Konec revij Lady, STOP, Moj mikro, Jana, Obrazi?

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Glede na to da je Požar povabil komplet zaposlene da bi nadaljevaili kjer so nehali (sicer samo za začetek - potem je mislil zadevo počistit) in so ti zavrnili so torej oni krivi da ni šlo za prenos poslovanja?

Kdo je kriv, je vseeno. Pač ni. Pa saj niso samo zaposleni ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Naj mi nekdo razloži:
Kako lahko najameš blagovne znamke (kot jih je Krater), verjetno za določen čas, zraven dobiš vse baze naročnikov in arhive revij, potem pa lastnik te blagovne znamke proda nekomu drugemu, ti pa ne vrneš baze naročnikov in arhivov? Zadržiš jih zase in na njihovi bazi začneš izdajati kopije revij z novimi imeni?

Krater je baze dobil, ker je šlo za prenos poslovanja. Vzeli so znamko, zaposlene, skratka kompletno so preselili vse k sebi in nadaljevali točno tako, kot je bilo na prejšnji firmi, V tem primeru lahko dobiš tudi bazo. Enako, kot da bi kupil podjetje, ki izdja revije.
Če pa samo kupiš blagovne znamke, pa začneš z njimi drugje z nule, pa baze ne smeš dobit. Kar pa se tiče arhivov, je pa stvar pogodbe. Če se najemnik v njej obveže, da so stvari od lastnike, in primerno uredi tudi avtorske s svojimi izvajalci, mora dat arhive ipd. Če tega ni v pogodbi, mu ni treba. Če ni uredil avtorskih, ne sme (lahko pa ga lastnik zato finančno kaznuje).
Še vedno ne razumem. Je Krater od Dela kupil komplet ali ga vzel v najem? Če ga je kupil, kako to, da blagovne znamke niso že njegove? Če ga je vzel v najem, potem ga mora tudi komplet vrniti. A ni tako?

Blakovne znamke so od NKBM; ki so ji bile Delo Revje dolžne denar, v zavarovanje so zastavili blagovne, ko denarja niso vrnili, je banka zaplenila blagovne.
Potem so dali licenco Kraterju, da izdaja revije (po domače, dobil je revije v najem). Kaj piše v licenčni pogodbi, je pa vprašanje.
Vse, kar je vmes naredil krater, je vporašanje pri avtorskih, kako so uredili (za arhiv).
Kar se tiče baz, sem pa že napisal. Najem gor ali dol, tu je še zakon o varstu osebnih podatkov.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Kar se tiče baz, sem pa že napisal. Najem gor ali dol, tu je še zakon o varstu osebnih podatkov.


Tu se poraja vprašanje ali lahko Media24 "zlorabi" bazo naročnikov Jane, Lady,... za pošiljanje dopisov, agresivno reklamiranje njihovih novih revij in vsiljevanje prenosa naročnine na njihove nove revije.

Še ena podla s strani Media24: Ko vpišeš www.jana.si te avtomatsko preusmeri na internetno stran revije Zvezde oz. revije Zarja.
rolleyes-1.gif
 

Bossek

Pripravnik
24. sep 2007
666
7
18
bostjan.muha.cc
Ta pa ni podla ampak čist preprosta (v to pa sem vpleten
wink-1.gif

+ pa še "301 Moved Permanently" je narejen, kar si brskalniki zapomnijo za vedno
smile-1.gif
Sedaj tudi če se spremeni karkoli bo tebi še vedno delala ta preusmeritev :p
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Super pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Kar se tiče baz, sem pa že napisal. Najem gor ali dol, tu je še zakon o varstu osebnih podatkov.


Tu se poraja vprašanje ali lahko Media24 "zlorabi" bazo naročnikov Jane, Lady,... za pošiljanje dopisov, agresivno reklamiranje njihovih novih revij in vsiljevanje prenosa naročnine na njihove nove revije.

Odvisno od tega, kaj piše v pogodbi o najemu ... Če je noter omenjen kak dober gospodar, da ne bodo škodili znamkam ali kaj podobnega, potem ne.
Moram pa priznat, da sem presenečen nad bledim odzivom lastnika znamk (NKBM). Glede na to, da znamke cenijo na 4M, naredijo hudo malo.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Citat:
Uporabnik Bossek pravi:
Ta pa ni podla ampak čist preprosta (v to pa sem vpleten
wink-1.gif

+ pa še "301 Moved Permanently" je narejen, kar si brskalniki zapomnijo za vedno
smile-1.gif
Sedaj tudi če se spremeni karkoli bo tebi še vedno delala ta preusmeritev :p

Res je (bilo) veliko za vzdrževati na strani od Lady (Zvezde). Pa še tukaj je fail, kjer pod zavihkom "Uredništvo" spodaj piše, da revija stane 1,79 € (bivša cena od Lady).
cheer.gif


PS: Dobro leto nazaj si pisal o zagonu strani ekipa24.si in si obljubil digitalni arhiv starih številk. Po enem letu arhiva še vedno ni...
sprasujem se.gif
 
Nazadnje urejeno:

Bossek

Pripravnik
24. sep 2007
666
7
18
bostjan.muha.cc
Glede vsebine spletnih strani: te strani so res bolj boge in jih trenutno še nimam jaz čez. Toda tudi potem bo vsebina odvisna od samih urednikov (in zukaj tist problem s samo vsebino).

Glede arhiva: To se sedaj pripravlja precej drugačna verzija sistema. Gor bojo vse revije + arhiv. Kako bo z dostopi do arhiva pa ne vem kako se bojo odločil (a bo zastonj, cenejše, ....? - to pa še ne vem).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Če se prav spomnim, še nima možnosti multimedijo vključit (kot v appu), ne zna zumirat na klik (kot v appu) ipd, šeranja na FB in TW, driektnega linkanja noter ipd ...
Saj bo, ni pa še to kar bi moralo biti. Pa saj tudi na tablici še ni čisto vse, kot bi moralo biti. Ampak spet: bo, vsak update je bolje, v osnovi pa dela.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Moram pa priznat, da sem presenečen nad bledim odzivom lastnika znamk (NKBM). Glede na to, da znamke cenijo na 4M, naredijo hudo malo.

Danes sem v trgovini prelistal najnovejšo Lady in Jano. Papir (zlasti platnice) je spet kvalitetnejši, Lady ima zopet 68 strani, Jana se je tudi vrnila na klasičnih 72 strani. Je pa izredno zanimivo, da se je tudi cena vrnila na prejšnjo.
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Super pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Moram pa priznat, da sem presenečen nad bledim odzivom lastnika znamk (NKBM). Glede na to, da znamke cenijo na 4M, naredijo hudo malo.

Danes sem v trgovini prelistal najnovejšo Lady in Jano. Papir (zlasti platnice) je spet kvalitetnejši, Lady ima zopet 68 strani, Jana se je tudi vrnila na klasičnih 72 strani. Je pa izredno zanimivo, da se je tudi cena vrnila na prejšnjo.
grims-1.gif

Jap, je bilo vmes dogajanje v ozadju ... Si našel novo Zarjo in ostale "nove verzije"?
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Videl sem Zarjo, Zvezde in Vklop, vendar jim nisem dajal posebne pozornosti. Še komplet Svet24 in Vklop je bil vmes. Bom pa naslednji teden, ko obiščem mati, v roke dobil zadnjo Zarjo in jo podrobneje pregledal.

PS.: Naj se najde dobra duša in prilima cel članek iz linka...
nahrung002.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.249
113
Seveda, bolj se jim spčala milijone odpisat? Kupili so samo iz razloga da lahko zaprejo.