Kondenzacijski plinski kotel z vgrajenim rezervoarjem tople vode po specifikaciji Eko sklada

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vesoljni Alter ima sigurno pravi odgovor na naslednje vprašanje:
trenutno odprti razpis EKO sklada 54SUB-OB17 ukrep I - vgradnja plinskega kondenzacijskega kotla ... (po domače plinske peči) zahteva sezonsko energetsko učinkovitost (v času kurilne sezone) A+ oz. 98% izkoristek (dokazilo je energetska nalepka).
In sedaj pri pregledu ponudbe na trgu ugotavljam, da imam na voljo dobesedno samo dva kotla, ki ustrezata tem zahtevam + mojim: moč med 20 in 25kW, vgrajen rezervoar tople vode vsaj 20L.

Ali ima kdo kakšne izkušnje iz prve roke s skladom - razpis je odprt že eno leto, ali pa bi se kdo "pozabaval" in mi dal konkretno ponudbo za dobavo in montažo v Mariboru. Se zna zgodit, da bomo to izvajali zelo hitro, ne glede na odločitev sklada.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Hvala. Čakam že od jutra na klic njihovega "majstra" po urgenci direktorja. Od predloženih paketov pa nič ne ustreza.

Aja pa Vaillant če se ne motim sploh nima vgrajenega rezervoarja tople vode.

Edit: ima ampak je ravno ta fora A oznaka, izkoristek 98%.

Update: nekdo bere Alter - so me ravnokar klicali. :)
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Trenutno je ponudba Vaillant ecoTEC PLUS 256/5-5 skupaj z dodatnim rezervoarjem tople vode z montažo in dobavo v stanovanjsko hišo dobrih 3.000 €.

Se pa z ženo resno odločava, da vzameva brez rezervoarja - ena stvar manj za crknit.
Sva tako imela prej v stanovanju in je bil končni učinek enak (en serviser mi je danes po telefonu rekel, da so rezervoarji do ene 50L neučinkoviti) - prvih par sekund je mrzla voda, potem pa greje en in drug sistem, s tem, da tudi sedaj če v kuhinji odprem vročo vodo (linija cca 4m navzdol) vzame vročo vodo tušu/banji (linija cca 3m vodoravno).
Edina razlika v prid rezervoarja je mogoče pri manjši uporabi vode, ko se peč pač ne zažene - se pa zato ponoči vsake par ur zažene za par minut (mogoče dve tri).
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Muči me pri pretočnem bojlerju, da steče kar nekaj mrzle vode v kanal preden priteče topla.
In ko se tušira naslednji je enaka zgodba. Zato razmišljam o kotlu z nekaj literskim bojlerjem vode.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja jaz nimam 3 leta cele porabe vode toliko kot je doplačilo za bojler - ni pa ekološko, se strinjam.

Pa če nimaš napeljave za toplo vodo krožno izvedeno, da bi vroča voda skozi krožila, bo šlo vse kar je od bojlerja do pipe v kanal - razlika ti bo mogoče liter do dva (to pa vsakokrat nalivaš v zalivalko za rože, pa si eko). :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Ja krožni vod je pa tudi potrata energije.
Sploh poleti segrevaš brezveze stene.
 
Vesoljni Alter ima sigurno pravi odgovor na naslednje vprašanje:
trenutno odprti razpis EKO sklada 54SUB-OB17 ukrep I - vgradnja plinskega kondenzacijskega kotla ... (po domače plinske peči) zahteva sezonsko energetsko učinkovitost (v času kurilne sezone) A+ oz. 98% izkoristek (dokazilo je energetska nalepka).
In sedaj pri pregledu ponudbe na trgu ugotavljam, da imam na voljo dobesedno samo dva kotla, ki ustrezata tem zahtevam + mojim: moč med 20 in 25kW, vgrajen rezervoar tople vode vsaj 20L.

Ali ima kdo kakšne izkušnje iz prve roke s skladom - razpis je odprt že eno leto, ali pa bi se kdo "pozabaval" in mi dal konkretno ponudbo za dobavo in montažo v Mariboru. Se zna zgodit, da bomo to izvajali zelo hitro, ne glede na odločitev sklada.

ja jaz sem letos menjaval kurilno napravo (peč na drva sem nadomestil s peletno z vodnim prenosnikom + radiatorji). kar praši kaj te zanima
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
ja jaz sem letos menjaval kurilno napravo (peč na drva sem nadomestil s peletno z vodnim prenosnikom + radiatorji). kar praši kaj te zanima
No kot prodajalec peletnih kotlov, ko sem se iskal nov način ogrevanja.

Z toplotno črpalko vas bo zeblo.

Hm moram reči da je skoraj pretoplo He he.
Sem že 2 popravljal krivuljo ogrevanja da nam ni prevroče.
 
No kot prodajalec peletnih kotlov, ko sem se iskal nov način ogrevanja.

Z toplotno črpalko vas bo zeblo.

Hm moram reči da je skoraj pretoplo He he.
Sem že 2 popravljal krivuljo ogrevanja da nam ni prevroče.

najprej replika avtorju...moj post se je nanašal zgolj na zadnji odstavek..imeti opravka z ekoskladom

zdaj še tebi...ja, mi mamo enih 80m2, sicer do sedaj ni blo hude zime (beri burje pa tam okrog ničle, morda kako stopinjo manj), ampak vseeno. mamo človeka ki ima težave s prekrvavitvijo in jo ves čas zebe. Tako da je ta investicija tudi iz tega naslova. Uglavnm ni pripomb da bi jo zeblo, nam preostalim je na momente prevroče, ampak gre

Peč je Palazzettijeva Martina idro Lux, 10kw.....uglavm mi smo prezadovoljni, edin tipalo temp prosta mi mora pridt serviser podaljšat,ker trenutno se dotika ohišja peči in namesto tem prostora kaže temp ohišja peči. To smo rešili da se peč ravna glede na tem vode v sistemu, in zato je na trenutke (pre)vroče.

TČ mi ne bi prišla v poštev, ker bi moral preveč razbijati, poleg tega pa smo imli ogenj že prej ni smo to hoteli ohraniti. Še najbližja opcija bi bila multisplit klima. Zato smo iskali peči z vodnim toplotnim prenosnikom. Poraba je nekje vreča pelet na dan, s tem da se je ne špara in gori praktično od ene 5 zjutraj do ene 3,4 popoldan, pa še zvečer gori ene 2 urici. Bi pa z uravnavanjem temp v prostoru nekaj zagotovo privarčval

nam je več kot toplo, upam da si tudi ti zadovoljen s svojim virom toplote
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Vsekakor je peletni kotel tudi solidna zamenjava glede na stare načine ogrevanja.

Mene ni prepričalo to ker se lahko zgodi kakšen zastoj kotla, ki bi ga sam z lahkoto odpravil ampak sem dosti od doma in v isti hiši živita še moja starša in po pravici ima moj oče 2 levi roki kar se tehnike tiče.

No zgodba pa se potem nanaša na prodajalca peletnih kotlov ko sem mu povedal mojo odločitev in je začel nabijat da nas bo zeblo itd.

Pa toplo zimo vam želim.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
najprej replika avtorju...moj post se je nanašal zgolj na zadnji odstavek..imeti opravka z ekoskladom

Ja hvala za ponujeno pomoč, čeprav mi za konkretno vprašanje ali se pri plinskih pečeh držijo A+ "kot pijanc plota" verjetno ne moreš odgovorit; lahko pa mi odgovoriš kako dolgo si čakal na odobritev in potem po podpisu pogodbe na izplačilo in ali si lahko v času do podpisa pogodbe še kaj zamenjal ponudbo/predračun.

Namreč razmišljam, da sedaj dam maksi ponudbo, potem pa se bom mogoče drugače odločil in bo drug izvajalec in verjetno nižja ponudba.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Zadevo moraš fotografirati pred in po končanih delih. Bo mau čudno, če bo na računu za EKO sklad ena peč, na fotografiji pa druga.
Ne vem če to izvajajo, nekje v pogodbi piše, da lahko izvedejo nadzor v roku 3 let, če je zadeva še montirana?!

Na sklad sem poslal za fasado in rekuperacijo ponudbo (ki je enaka končnemu računu) in fotografije pred izvedbo ter po končani izvedbi še dodatno končni račun in fotografije.

Od prve pošte na sklad, končanih delih, prejeti pogodbi in končno izplačan denar je bilo ne vem mislim, da v prvem primeru 4 mesece, v drugem pa 6.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Trenutno je ponudba Vaillant ecoTEC PLUS 256/5-5 skupaj z dodatnim rezervoarjem tople vode z montažo in dobavo v stanovanjsko hišo dobrih 3.000 €.

Jaz sem par mesecev nazaj vzel podobno stvar pri ljubljanski Energetiki - Vaillant ecoTEC pro VU INT 246/5-3 z dodatnim 117 l rezervoarjem tople vode. Zaenkrat zelo zadovoljen, zraven sem vzel še brezžični termostat (v ceni je žični, montiran nekje na steni), preko katerega nadzoruješ in krmiliš celoten sistem. Ponoči je zadeva kompletno ugasnjena, saj je rezervoar precej izoliran in je zjutraj voda še vedno vroča. Rezervoar je čisto navadna izolirana posoda brez elektronike, gor so priklopljene 4 cevi in termostat, tako da prav veliko stvari res ne more crknit.

Kar se tiče sklada - pred začetkom se pripravi vloga (pri meni je to vse pripravila Energetika vključno s fotografijami starega stanja, njihova ponudba ima samo take zadeve, ki gredo pri ekoskladu skozi), jaz sem vlogo samo podpisal in jo poslal na sklad. Takoj zatem se lahko začne z deli. Cca. 2 meseca po oddaji vloge sem dobil njihov odgovor, da so vlogo prejeli in da je zaenkrat vse OK. Ko pridem na vrsto (trenutno je čakalna doba cca. 5 mesecev), jim bo treba poslati dokazila o izvedenih delih (fotke, itd), potem (baje) sledi izplačilo. Traja pa vse skupaj kar precej časa.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zgaga: Saj foto zdaj ni sporen, foto potem pa bo tudi od konkretnega računa.
Sosed jih je klical in jih ravno to vprašal in so rekli, da načelno ni problema, konec koncev lahko gre v roku od vloge do odobritve (trenutno okoli 5 mesecev) ponudnik zu grunt.

Slick: ja to je to. Meni so rekli, da do podpisa pogodbe s skladom lahko še kaj spreminjaš. Ker nameravam startat s ponudbo za 3.500 €, ki jo bodo odobrili, potem pa mogoče vzet tako za 3.000 € ne vidim problema - če drugače vse ustreza (A+ energetski razred).

Sem danes ugotovil (so mi povedali), da večina peči doseže 98% sezonski izkoristek (A+) samo z upravljalsko enoto, ki je povezana z vremenom - ali zunanji senzor, ali internet. Ker bom v vsakem primeru vzel internetno upravljanje sem tu na varni strani.

Aja pa izbira je samo Vaillant in Wiessman - Bosch/Junkers nima take peči, ki bi odgovarjala, za vse ostalo nočem niti slišat več!