Konec gratis VIP vstopnic in klobas

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
To imaš pa prav glede spomina človeških ribic.
Upam, da bo še kakšen medij zagrabil in bo stvar dobila malo več zagona. Čeprav dvomim, saj bodo potem oglaševalski cekini prenehali pritekat.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.311
2.273
113
Mazzini, sprejmi zastonjske predavanja. In to obnašanje vključi v predavanje.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Mogoče se je Mazzini preprosto precenil, koliko je vreden na realnem trgu. Naj napiše za koliko predava vsak teden, pa se bo dalo oceniti, koliko bi ga naj plačal Petrol.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff in jekleni

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.250
113
Morda se je Mazzini precenil.
Morda pa ne, ker ima "argument" v rokah.
A to je kao relavanten festival?
Mazzini je sicer tudi svojega denarja vreden, o zastonjkarstvu je on zadnji ki se lahko oglaša.
Ampak ok, se pa zna prodat določeni publiki. Kot kakšen Marcel recimo.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
20191008_215001.jpg
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
On v tej zgodbi ni toliko relevanten, jo je samo izpostavil. Vsak, ki se ukvarja z kako storitvijo, lahko pove, da vse kar se ne prime v roke, pri nas ni cenjeno in se pričakuje, da je zastonj. Tujega znanja ne cenimo, svoje pa vrednotimo nadpovprečno.
To je zakoreninjeno v našo dna in bo verjetno težko spremenit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi, Dualis in sad

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.250
113
On v tej zgodbi ni toliko relevanten, jo je samo izpostavil.
Ni pa izpostavil kako rad on koristi zastonjske storitve, tudi če je to da mu pripadajo vprašljivo... no ni vprašljivo, ne pripadajo mu.

Metanje kamnov pa greh pa to.

Če ignoriramo, da je za slovenske razmere človek precej premožen in je vprašljiva uporaba brezplačnih uslug/dobrin tudi če bi mu pripadale. (verjetno v tem ne vidi nič slabega, tako kot npr. Gregor Virant, ki je razumel da so zastonj oz. skoraj zastonj karte za vso držino nekaj normalnega za nekoga, ki veliko leti)
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.968
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Zastonkarji sploh niso nov pojav v naši družbi. Že I.C je leta 1917 pisal o tem.

budi : "Poznam ljudi, ki so bili ljubosumni celo na take reči ... kakor, recimo, na nov slamnik, na koketne šolne, ali celo na pahljačo ."
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.656
113
Kakšno zastonjkarstvo pa očitate Mazziniju? Saj še za vodo iz pipe plačuje.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.848
3.868
113
Radensko, deci đusa deci vode, kozarec vode in 1 dc vina, krigl vode in en pir (če je huda žeja) ... whatever, samo da ni navaden kozarec vode ker meni se tako zastojkarstvo zdi potem sramotno. Koneckoncev mora kelnar tisto vodo tudi natočit, vzet čisti kozarec in ga na koncu dat v pomivalni stroj. Tako da računanje vode kot primarne pijače zraven jedi je čisto ok. Očitno se pa mazziniju to ne zdi ok, hkrati pa kritizira tiste ki bi ga radi slišali zastonj oz. ne zastonj za minimalca (sendvič, vodo in potne stroške mu najbrž vsi plačajo).
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Mazzini je tudi svojega denarja vreden.
Mi je bil kak njegov članek še kar ok potem pa vidim da vse kar zna je pljuvat po Slovencih na 100 in 1 način in zraven jamrat. Ga ne spremljam več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.848
3.868
113
Konkurenca na drugi strani (pozitive vibe) mu je pa Smiljan Mori ... potem se pa čudi če mu ponudijo mizerno plačilo za svoje predavanje. Smiljan pošlje na firmo ponudbo za 50EUR in direktor reče da naj raje za malo več denarja ponudijo komu bolj pametnemu. In da vodja PR Maziiniju ponudbo za 100EUR. A on je sedaj užaljen?! Kdo mu je kriv da se ne ukvarja samo s predvanji in bi kmalu videl da mora ceno postavit tam kjer jo ima Smiljan.

Tisto od Petrola je pa tudi po mojem bolj nerazumevanje kaj je brezplačno in kaj zastonj. Če odpredavaš pred par vrhunskimi direktorji neko bedarijo in se potem skupaj z njimi slikaš mogoče res ni treba plačila .. imaš vodo in sendvič čisto dovolj. Na tebi pa je da se potem "mrežiš" tam med direktorji in da narediš dobre selfije ki jih objaviš na instiću od česar dobiš potem polno ponudb za plačljiva predavanja. To znata Damjan Murko in Smiljan Mori, Mazzini pa še ni prišel do tega ker on je izobraženec in se ne bo spustil tako nizko ali pa mogoče ne ve kako se danes dela biznis.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.458
113
Odvisno kdo ali kaj je tisto kar prežvekuje "malo rukolo" :)