Kombi za potovanja

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
tisti, ki si lahko privošči californio, ima sigurno tudi apartma za zraven. čisto druga scena.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Kamperji, ki so obdržali karoserijo kombija, imajo bistveno daljš življenjsko dobo, saj so v večji meri še vedno velikoserijski kombiji, namenjeni vsakodnevnemu profesionalnemu izrabljanju.
Medtem pa tudi najbolj kvalitetni integrirci, alkovni, ... relativno hitro prično zamakat in razpadat...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mtl

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Kamperji, ki so obdržali karoserijo kombija, imajo bistveno daljš življenjsko dobo, saj so v večji meri še vedno velikoserijski kombiji, namenjeni vsakodnevnemu profesionalnemu izrabljanju.
Medtem pa tudi najbolj kvalitetni integrirci, alkovni, ... relativno hitro prično zamakat in razpadat...
Kaksni pa so integrirci, alkovni? Ne poznam teh meja in me zanima en hitri vodic.. :D thx!
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Integrirc, alkoven, pol integrirc, so na osnovi kombija, ampak nimajo školjke origanl kombija ampak imajo svojo povečano, kot počitniške prikolice. Ti temu rečeš pač avto dom.

Menim da starost prej načne motorni dela kombija kot pa bivalni del, mat ima 30 let staro prikolico na hrvaškem, celo leto na prostem, pač moraš vsake toliko kakšen preperel kos plastike menjat pa ni problema.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kamperji, ki so obdržali karoserijo kombija, imajo bistveno daljš življenjsko dobo, saj so v večji meri še vedno velikoserijski kombiji, namenjeni vsakodnevnemu profesionalnemu izrabljanju.
Medtem pa tudi najbolj kvalitetni integrirci, alkovni, ... relativno hitro prično zamakat in razpadat...
Tu si ga pa ornk mimo pihnil!
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.557
688
113
Mogoče bi bilo dobro tegale povprašat, kaj ponuja za to ceno:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12482946

Samo moje mnenje je, da dokler nimaš kombija komplet predelanega v AD z izolacijo in vsem kar sodi zraven, je bolje kupit nek "navaden" avto in mu gor dati strešni šotor. To da daš posteljo v prtljažnik je skoraj tako kot, da nisi naredil nič, potrebuješ zavese, zračenje tudi v primeru kakšnega dežja, komarnike, kaj bolj priročnega za kamp opremo (izvlečni predali), hladilnik, štedilnik...

Takšni kombiji (Multivan, Spaceclass) so za hitre premike, namesto da zvečer postavljaš mali šotor in ga zjutraj mokrega zlagaš, se enostavno zlekneš zadaj in zjutraj naprej.
Se pravi nadomestilo za iglujčka. Tedaj, ko je poanta v poti in ne kampiranju.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Morate pa vedeti da je to po zunanjih merah manjsi kombi od transita custom, caifornie, trafica in podobnih zadev.
S californijo sta si kar tam tam po merah. In Eden izmed telih Campsterjev ima narejeno tako, da lahko izvlečeš ven dva sedeža, rukneš not kuhinjski blok in gasa. Se da pa ta kombi čist lepo uporabljat kot osebni avto.

Meni osebno malo premajhno. Ko mularija ne bo več želela spat v istem prostoru z mano in njihovo mati, kar se po 15. rado zgodi, prodam prikolo in si uštimam avtodom. Jumper L3H2, zdej pa odvisno, če bo kej pametnega mimo padlo kupim že narejenega, če ne ga naredim sam. Ta zadeva je meni za dva optimalna. Dva soda piva in točilka zadaj in gas.

Debata o tem, kaj se splača in kaj ne je pa brezpredmetna. Enim sede apartma, drugim pavšal, tretjim nekaj drugega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Meni se zdi fino, da ima taka reč za potovanja tudi kemični wc. Če si obsojen na iskanje wc-jev na potovanju ali grmovje, je vse skupaj bolj tako v 21-tem stoletju.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.557
688
113
S californijo sta si kar tam tam po merah.
Campster je predelana Spacetourer M

Citroen Spacetourer XS
citroen-spacetourer-xs-2016.jpg


Citroen Spacetourer M
citroen-spacetourer-m-2016.jpg


Citroen Spacetourer XL
citroen-spacetourer-xl-2016.jpg



VW California T6 (kolikor mi je znano je samo na kratki karoseriji) KMR (večje je bila ravno predstavljena na osnovi Crafterja)
volkswagen-t6-california-2015.jpg


dolgi izvedenka T6 Transporter/Multivana (DMR)
volkswagen-t6-caravelle-lg-2015.jpg



Za vse ostale:
https://www.automobiledimension.com/
 
Nazadnje urejeno:

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.557
688
113
Drag nadomestek za iglujčka :oops1:

Se pravi je Campster večji od Californjije? Ker na uč mi zgleda manjši. Zanimivo.
zunaj je 5cm - 1% daljši, kar je popolnoma zanemarljivo,
notranji razpored ne morem sodit


To o iglujčku je zgolj moje mnenje.
Če se gremo kaj se splača, pridemo na koncu do kolesa ali pešačenja in spanja na seniku. ;)

Vsak ima svoje racionalne ali emocionalne razloge. Nisem postavljen, da bi sodil.


Za Gorenjce, določene variante citroen trojcka so na A vinjeto ;) . Se pa bojim da tale spaceclas sem je bo padel

Če kdo pri kombiju za 30.000+ € gleda letni strošek vinjete, kupuje napačno vozilo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Kamperji, ki so obdržali karoserijo kombija, imajo bistveno daljš življenjsko dobo, saj so v večji meri še vedno velikoserijski kombiji, namenjeni vsakodnevnemu profesionalnemu izrabljanju.
Medtem pa tudi najbolj kvalitetni integrirci, alkovni, ... relativno hitro prično zamakat in razpadat...
Ti pa še nisi videl s kakšnimi ADji se vozjo nekateri švabi okol? Kombi spodaj je že čist zmahan, nadgradnja pa še kr dihta.....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kolega na skoraj 20 let starem AD menjal prage, vzmeti, pol original pleha - na nadgradnji praktično nič, oz. hladilnik.

Ravno to, da zadaj ni original pleh je zagotovilo, da bo dalje zdržal. ;)
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
Ja jest sm si svojga peugeot experta tko predelal... zadnje sedeže ven, spredaj klop za dva + šofer (smo pa 3).

za vikend variante je čist ql. pojstla je dvignjena tok, da pride nad kolesnike zadaj, tko da grejo spodaj itak škatle z robo. Sm tko naredu, da se še zloži in pride širine 90, tko da če sem kdaj sam, jo ne rabim raztegovat, kolo gre zraven notri, itn... Spredaj sem tamalmu naredil še pojstlo. Smo dilo obrezali po obliki armature in se nasloni na vrata... tamal je čist zadovoljen.

letos sem se lotil še tende... sicer nisem dobil takratke, tko da sem mogu malo improvizirat, ker je dolga 3.4m.

Drugo leto - zrihtat je treba zavese in pod posteljo vodila za škatle s cunjami - iščem kakšnega mojstra, ki bi mi zrihtal ta vodila.

je pa tak avto praktičen za v kampe, ker se rabi vodo, wc, elektriko... hladilnika recimo nimam kam stlačit, razen pred avto, ko smo parkirani... No, pa sej itak se tud kuhinjo zunaj postavi pa tko...

jah ni glih avtodom, ampak dokler smo mladi, je tud tko zanimivo!


Odpiralcu teme - ja, če imaš tok budgeta, kupi kaj večjega. placa ni nikoli preveč. nisi napisal koliko ležišč rabiš. Zanč sem videl vianota, 2m postelja pa še spredaj dobre pol metra placa za vso robo. za dva penzionerja več kot dovolj. Je pa res trafic še vedno bolj avto. Kaj pa Ford transit custom? men je najlepši od kombijev trenutno. Ne vem kakšne so dimenzije prtljažnika, ampak je nekje v rangu trafica... se pravi 2m pa še malo tovornega.

FQGBqKM9JyGTQUbomJOPmfZAvgwEtOuEIaz10BMkfCITRok73HDIpdoSfkun6UtKveBEF1Fp55Yq78LABGLPxFaXee9OW4g56kJXKTUw9R7QW4Ko4w2f-RRfkXNQHFXf5Xfcp_bM57gkj-u2A7ij2ebN5KZgGxtjCDRvA82v64an8hhQMUWM0gWmYMQyoewbOrejzP6iOYcLYsDeEo9UPgdvd_VG4vA8-GXWYTyyh9gGPpKyFigPvZySjMC9oDANtt5Sz96Oj76mhvTHfBolviJmL7t_qa_OEn8Yz8-BClnYUo-zv6sSn4hTrRvxYUmpa3klRoBjHA4G_MJ-hBjZf4hIgH0BwfYHN1Zx8Kdy1I5pYhVZmFfmwmvmdJlU3Re2T6SjhvlgQqAXqfmP8feFTZuXk3Li6Coi-Bsc9aqqpWVSWS5mojI0b5SpCMdNbb2-pTPp6bOE1rtYFsButQugceIEPHBib6W9sT9r_9bcs2vhzz-75bF1QJJhzW2mOY4a8vOOuvFVjX3XqXrJqei4eW21yvZp7zHvBCZoa4JZG_b74GZP1mC9tIk9dgpgKMs73ptdZ7kndpn7WPc6NlCWM4nKw5sd_A_R5PBnKxnOo_cYNAZ1Z8b8xSPI4RV8vXX2ou6D9FKGpRCo0VFvUMMavvQM0vQ30zIYMpVrwgqIZ7RPA74UTwjreryF=w599-h1063-no
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Kolega na skoraj 20 let starem AD menjal prage, vzmeti, pol original pleha - na nadgradnji praktično nič, oz. hladilnik.

Ravno to, da zadaj ni original pleh je zagotovilo, da bo dalje zdržal. ;)


Ti pa še nisi videl s kakšnimi ADji se vozjo nekateri švabi okol? Kombi spodaj je že čist zmahan, nadgradnja pa še kr dihta.....

Videl, videl, sem tudi sam zadnja leta po par tisočakov letno na poti z brunaricami. :) Tistih nekaj starih Ducatotov (največ sem jih videl v UK) je bilo v zavidljivem stanju, na kontinentu takih praktično nisem zasledil.

Tudi bil sem najprej na tem, da kupim nekaj rabljenega v okolici oldtimerske starosti, potem nekaj mlajšega (10-15let) pa me je relativno hitro minilo, čeprav so imele škatle za avtomobilske pojme prevoženih malo kilometrov (pod 200.000). Pa sem gledal tako US, kot EU produkte, prebiral vodnike po nakupih in videl nešteto slik preprerelih sten, razpadlih el. napeljav, da o sanitarnih delih ne govorim. Torej praviloma komponente, ki so zaradi maloserijske proizvodnje nerodno skrite pred očesom in za vzdrževanje težje dostopne. Sploh improvizacije lastnikov z nekontroliranim vrtanjem lukenj, kovičenjem, silikoniziranjem znajo narediti precejšnjo škodo.

Vsaj meni se zdi, da se kompleksnejši avtodomi glede na leta in kilometre precej hitreje starajo, kot campervani. Recimo ta vikend sem nekaj firbcal in naletel na navedbo v oglasu, da Adria garancijo pogojuje z vsakoletnim pregledom tesnosti v tovarni.