Konec SloR

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
"Spoštovani uporabnik/uporabnica spletne strani Slo Reactor!

Približno 5 let in 4 mesece je, odkar sem prvič, z vsem veseljem in vloženim trudom odprl prvi slovenski p2p portal, ki takrat še ni imel svojega imena. Praktično čez noč, je stran postala ena najbolj obiskanih spletnih strani v Republiki Sloveniji. Kot lastnik sem bil šokiran, navdušen, pravzaprav bi lahko naštel vse besede v slovarju, ki predstavljajo dober, topel občutek.

Z vsakodnevnim večanjem števila registriranih uporabnikov se je stran širila v vse smeri, pravtako odgovornost iz moje strani in čas, da stran dobi svoje ime. Prav dobro se spomnim, da so bili vsi prej aktivnih uporabniki strani Share Reactor takoj pripravljeni pomagati in ravno oni so tisti, ki so predstavili idejo za ime- Slo Reactor. Od takrat naprej in vse do danes je bila stran znana kot Slo Reactor (sloreactor, slor, slo reaktor, kakorkoli pač želite).

Moram reči, da sem stran odprl z že nekaj predznanja kot t.i. webmaster, vendar je velika večina idej, ogromno nasvetov in še večjo odgovornostjo prišla od tistih ljudi, ki so kaj kmalu postali moderatorji. Skupaj smo tvorili enotno, prvotno in unikatno ekipo SLO Reactorja. Veliko sem jih kasneje spoznal tudi v živo in v ponos mi je sedaj poznati te ljudi, prijatelje.

Priznam, stran sem odprl kot projekt, upal, da bo zaživel, vendar, zaradi presenečenja, stran več ni bila moj projekt vendar hobi, vsak trenutek prostega časa, vsa sredstva, enostavno vse. Tako je SLO Reactor postal nekaj več, kot spletna stran, saj sem iz dneva v dan preživel in preglodal vsak vogal strani, praktično je to pomenilo vsaj 6 do 8 ur dnevno. Programiranje, nadgrajevanje, pregled novih tem, dodajanje novih tem, pisanje novic, člankov,...

SLO Reactor je postal moje življenje z ljudmi, ki sem jih spoznal na strani. Ljudmi, ki jih še zdaj poznam. Ljudi ob katerih ti postane toplo, lažje, lepše. Ljudi, ki prinesejo dobro voljo, podporo in veliko novega. S tem pa je SLO Reactor dobil tudi prve najstniške uporabnike, ki jim ni bilo veliko mar do vseh teh "laži", ki so SLO Reactor želeli izbrisati iz slovenskega omrežja. Moram priznati, da so porabili kar veliko časa, se prikopali do nekaj podatkov, grozili, pljuvali in blatili skupnost. Ni jim uspelo oz. otroci so odrasli ter končno dojeli bistvo življenja.

S stranjo pa sem odraščal tudi jaz. Iz dneva v dan sem prejemal več informacij, ki so služile tako strani kot meni. Lahko bi rekel, da sem zaničeval ter opuščal vse tisto, kar sem počel, preden se je pojavil SLO Reactor. Ni mi bilo vseeno. Pravtako ne ljudem, ki so mi stali ob strani pri urejanju strani. Precej jih je postalo zrelih veliko časa pred menoj, pričele so se tiste stalne obveznosti v življenju, ki jih ne moreš kar tako zavreči- služba, družina. Z leti smo zato zamenjali kar precej ljudi, ki so sloneli k dobri skupnosti. Seveda mi je žal, da so odšli, sem pa toliko bolj vesel za vse, ker so precej postali odrasli, si ustvarili družino, ter imajo lepo, brezskrbno življenje.

Stran je imela svoje, znane osebke, ki so nam krajšali čas, tako moderatorjem kot uporabnikom. S komentarji, ki jih ni želel prebrati noben oz. s komentarji, ki jih je želel prebrati vsak. SLO Reactor je postal viden. Tako zelo viden, da smo že bili v skrbeh, dokler se seveda niso tisti, na katere smo kazali s prsti, udarili nazaj, začeli groziti s tožbami, groziti z obiski na domu, denarnimi odškodninami in še bi lahko našteval. Izkazalo se je, da rek "Denar je sveta vladar" dejansko drži, ter da so slovenski zakoni, kljub razumljivosti, naklonjeni tistim, premožnejšim.

SLO Reactor ni več postal stran, kjer bi lahko izpostavljal svoje podatke, počel karkoli. SLO Reactor se je moral spremeniti. Nastala je "nova" stran, nova skupnost, tokrat veliko resnejša, držali smo skupaj, stran smo jemali veliko bolj resno, kot ob njenem rojstvu in njenih prvih mesecih. Resnost in odgovornost sta bili povod za veliko ljudi da so odšli in še večjo množico novih uporabnikov.

Morali smo pokazati, da nam ni mar. Zadali smo si nove cilje, nove smernice. Dobili smo ogromno motivacije in sredstev, s katerimi smo se odločili nadaljevati. Stran se je prestavila z novim sloganom, novim logotipom, novimi podkategorijami na forumu in drugimi dobrotami. Imeli smo velike cilje. Stran je predstavljala slovensko skupnost, nekaj, kar pozna celotna država- Stran je dobila čebelico, našo in vašo, Kranjsko sivko. Veselilo nas je, vas pravtako. Panj je postajal iz dneva v dan večji. Skupnost je spoznala srečo in žalost, veselili smo se naraščajev v pravih vaših družinah ter žalostili ob izgubi tistih, ki ste jih imeli radi. Nismo popuščali...

Vendar so se cilji, zaradi primanjkovanja časa v življenju, bolj oddaljevali kot približevali. Nestrpnost ljudi je naraščala, časa pa zmanjkovalo. Spoznal sem, kaj pomeni resnost, odgovornost. Začel sem živeti svoje življenje, odšel na svoje, dobil službo, ničesar mi ni manjkalo. Moram reči, da sem bil zelo srečen. Časa za SLO Reactor več, žal, nisem imel več veliko.

Dragi bralec/bralka,
Kot administrator, lastnik oz. avtor spletne strani SLO Reactor vas obveščam, da bo stran prenehala z delovanjem. Vem in žal mi je, da je vse skupaj prišlo tako iznenada, nepričakovano. Žal mi je, da nisem za SLO Reactor postoril več, da bi se na strani počutili še udobneje, varneje. Verjemite mi, da sem odlašal in veliko razmišljal o tem, kaj postoriti. Spremembe v življenju pa so bile pika na i, ki so nekako končale vso to evforijo.

Hvala vsem za zaupanje in podporo. Želim vam lepo življenje in varno surfanje. Hvala vsem moderatorjem, motivatorjem, vsem tistim, ki ste polnili panj, vsem ki ste širili besedo. Upam, da ste se v tem odstavku našli sami, nizanje imen bi resnično vzelo ogromno in precej prostora. Hvala podjetju eCTRL d.o.o. za gostovanje in vso podporo iz tehnične strani, hvala društvu Prav-da za vso izkazano pravno pomoč, vsem donatorjem in nenazadnje hvala vam/tebi, uporabnik, da si prispeval k še eni strani, ki je zrasla zaradi svojih uporabnikov in njihove želje po boljšem!

Čebelice, matice, troti; Spomnite se na vse dobro, ob ogledu naslednjega posnetka:
https://www.youtube.com/watch?v=0uCLx522b9c


Lep pozdrav,

Gregor, lordgreg _at_ email _dot_ si
22. november 2008"
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.589
496
83
končno!
cheer.gif
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Baje jih je kontaktirala odvetniska pisarna, ki zastopa Predina.

Skoda strani, ki sem jo veckrat obiskal, je pa pravilno in koncno, ker je podpirala piratstvo.
 

B81

22. jul 2007
34.496
8.961
113
Ti biser pa imaš doma originalne windowse, kupuješ glasbo vse na cedejih, ne gledaš filmov prej, ko pridejo v videoteke, skratka si pravi fant od fare.
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Ti biser pa imaš doma originalne windowse, kupuješ glasbo vse na cedejih, ne gledaš filmov prej, ko pridejo v videoteke, skratka si pravi fant od fare.

"Skoda strani, ki sem jo veckrat obiskal..."

Očitno je že tako, kot si napisal
grin1.gif
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Kar nekaj mojega truda je bilo vloženega v ta portal. Škoda...

A kdo ve še vse podatke za mirc? Naj mi prosim sporoči na ZS če ne gre drugače.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
pobrano iz enega drugega foruma:

Zaradi nenehnih DDoS napadov so nam odvzeli povezavo do interneta in tako smo se v osebju odlocili, da je glede na okoliscine nesmiselno karkoli nadaljevati. Žalostno je, da je Slovenija tako majhna ampak njena fovšija pa presega vse meje. Če nekomu nekaj uspeva, ga je treba takoj zatreti. Kdaj se bomo Slovenci nehali pobijati med sabo, kdaj ne bo več zamer med sosedi, kdaj se bomo naučili pomagati drugim? Res je to eno veliko vprašanje, na katerega lahko upamo, da bomo v prihodnosti dobili odgovor! Torej zahvaljujemo se vsem, kateri ste karkoli naredili za naš tracker, donatorjem, vsem, ki ste nalagali torrente, first line support teamu, osebju trackerja golden-tomb, in še vsem drugim, ki ste nam kakorkoli pomagali. Seveda pa na tem mestu velja tudi velika zahvala vsem uporabnikom, kajti ce ne bi bilo vas tudi ne trackerja nebi bilo. Res je, da se z vsemi nismo razumeli, bili so prepiri, ki smo jih skušali rešiti, zamere itd. vendar ne glede na vse si vsi skupaj zaslužite eno veliko zahvalo. Pozdravljamo vas v upanju, da se naše poti še kdaj prekrižajo,Vaši:

Včeraj ga je zagodel RIAA-in večji brat, ki skrbi bolj za razcvet filmske industrije. S pomočjo ameriškega FBI-ja so se odločili udariti po živini. MPAA je tako izdala podatke o tem, da so zaprli 4 `topsite`.

Vsega skupaj naj bi zajeli približno 18 do 20 strežnikov, z več kot stotimi terabajti podatkov. Tokrat naj bi šlo za iskanje določenih skupin, kot so DiAMOND, SAGA, FLAMES, TBE in NBP.

meni se zdi, da le ni bil problem samo v pomanjkanju časa....
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Ti biser pa imaš doma originalne windowse, kupuješ glasbo vse na cedejih, ne gledaš filmov prej, ko pridejo v videoteke, skratka si pravi fant od fare.

zmaga.gif

Original windowse kupljene 2003 (cena okoli 140e za kakih 7 let legalne uporabe).
Glasbo imam na kakih 15 cdjih (kupljeni originali)
In na kakih 500 vinilkah. Ja. Piratske so
uf-1.gif

Filme gledam povecini v kinu.

Imam pa tudi nekaj kupljenega softwarea. Ne prav veliko. Priznam. Ampak jih ne rabim prav veliko. Kupim najbolsega in tega uporabljam nekaj let. Ne rabim delat upgradea samo zato, ker je pac nekaj novega prislo ven, v resnici pa ne vem in me ne zanima, kaj mi ta upgrade prinese. Pri tebi vejretno laufa nova verzija programa ze pred uradnim releasom. Seveda pa 90% softwarea, ki ga imas na sistemu ne znas izkoristit niti 15 procentno.

In vse skupaj me mogoce pride jurja na deset let - ce odstejem kino. Nobenih tezav z virusi. Nobenih tezav z raznimi updatei, registracijami...

Zadovoljen?

Btw. Zadnji program sem kupil vceraj. Legalna kopija me je kostala 19e.
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Citat:
Uporabnik Torque pravi:
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Ti biser pa imaš doma originalne windowse, kupuješ glasbo vse na cedejih, ne gledaš filmov prej, ko pridejo v videoteke, skratka si pravi fant od fare.

"Skoda strani, ki sem jo veckrat obiskal..."

Očitno je že tako, kot si napisal
grin1.gif

Ce ne poznas strani ...

Veckrat sem jo obiskal zaradi forumov. In ne takih kot tebi sibajo po glavi.

Ocitno si usekal mimo tudi ti
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Ja. To sem tudi jaz pogruntal sele po kakem letu, ko sem malo brskal po kosu in prebiral temo stejemo ali nekaj takega.
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Sem najprej mislil, da si pozabil dati ksz, ampak ko si me ze citiral, je bil post verjetno na moj komentar.

Kaksno vezo ima pravzaprav tvoj komentar z mojim?
confused-1.gif
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Ti pa že dolgo ne spremljaš, a? Blink in partis sta se dogovorila, da ostane samo partis.