Kombi za potovanja

Mr_Globus

Fizikalc
1. dec 2011
236
26
28
Padla je ideja, da si nabavimo kombi (potniški - za 8-9 oseb), zadnjo klop ven in namesto nje postelja. Večino časa bi ga rabil namesto avta za prevoz v službo, za vikende in dopust pa za roadtripanje po evropi s družino.

Budget je 25k, maksimalno 30.
Vem za tadolgega Trafica, ki ga grem stestirat v kratkem. Kakšno priporočilo katere naj še pogledam? hvala
 

Mr_Globus

Fizikalc
1. dec 2011
236
26
28
Če bi imel za multivan, ne bi niti spraševal ;) Bomo pač malo zimprovizirali v navadnem
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.249
5.817
113
citroen jumper / boxer l2h2? meni zgleda orenk bolj poštena zadeva kot pa trafiki za 5 jurjev manj

imaš še forda transita, opla vivarota, ki je dvojček trafika, potem je pa že konec
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
Upoštevaj da je občutek za potnike v traficu tak, kot da se vozijo z avtomobilom, v jumperju/boxerju pa mas feeling kot da se vozis v tovornem prostoru kamor so pac sedeze nasraufali...

Pa mislim d ama trafic zadaj normalno vzmetenje, boxer pa listnate vzmeti in je nekaterim celo slabo zaradi drugacnega obcutka pri voznji....
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Malo bolj civilen in (vsaj meni) lepši je še trojček Scudo/Jumpy/Expert s podaljšano ritjo, je pa prostor nekoliko manjši od Traffic/Vivaro.
Čisto novega najbrž ni več za dobit (zdaj se to čudo imenuje Spacetourer, vsaj pri Citroenu), vseeno pa ni hudič da se ne najde kakšnega primerka.
Recimo (lahko bi bil novejši, ampak za vzorec je ok): https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13141722&display=Peugeot Expert
 

map

Guru
6. jul 2008
7.789
1.927
113
najrajš na babi
Kaj je boljše pri teh kombijih, prednji ali zadnji pogon? Vidim da ima recimo Reno master možnost prednjega ali zadnjega
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Padla je ideja, da si nabavimo kombi (potniški - za 8-9 oseb), zadnjo klop ven in namesto nje postelja. Večino časa bi ga rabil namesto avta za prevoz v službo, za vikende in dopust pa za roadtripanje po evropi s družino.

Budget je 25k, maksimalno 30.
Vem za tadolgega Trafica, ki ga grem stestirat v kratkem. Kakšno priporočilo katere naj še pogledam? hvala

Ker sem sam isto kupoval: Renault Spaceclass Escapade. Ta dolg in z vso opremo bi me takrat prisel cca 30 jurjev.

Na koncu sem kupil rabljenega multivana.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Kaj je boljše pri teh kombijih, prednji ali zadnji pogon? Vidim da ima recimo Reno master možnost prednjega ali zadnjega
Če je večino naložen na polno zadnji. Če voziš lahek tovor sprednji.
Ker zna kr lepo zaplesat prazn na zadnji pogon na kakšni neoptimalni podlagi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Mr_Globus

Fizikalc
1. dec 2011
236
26
28
Vkalkuliraj si še dvižno streho z dvojno posteljo, pa boste preskrbljeni z dvema dodatnima ležiščema brez izgube prostora:

https://www.reimo.com/de/G-campingb...ult_trafic_aufstelldach_opel_vivaro_hochdach/

6000 z montazo... bo morala počakati na lepše čase ;)
Malo bolj civilen in (vsaj meni) lepši je še trojček Scudo/Jumpy/Expert s podaljšano ritjo, je pa prostor nekoliko manjši od Traffic/Vivaro.
Čisto novega najbrž ni več za dobit (zdaj se to čudo imenuje Spacetourer, vsaj pri Citroenu), vseeno pa ni hudič da se ne najde kakšnega primerka.
Recimo (lahko bi bil novejši, ampak za vzorec je ok): https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13141722&display=Peugeot Expert

Tej so mi premajhni, zelim cca 2m za zadnjimi sedezi, da ne rabim zlagati postelje.

citroen jumper / boxer l2h2? meni zgleda orenk bolj poštena zadeva kot pa trafiki za 5 jurjev manj

imaš še forda transita, opla vivarota, ki je dvojček trafika, potem je pa že konec

Sem se ze oziral za njimi, izgleda zanimivo, se posebej zaradi vecje visine. Minus je, da mi z 2,5m visine odpade vecina vecnadstropnih in pozdemnih garaz? Bom sprobal se ta dva, glede zmetenja pa bo zena povedala ce bo ok ali ne :p
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
6000 z montazo... bo morala počakati na lepše čase ;)


Tej so mi premajhni, zelim cca 2m za zadnjimi sedezi, da ne rabim zlagati postelje.



Sem se ze oziral za njimi, izgleda zanimivo, se posebej zaradi vecje visine. Minus je, da mi z 2,5m visine odpade vecina vecnadstropnih in pozdemnih garaz? Bom sprobal se ta dva, glede zmetenja pa bo zena povedala ce bo ok ali ne :p


Če rabiš 2m dolžine za zadnjimi sedeži, potem bo še Master premajhen:

renault-master-F62ph1-design-gallery-003.jpg.ximg.l_full_m.smart.jpg



Ozri se po čem takem:

Iveco-Daily-c673b0389ceff545-medium.jpg


Najbrž ima še malo več prostora :D
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Varianta ki jo poznam je da zadnje sedeže skipaš naprej, na njih se potem nasloni postelja na preklop, cca. minuta dela.
Drugač pa res Iveco, ki je IMO njaboljši kombi za samogradnjo AD. Samo s tem najbrž ne boš šel na šiht.
 

Mr_Globus

Fizikalc
1. dec 2011
236
26
28
Podaljsan trafic - za drugo vrsto sedezev mogoce ni 2 metra, je pa blizu 180-190cm kar je good enough