Konec revij Lady, STOP, Moj mikro, Jana, Obrazi?

Bossek

Pripravnik
24. sep 2007
666
7
18
bostjan.muha.cc
JosipBroz, ne poznam 100% kako je toda ..... Banka je v najem, dala res samo imena blagovnih znamk, vse ostalo pa je Media24 (oz. Krater) od dela revij odkupil in so sedaj njegovi. Se pravi komplet baza naročnikov, arhiv, tiskovine, .... so last Media24.

Če daješ primerjavo s stanovanjem je to nekako tako. Jaz imam opremljen stanovanje. S tabo se zmenim, da ti ga dam v najem ampak bom opremo prej vrgel v smeti. Ti opremo kupiš in jaz jo pustim notri. Ko te vržem vem.....opremo pač vzameš s sabo.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Danes sem dobil v roke Lady, Zvezde, Jano in Zarjo od prejšnjega tedna.

- Ena križanka je v vseh 4 revijah, prav tako sudoku (v vseh 4 revijah je ISTA križanka in ISTI sudoku)
bonk.gif

- ISTA križanka v Zarji in Jani, prav tako ISTA križanka v Lady in Zvezdah (gre za drugo križanko, ki nima veze s tisto iz prve alineje)
bonk.gif

- Zarja na strani 65 objavlja nagrajence križanke iz Jane z dne 16.6.2015. Zakaj? Zakaj objavljajo nagrajence križanke od druge revije? Saj so nagrajenci objavljeni v Jani, ki še vedno izhaja, Zarja pa itak ne mara Jane, ki nima več duše.
sprasujem se.gif

- Zvezde 68 strani, 1,59 €; Lady 48 strani, 1,90 €
- Zarja 72 strani, 1,59 €; Jana 56 strani, 2,30 €
- Jana in Lady sta imela prej toliko strani kot jih imata sedaj Zarja in Zvezde
grims-1.gif

- Jano in Lady so stanjšali kar se št. strani tiče odkar je Media24 lansirala Zarjo in Zvezde
- Kvaliteta papirja se je pri Jani in Lady znatno poslabšala odkar je Media24 lansirala Zarjo in Zvezde.
- Jana in Lady sta se obe podražili od trenutka ko je Media24 lansirala svoje revije.
- Jana in Lady sta izhajali tudi v kompletu po znižani ceni (prav tako Jana in Stop), tega kompleta več ni odkar so nove revije v obtoku
- Glede na ceno je evidentno, da Jane in Lady ne pošiljajo v kioske na hrvaško obalo, saj je cena samo v €, medtem ko pri Zarji in Zvezdah je zraven napisana tudi cena v kunah.
rolleyes-1.gif
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik Bossek pravi:
JosipBroz, ne poznam 100% kako je toda ..... Banka je v najem, dala res samo imena blagovnih znamk, vse ostalo pa je Media24 (oz. Krater) od dela revij odkupil in so sedaj njegovi. Se pravi komplet baza naročnikov, arhiv, tiskovine, .... so last Media24.

Če daješ primerjavo s stanovanjem je to nekako tako. Jaz imam opremljen stanovanje. S tabo se zmenim, da ti ga dam v najem ampak bom opremo prej vrgel v smeti. Ti opremo kupiš in jaz jo pustim notri. Ko te vržem vem.....opremo pač vzameš s sabo.

Se pravi je Media24 že prej od Dela odkupil bazo naročnikov, arhiv itd... Zakaj pa ni odkupil še imen? Je banka šele v poznejši fazi vstopila v Delo revije in je lahko oddala (prodala) samo še imena revij, ker ostalo je bilo že vse prodano?
Prav na vodi čutim, kako se bo ta zgodba še vlekla po sodiščih
evil.gif
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik Super pravi:
Danes sem dobil v roke Lady, Zvezde, Jano in Zarjo od prejšnjega tedna.

- Ena križanka je v vseh 4 revijah, prav tako sudoku (v vseh 4 revijah je ISTA križanka in ISTI sudoku)
bonk.gif

- ISTA križanka v Zarji in Jani, prav tako ISTA križanka v Lady in Zvezdah (gre za drugo križanko, ki nima veze s tisto iz prve alineje)
bonk.gif

- Zarja na strani 65 objavlja nagrajence križanke iz Jane z dne 16.6.2015. Zakaj? Zakaj objavljajo nagrajence križanke od druge revije? Saj so nagrajenci objavljeni v Jani, ki še vedno izhaja, Zarja pa itak ne mara Jane, ki nima več duše.
sprasujem se.gif

- Zvezde 68 strani, 1,59 €; Lady 48 strani, 1,90 €
- Zarja 72 strani, 1,59 €; Jana 56 strani, 2,30 €
- Jana in Lady sta imela prej toliko strani kot jih imata sedaj Zarja in Zvezde
grims-1.gif

- Jano in Lady so stanjšali kar se št. strani tiče odkar je Media24 lansirala Zarjo in Zvezde
- Kvaliteta papirja se je pri Jani in Lady znatno poslabšala odkar je Media24 lansirala Zarjo in Zvezde.
- Jana in Lady sta se obe podražili od trenutka ko je Media24 lansirala svoje revije.
- Jana in Lady sta izhajali tudi v kompletu po znižani ceni (prav tako Jana in Stop), tega kompleta več ni odkar so nove revije v obtoku
- Glede na ceno je evidentno, da Jane in Lady ne pošiljajo v kioske na hrvaško obalo, saj je cena samo v €, medtem ko pri Zarji in Zvezdah je zraven napisana tudi cena v kunah.
rolleyes-1.gif
Jaz sem pred nekaj tedni (ko še nisem vedel za to celotno kolobocijo) v trgovini prelistal Moj mikro. Skoraj ga nisem prepoznal. Prej je bil v trdi vezavi, z bleščečim in dišečim papirjem, precej debela zadeva. Sedaj pa kot bi sosedov mulc na slabem barvnem fotokopircu naredil revijo, na hrapavem papirju in jo na sredini spel z navadno papirniško sponko. Prav nič mi ni bilo jasno. No, sedaj mi je.
bonk.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Super analiza in prav bi prišla našim prepametnim sodiščem, ko bo treba dokazati, da so mojstri potopili vse skupaj, in to prav diletantsko
zmaga.gif


Skratka, samouničevalen narod smo, hlapci, ki imajo za živine valpte... Hudič nas jemlje, očitno
cool-1.gif
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Eh, sicer sem bolj bralec Monitorja, vendar mi je škoda če so Moj mikro ukinili, Joker je pa čist brezvezen, za otročad pač. Za ostale trač revije me pa čist BK.
 

Bossek

Pripravnik
24. sep 2007
666
7
18
bostjan.muha.cc
Glede na to, da se v medijih pojavlja številka 44 (toliko imen naj bi Požar kupil), media24 verjetno ne bo izdajala komplet vseh revij
No v to številko 44 so vključene tudi prireditve (viktorji, neki pod klobuki stuff, ...)
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Še eno "zanimivost" sem opazil. Tako kot v Zarji, tudi v Zvezdah objavljajo nagrajence križanke, ki je bila v Lady (itak so nagrajenci objavljeni v Lady, ne vem zakaj je to potrebno objavljati tudi v Zvezdah).
sprasujem se.gif


No in potem ta velika nagradna križanka v Lady in v Zvezdah, ki je v obeh ista
aplauz.gif
, gledam v Zvezdah, piše, izrežite kupon, blablabla in ga pošljite na naslov Uredništvo revije Zvezde, Brnčičeva 31, 1231 Ljubljana - Črnuče.

Grem pogledat v Lady, kjer je ista križanka, ker me zanima kaj piše kam naj se pošlje kupon, in pazi to, piše enako! V Lady piše, da naj rešitev pošljejo na Uredništvo revije Zvezde.
grims-1.gif


Ja, Viktorji so tudi šli iz Kraterja (Media24). Zdaj pri radijskih postajah vsaj ne bodo podelili Viktorja sami sebi...
ne-ne-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Hvala za analizo. Sicer nobene od revij ne berem in v bistvu me niti malo ne zanimajo, ampak me pa ta celotna zgodba zanima z vidika nove slovenske tajkunsko/samouničevalne zgodbe.
Fajn, da si se ''žrtvoval'' in pregledal vse te revije.
grin1.gif


Me prav zanima, kdaj se bo ta zgodba na sodišču končala...
 

Bossek

Pripravnik
24. sep 2007
666
7
18
bostjan.muha.cc
Jaz mislim, da je tukaj precej odvisna od tega kaj bo naredil Požar (to bomo videli po 1.9). V kolikor revij ne bo izdal bodo vsa ta imena kaj hitro šlo v pozabo in bo eno izmed tistih zadev ko se bo potem govorilo...."se spomniš lady, pa naše žene, ....". In vlačenja po sodiščih ne bo imelo vpliva.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
izgleda da je tukaj vzrok vsega skupaj, lastnik in požar pač pritiskajo na krater da dajo še bazo naročnikov...

Lahko pritiskajo, ampak Krater je ne sme dati. Po zakonu. Sem prveril pri IP pred par leti, vmes se zakonodaja in praks nista spreminjali.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Naj mi nekdo razloži:
Kako lahko najameš blagovne znamke (kot jih je Krater), verjetno za določen čas, zraven dobiš vse baze naročnikov in arhive revij, potem pa lastnik te blagovne znamke proda nekomu drugemu, ti pa ne vrneš baze naročnikov in arhivov? Zadržiš jih zase in na njihovi bazi začneš izdajati kopije revij z novimi imeni?

Krater je baze dobil, ker je šlo za prenos poslovanja. Vzeli so znamko, zaposlene, skratka kompletno so preselili vse k sebi in nadaljevali točno tako, kot je bilo na prejšnji firmi, V tem primeru lahko dobiš tudi bazo. Enako, kot da bi kupil podjetje, ki izdja revije.
Če pa samo kupiš blagovne znamke, pa začneš z njimi drugje z nule, pa baze ne smeš dobit. Kar pa se tiče arhivov, je pa stvar pogodbe. Če se najemnik v njej obveže, da so stvari od lastnike, in primerno uredi tudi avtorske s svojimi izvajalci, mora dat arhive ipd. Če tega ni v pogodbi, mu ni treba. Če ni uredil avtorskih, ne sme (lahko pa ga lastnik zato finančno kaznuje).
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.249
113
Glede na to da je Požar povabil komplet zaposlene da bi nadaljevaili kjer so nehali (sicer samo za začetek - potem je mislil zadevo počistit) in so ti zavrnili so torej oni krivi da ni šlo za prenos poslovanja?
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Naj mi nekdo razloži:
Kako lahko najameš blagovne znamke (kot jih je Krater), verjetno za določen čas, zraven dobiš vse baze naročnikov in arhive revij, potem pa lastnik te blagovne znamke proda nekomu drugemu, ti pa ne vrneš baze naročnikov in arhivov? Zadržiš jih zase in na njihovi bazi začneš izdajati kopije revij z novimi imeni?

Krater je baze dobil, ker je šlo za prenos poslovanja. Vzeli so znamko, zaposlene, skratka kompletno so preselili vse k sebi in nadaljevali točno tako, kot je bilo na prejšnji firmi, V tem primeru lahko dobiš tudi bazo. Enako, kot da bi kupil podjetje, ki izdja revije.
Če pa samo kupiš blagovne znamke, pa začneš z njimi drugje z nule, pa baze ne smeš dobit. Kar pa se tiče arhivov, je pa stvar pogodbe. Če se najemnik v njej obveže, da so stvari od lastnike, in primerno uredi tudi avtorske s svojimi izvajalci, mora dat arhive ipd. Če tega ni v pogodbi, mu ni treba. Če ni uredil avtorskih, ne sme (lahko pa ga lastnik zato finančno kaznuje).
Še vedno ne razumem. Je Krater od Dela kupil komplet ali ga vzel v najem? Če ga je kupil, kako to, da blagovne znamke niso že njegove? Če ga je vzel v najem, potem ga mora tudi komplet vrniti. A ni tako?
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
ves ta fak je voda na mlin adria mediji, če sevede za leto dve odmislimo, da kake bleščeče prihodnosti v tem sploh ni
in če sevede odmislimo, da so zaposleni na kraterju blazno srečni in zadovoljni že neki časa
ta država nej gre v [cenzura] čimprej, s folkom vred - reset tipka