Kondenzacijski plinski kotel z vgrajenim rezervoarjem tople vode po specifikaciji Eko sklada

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Upam, da dobim še danes ponudbo in ti javim točno, se mi pa zdi da je: Vitodens 222 W z integriranim 49L bojlerjem.

Malo prej mi je še en mojster rekel, da onih 20L Vaillantov sploh noče montirat.

Aja še zanimivo: angleži priporočajo Wiessmane zaradi nižje cene, daljše garancije in večjega udobja - naši prisegajo na Vaillant.
 
Ja hvala za ponujeno pomoč, čeprav mi za konkretno vprašanje ali se pri plinskih pečeh držijo A+ "kot pijanc plota" verjetno ne moreš odgovorit; lahko pa mi odgovoriš kako dolgo si čakal na odobritev in potem po podpisu pogodbe na izplačilo in ali si lahko v času do podpisa pogodbe še kaj zamenjal ponudbo/predračun.

Namreč razmišljam, da sedaj dam maksi ponudbo, potem pa se bom mogoče drugače odločil in bo drug izvajalec in verjetno nižja ponudba.


vpraši najprej na ekosklad če je razpis za 2019 že zunaj...jaz ga na njihovi strani nisem videl. Ker zna biti drugačen od tistega za 2018. Pa tudi sredstva znajo biti problem.

Jaz sem začel nekje maja, takrat sem izpolnil vlogo, ter dodal predračun. Poslikal sem peč, katera bo šla ven, prostore, kjer bodo radiatorji in to dal v vlogo. Kako si z lastništvom? Si samo ti ali vas je več? Če vas je več, rabiš soglasja preostalih (dodaš k vlogi) , kot investitor (ta rabi soglasja) se pa navaja tisti ki to investira in na njega naj bodo pisani vsi predračuni, računi , itd...BTW investitor je lahk tud teta iz Nemčije če jo maš pa ne ve kam s šoldmi. Vlogi moraš priložiti še uporabno ali gradbeno dovoljenje, ter skico parcele (oznaka, identifikacija parcele) iz zemljiške knjge. Pazi obremenena nepremičnina ...zna biti da ne bo šo skozi (npr če jo maš pod hipoteko)

Jaz sem se odločil za subvencijo, kako je s krediti pa ne vem.

Tkole, vlogo+soglasja (v mojem primeru sta 2 lastnika)+uporabno dovoljenje (stavba je nekoliko starejša)slika, označba parcele iz zemljiške knjige+dovoljenje dimnikarja da lahko na dimnik priklopim peleteno peč (da je samo ena kurilna naprava na tem dimniku)+poslikane zadeve (peč, prostori, kjer bodo radiatorji), sem poslal priporočeno

Predračun sta naredila trgovec+izvajalec+"moje želje in pričakovanja" . Vzel sem pri Emundiji Nova Gorica, tam so mi dali kontakt njihovega izvajalca. Skupaj smo izbrali peč, radiatorje, ter kar je še ostalega materiala, s tem da je prišel ene 2x na ogled, vzel mere, itd.... V predračunu je bilo zajeto vse, od vrtanja do zagona peči. Pač komplet investicija. Je bla pa cena fiksna, smo raje dali malo več kot premalo. Takšna kot je bila na predračunu, toliko me je vse skupal stalo.

Po enih 2 tednih od poslanega sem pisal na ekosklad (malo jih cukni za rokav kaj in kako), dobil odgovor dotične osebe, na hitro preletela vlogo (če bi še kaj manjkalo, doplolnitev itd), se dogovorila da bom vlogo sproti dopolnjeval (pošiljal na njen mejl), hkrati pa mi je tudi zagotovila da lahko začnemo z delom kadarkoli, ker sredstva so na voljo.

To je blo nekje junija, konc sptembra po dopustih smo ta projekt izvedli (2 dni). Poslikal demontirano peč (na dvorišču + v avtu, ker so jo peljali na Dinos. odpeljala jo je oseba ki jo ma dinos v evidenci, tako da ne bi moglo priti do zlorab), poslikal radiatorje (po vseh prostorih, v prilogi so bili ti pristori poslikani brez radiatorjev), poslikal plačilo predračuna (po dogovoru s trgovcem sva se zmenila pol pred investiciji , pol po investiciji. Plačal sem pa po predračunu tistem iz maja, ki je tudi bil priložen. V trgovini mi je omenil, da bi jih lahko datum predračuna zmotil, in da če se to zgodi, bo pač dal nove.a Vrednost se ne bi spremnila, spremenil bi se samo datum le-tega). Plačaj na banki, da dobiš vse štemple.To sem kar po mejlu sproti pošiljal. Se je pa vmes moj svetovalec odpravil na dopust (beri bolniško) in tisti ki je to prevzel je dejansko dobil prazno vlogo, oz samo tisto kar sem dal po pošti...ker sosednjega mejla (službenega) ne sme prečkirat.....to zveš (ali je vloga okej ali ne) tako da dobiš njihovo priporočeno pošto, notri pa piše kaj vse manjka....ja jaz sem tudi zaradi ene reči poklical po telefonu pa sva se zmenila, tudi če bi bil prekratek za kak dan (dopolnitev je omejena na mislim da 2 tedna...pač pokličeš, ker boš to prej rešil po telefonu kot po mejlu) ne bi bilo konc sveta..ker tam piše da če ne rešiš v navedene roku ...... To sem izpolnil po parih dneh dobil priporočeno pošto, da je okej, da so mi odobrili subvencijo. dobil sem 50%. Iz predračuna so izvzeli davek in na tako osnovo dali 50 % vračila.

To je blo nekje 20 oktobra, nakazilo bo izvedneo okrog 15 januraja. V obrazložitiv piše da je čas nakazila nekje 60 dni od tega ko se zadeva zaključi in se vse preveri.


Vsega skupaj je blo recimo kak mesec, mesec in pol cijazena sem in tja, iskanja papirjev itd.....Upoštevaj da na mejl lahk odogovrijo v roku 2,3 tudi 4 dni...telefon je kot vroča linija...3xteden po tisto určko in pol.

Ima pa ekosklad opcijo da tudi sam nabaviš napravo, ki je recimo sami nimajo v ponudbi, samo mora ustrezati njihovim zahetvam, predpisom. Mogoče lahko pogledaš kako so kaj v Avstriji s plinčkom, mogoče dobiš tam kak kotel bolj primeren zase

imej pa sredstva zagotovljena za ta projekt na zalogi. Ne vem kako je s eko kredtiom, samo subvencije pridejo kar pozno. Morš ti vse založt. V mojem primeru morm nanjo čakati skoraj 3 mesece


Če te še kaj zanima kar praši, ti z veseljem povem, kako sem šel čez te reči
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
V Glavnem je tak.
Poslikaš pred delom. Izpolniš vlogo pošlješ vlogo pred začetkom del priporočano na ekosklad z povratnico da imaš dokazilo da si poslal.


Lahko pričneš z delom.

Pol pa čakaš 5 do 6 mesecev jaz sem sedaj tukaj ko čakam.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ok torej noben nima direktnega odgovora na moje direktno vprašanje - so mi pa ponudniki že danes razložili to o drugem predračunu in računu.

Evo še za druge: proizvajalec in model peči naj bi ostala enaka, ponudnik/izvajalec je lahko absolutno drugi, dodatna dela in višji končni račun se ne upošteva, izplačilo gre po prvotnem predračunu (limit 4000 oz 2000 € nima veze, je pod njim) - ni mi pa noben povedal kaj v primeru, da je končni račun nižji.

PS: razpis je še odprt, dodali so le dodatna sredstva.
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18

Ideja mCHP je zelo fajn, namesto kurjenja za toploto imaš toploto kot stranski produkt poganjanja električnega generatorja.
Zadeva s proizvedeno elektriko je najbrž podobna zadevam pri fotovoltaiki, net metering? Elektriko delaš v glavnem takrat ko rabiš toploto, zato si za omrežje v glavnem nepredvidljiva motnja (ne vem če ima tole tudi zunanji hladilnik in bi omogočalo generacijo elektrike na zahtevo omrežja). Prav tako je gotovo visoka začetna investicija, ne vem kakšen je ROI.
"Ergonomski" problemček je da motor z notranjim izgorevanjem ni neslišen. Piše do 50 oz 62 dB... Tudi navadna plinska peč sicer ni neslišna.
Menda obstajajo tudi tišje plinske mCHP na gorivne celice namesto motorja, so pa najbrž še dražje.

http://www.cogeneurope.eu/medialibr...ODE_CS - Vaillant EcoPower 1 0 Honda mCHP.pdf
https://world.honda.com/power/cogenerator/
http://www.termsenergy.cz/en/products/cogeneration-units-ecopower
http://www.bhkw-prinz.de/vaillant-ecopower-1-0-mikro-kwk/1680
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Upam, da dobim še danes ponudbo in ti javim točno, se mi pa zdi da je: Vitodens 222 W z integriranim 49L bojlerjem.

Malo prej mi je še en mojster rekel, da onih 20L Vaillantov sploh noče montirat.

Aja še zanimivo: angleži priporočajo Wiessmane zaradi nižje cene, daljše garancije in večjega udobja - naši prisegajo na Vaillant.
Vitodens 111 W mi je dal v ponudbo, je malo slabša/starejša varianta 222tke - pa manj nastavitev,... Cena 3.700, primerljiva Vaillant z manjšim zalogovnikom 3.100.
Je pa Vaillant na hrvaškem pri SLO neto ceni 2000 € za peč, cca 500 € cenejši. Zdaj rabim samo nekoga, ki ni sparjen z vaillant Slovenija in bo to porihtal.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Ideja mCHP je zelo fajn, namesto kurjenja za toploto imaš toploto kot stranski produkt poganjanja električnega generatorja.
Zadeva s proizvedeno elektriko je najbrž podobna zadevam pri fotovoltaiki, net metering? Elektriko delaš v glavnem takrat ko rabiš toploto, zato si za omrežje v glavnem nepredvidljiva motnja (ne vem če ima tole tudi zunanji hladilnik in bi omogočalo generacijo elektrike na zahtevo omrežja). Prav tako je gotovo visoka začetna investicija, ne vem kakšen je ROI.
"Ergonomski" problemček je da motor z notranjim izgorevanjem ni neslišen. Piše do 50 oz 62 dB... Tudi navadna plinska peč sicer ni neslišna.
Menda obstajajo tudi tišje plinske mCHP na gorivne celice namesto motorja, so pa najbrž še dražje.

http://www.cogeneurope.eu/medialibrary/2012/03/08/e1eef810/CODE_CS - Vaillant EcoPower 1 0 Honda mCHP.pdf
https://world.honda.com/power/cogenerator/
http://www.termsenergy.cz/en/products/cogeneration-units-ecopower
http://www.bhkw-prinz.de/vaillant-ecopower-1-0-mikro-kwk/1680
Tega ni vec na trgu v EU
Samo JP
 

frenk_v

Pripravnik
4. dec 2011
133
3
18
Vitodens 111 W mi je dal v ponudbo, je malo slabša/starejša varianta 222tke - pa manj nastavitev,... Cena 3.700, primerljiva Vaillant z manjšim zalogovnikom 3.100.
Je pa Vaillant na hrvaškem pri SLO neto ceni 2000 € za peč, cca 500 € cenejši. Zdaj rabim samo nekoga, ki ni sparjen z vaillant Slovenija in bo to porihtal.

Razmisljam o tej peci https://www.daikin.si/sl_sl/druzine...tehnologija/plinski-kondenzacijski-kotel.html
Pozna kdo?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Da malo nadaljujem s temo: odločil sem se za Plinarno Maribor (PM), Vaillant ecoTEC exclusive - https://www.vaillant.si/uporabniki/produkti/plinska-kondenzacijska-naprava-ecotec-exclusive-71.html brez vgrajenega bojlerja, zato pa s povečanim izmenjevalcem in pretokom vode - tako so mi predlagali trije mojstri - se pa zavedam omejitev. Peč ima vgrajen internetni modul, dodatno še notranja komanda in zunanji senzor, da z lahkoto dosežemo A+. Cena je cca 15% nižja od drugega najnižjega + dodatnih 5% v primeru vezave na triletni odjem plina - tu pa nastane smešna situacija: cena plina je pri PM namreč skoraj 25% višja (nova akcija: 0,2771 KWh brez dajatev) kot pri Gen-i (0,02339 KWh); ko sem pogledal triletno porabo (hvala za internetno statistiko mojega ODO) je le ta bila 1.879 m3 plina kar je enako 20.002,14 KWh, torej 467,85 € (Gen-i) VS 554,26 € (PM). A prav računam?
 

frenk_v

Pripravnik
4. dec 2011
133
3
18
mogoce se da se kaj znizat, pri meni je bilo podobno, mi je pa kar pomagal s predlogi (brezzicni termostat, komplikacija z dimnikom), za popust pa se ga bom se lotil ;-) - cakam na uporabno za subvencijo.
Sem bil najprej navdusen nad Daikin-om, prodaja tudi Seltron, pa na nasem koncu ni ravno pravih monterjev, Telmos s Primorske pa je predalec
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Glej zadeva je taka (pa ne okol govort) - Plinarna ima na pečeh dosti večji rabat kot posamezni monterji, poleg tega ima še dodaten "dobropis" pri vezavi za odjem plina, plus dajo na brezobrestne obroke, ker na kartice itak nihče nima (da si potem sam dam na obroke) + meni se zelo mudi, ker mi je očitno stara peč crknila in me bo vsak drug v rit poslal, oni pa bojda pridejo v petek. ;)

Zame trenutno Win-Win situacija - mi je pa Brdnik tudi kar nekaj svetoval in mi predvsem odprl oči glede (pre)malega vgrajenega bojlerja pri Vaillantu.
 

frenk_v

Pripravnik
4. dec 2011
133
3
18
Do sedaj nisem imel plina, zato ne vem, koliko prinese dodatni popust na vezavo za odjem v primerjavi z GEN-I ceno. Tvoj izracun porabe 1.879 m3 je povprecni letni verjetno? cena plina je pri PM namreč skoraj 25% višja (nova akcija: 0,2771 KWh je verjetno tipkarska napaka?
Pri meni sta Brdnik in Plinarna skoraj enaka pri ponudbi, ampak izvedba ni cisto enaka - dimnik oz skozi zid, tako da bom ponovil vajo zbiranja ponudb.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tisto je triletna poraba - toliko kot se moraš vezat. Letna je cca 600 m3. ;)
Za Plinarno dela (tudi) Brdnik, oz. bolje rečeno njegovi delavci. Meni je razlike 350€ + 150 dobropisa.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Odšteješ pavšal za distribucijo = 4,40 + DDV in prispevek za meritve = 1,73 + DDV, ostanek deliš s KWh.

Na Gen-i je 0,052224, ampak vpliv dobavitelja pa je le na golo ceno plina.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Odšteješ pavšal za distribucijo = 4,40 + DDV in prispevek za meritve = 1,73 + DDV, ostanek deliš s KWh.

Na Gen-i je 0,052224, ampak vpliv dobavitelja pa je le na golo ceno plina.
KSZ
Ali se torej splača vzeti plinski kondenzacijski z malim bojlerjem notri ali ne? Topla voda bo deloma v zalogovniku (kolektorji), ostalo peč. Tko na prvo roko bi rekel, da ne. Ker pri pretočnem ali bojlerju ti mora priti voda do pipe. Edino na začetku jo je nekaj tople v bojlerju, ki jo drugače sproti segreješ. in ni igub bojlerja.
Pa vsi predlagajo okol 24 kW peči, pri talnem in potrebi po sanitarni pa bi 11 kW (za preboj dimnika čez steno bajte), ob majhni omejitvi pri ektremu, bila čisto zadosti. ALi ne?