Kupite si Android telefon, z vsaj 4.0 OS, pa si lahko poljubno nastavite opozorilo in omejitev, pa nebo jamranja.

Mobile_data_usage_Android_thumb.png
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Po mojih izkušnjah telefon zabeleži več prenešenih podatkov kot operater. Torej bo telefon še malo prej izklopil podatke kot bi jih moral in načeloma nima kaj biti narobe. Če pa si paranojičen pa si limit podatkov ne daš točno na zakupljeno količino podatkov, ampak na par % manj.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Zanimivo brat prigode. Torej oseba si izbere paket, gleda napačen cenik, dobi sms z opozorilom in potem ob računu poživini in bo menjala operaterja. In to ob tem, da bi lahko kadarkoli preverila porabo. Ampak je pretežko to naredit.
S takim odnosom se bo spet zgodba še tam ponovila, potem bo pa kmalu zmanjkalo operaterjev, hehe.
Meni se zdite rahlo butasti, ampak ja, ti ti grdi operater. To je čisti dokaz, da ne moreš naredit butastproof sistema. Vedno se bo našel en butelj, ki ga bo shekal. Zraven pa še javno razglašal kak butelj je.
evil.gif