kolone na meji

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
To kar se je pa EU spomnila sedaj nima pa be repa ne glave. In tudi nobene koristi.
Kako da ni nobenih koristi?
Saj so naši policaji odkar je poostren nadzor odkrili kar 30 simpatizerjev in potencialnih borcev ISISa,.... In jih spustili nemoteno čez mejo.
 
22. jul 2007
12.801
1.315
113
123
Po 1,5 miljona spuščenih ljudi brez papirjev je zdaj to početje-kontrola brezvezna.
Sploh pa navodilo, če se čakalni čas podaljša na več kot 15 minut se več ne kontolira vseh papirjev.
Pa koga zdaj imajo za norca, ali bodo preverjali papirje ali pa ne bodo, samo to je vprašanje drugih opcij ni.
To me spominja na nekaj podobnega, kot malo južnije rečejo; Jebala bi, a neče da udže
tongue-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.298
2.397
113
še v SLO - ampak komaj
Kontrola papirjev, brez da pogledaš ali so sploh osebe, ki so na papirjih v vozilu, pa je še bolj neumna. Ali?

Kontrola se dela kot so jo delali Čehi, ko je bila begunska kriza na višku. Podvojiti kapacitete na meji, zraven postaviti nekaj juncev s šmajserji (za bolj dramatični efekt), pogledati v vsako vozilo in kufer tega vozila, pogledati vsakega potnika in preleteti dokumente, če so face na papirjih enake kot tiste, ki stojijo/sedijo pred tabo. Ob najmanjšem sumu vozilo na stran in ga "obdela" specialna ekipa.
Ko sem se jaz zapeljal čez sem spustil vse šipe, tudi zadnje, zatemnjene, da je imel prost pogled v vozilo. Medtem, ko je gledal mojo osebno me je pa "nagnal" odpreti prtljažnik. Sem pa imel občutek, da mu je bilo odveč ozr. je smatral, da ne bi bilo,potrebno - pač zgledam fejst in pošten fant.
tongue-1.gif

Dokler sem se jaz spravljal za volan je že "čekiral" potnike v vozilu za mano.

Zastoj? Ja - na meji kjer se ponavadi zapeljemo kot tekoča enosledna kolona skozi (šele na "Češkem platoju" ločijo tovornjake), sem izgubil slabih 10 minut.
Moteče? No ja - malo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
1. Največ teroristov je v EU v Franciji, Nemčiji, Belgiji. Torej je smiselno tam okrog postaviti strožji nadzor. Hrvaška glede tega ni problematična.
2. Danes ravno poslušal, da so pri teh poostrenih kontrolah odkrili toliko in toliko potencialnih islamskih borcev. V drugem podatku pa toliko in toliko ponarejenih dokumentov. Slednje mi je jasno, prvo pa ne. Naši policisti torej pokukajo v baze EU držav in odkrijejo zaznamek, da je oseba potencialno nevarna. Ima pa veljavne dokumente. Kaj lahko storijo naprej? In zakaj se nekaj ni zgodilo že v državi, kjer je oseba bivala in mu tudi izdala dokumente? Zakaj ga ta ni varnostno "obdelala" in bodisi zaprla, obsodila ali umaknila zaznamek? Ali samo meni to deluje, da varnost znotraj EU hudo šepa in da za pomiritev državljanov sedaj poskušajo nekaj narediti na mejah? Nekje bolj daleč stran, da jih ne boli preveč.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Tole je ena velika farsa, ki samo škodi gospodarstvu držav...Pred leti pa milion + brez vsega.....
 
22. jul 2007
12.801
1.315
113
123
Ja ravno na ta način skušajo opravičiti butasto švabsko idejo; Refuge willkommen, zdaj ko imajo pizdarije po Europi.
Važno, da bomo sedaj na takšen način poskrbeli za varnost-malo morgen.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Kontrola papirjev, brez da pogledaš ali so sploh osebe, ki so na papirjih v vozilu, pa je še bolj neumna. Ali?

Kontrola se dela kot so jo delali Čehi, ko je bila begunska kriza na višku. Podvojiti kapacitete na meji, zraven postaviti nekaj juncev s šmajserji (za bolj dramatični efekt), pogledati v vsako vozilo in kufer tega vozila, pogledati vsakega potnika in preleteti dokumente, če so face na papirjih enake kot tiste, ki stojijo/sedijo pred tabo. Ob najmanjšem sumu vozilo na stran in ga "obdela" specialna ekipa.
Ko sem se jaz zapeljal čez sem spustil vse šipe, tudi zadnje, zatemnjene, da je imel prost pogled v vozilo. Medtem, ko je gledal mojo osebno me je pa "nagnal" odpreti prtljažnik. Sem pa imel občutek, da mu je bilo odveč ozr. je smatral, da ne bi bilo,potrebno - pač zgledam fejst in pošten fant.
tongue-1.gif

Dokler sem se jaz spravljal za volan je že "čekiral" potnike v vozilu za mano.

Zastoj? Ja - na meji kjer se ponavadi zapeljemo kot tekoča enosledna kolona skozi (šele na "Češkem platoju" ločijo tovornjake), sem izgubil slabih 10 minut.
Moteče? No ja - malo.
Ti si povsem zgrešil point.
Ni kontrola na meji zato, da bi iskali teroriste, simpatizerje in potencialne borce isis, ampak zato da hebejo nas, in uničujejo naše in hrvaško gospodarstvo. Po spuščenih 1,5 miljona migrantov brez papirjev je takšna stroga kontrola vseh nas povsem brezveze. Tebi je policaj 5x obrnil osebno ali pasoš na meji, pa te poslal nazaj če je bila osebna slučajno pretečena, afganistance... so spuščali brez dokumentov pod izmišljenimi imeni - ti isti policaji. Kdo sedaj koga hebe?

Tista cifra, kako so odkrili na meji 30 simpatizerjev in potencialnih borcev (in jih pustili naprej), je pa samo odgovor hrvatom, ko so prejšnji teden rekli, da samo hebemo na meji, odkrili pa nismo nobenega terorista. Mi pa pravimo, da smo jih odkrili 30, torej naše hebanje ni brez veze.
 
Nazadnje urejeno:

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Evo sobota dopoldan gremo na Hrvaško z avtobusom (zaključena vesela družba - sami slovenski državljani) in na Obrežju čakali 1,5 ure, je bilo cca 5 avtobusov pred nami. Ko smo prišli mi na vrsto, smo šli dol z avtobusa, 2x pokazali osebno, ki jo niso skenirali nato nazaj na avtobus in gasa.
Za nazaj ob 1 ponoči, smo se ustavili na Obrežju, pred nami kakih 15-20 avtobusov, ko se po pol ure čakanja nismo premaknili tudi za milimeter, je šofer obrnil in smo šli na prehod slovenska vas. Prišli na prazen prehod, Tam nas pa iz meni neznanega vzroka niso spustili čez mejo - oz smo šli na slovensko stran samo obrnit in nazaj na Obrežje čakat. Ima kdo kakšno idejo zakaj nas niso spustili čez? Potem sem zaspal, tako da ne vem,koliko smo čakali, verjetno pa nam sploh niso gledali dokumentov, ker sem se zbudil šele nekje na dolenjskem.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Si pač čakal...
Bolj tragično je, da se naši uradniki delajo norca iz nas in pravijo, da so za kolone na meji krivi samo Hrvati. Navadno ograjo pa kupujejo pod večjo oznako tajnosti kot orožje za vojsko in policijo. Da "nasprotna stran" ne bi vedela, koliko imamo tega. Res se odkrito norčujejo iz državljanov.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če koga tolaži: zgodbica izpred treh let - Gibraltar vsakodnevna slika - popoldan ko se polovica začasnih delavcev (špancev) in večina turistov vrača ic Gibraltarja v Španijo - mimogrede obe državi takrat trdni članici EU - čakalna doba 2-3 ure! Pregled papirjev, odpiranje prtljažnika in čaooo.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
Avtobusi lahko prečkajo samo na velikih mejnih prehodih. Na maloobmejnih ne smejo, ker nimajo opreme za skeniranje.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Avtobusi lahko prečkajo samo na velikih mejnih prehodih. Na maloobmejnih ne smejo, ker nimajo opreme za skeniranje.
Saj Slovenska vas ni maloobmejni prehod temveč mednarodni. In vsi na avtobusu smo bili slovenski državljani.

Skenirali pa niso ne za na hrvaško in ne za nazaj. za ven iz države so sicer osebne pogledali, tako naši, kot hrvati, (so v isti hišici), za nazaj pa predvidevam da pa še to ne, ker sem spal počez čez 3 sedeže z osebno v denarnici globoko v žepu.

http://www.policija.si/index.p...chengenski-meji
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Evo sobota dopoldan gremo na Hrvaško z avtobusom (zaključena vesela družba - sami slovenski državljani) in na Obrežju čakali 1,5 ure, je bilo cca 5 avtobusov pred nami. Ko smo prišli mi na vrsto, smo šli dol z avtobusa, 2x pokazali osebno, ki jo niso skenirali nato nazaj na avtobus in gasa.
Za nazaj ob 1 ponoči, smo se ustavili na Obrežju, pred nami kakih 15-20 avtobusov, ko se po pol ure čakanja nismo premaknili tudi za milimeter, je šofer obrnil in smo šli na prehod slovenska vas. Prišli na prazen prehod, Tam nas pa iz meni neznanega vzroka niso spustili čez mejo - oz smo šli na slovensko stran samo obrnit in nazaj na Obrežje čakat. Ima kdo kakšno idejo zakaj nas niso spustili čez? Potem sem zaspal, tako da ne vem,koliko smo čakali, verjetno pa nam sploh niso gledali dokumentov, ker sem se zbudil šele nekje na dolenjskem.

Pa ste kasneje še bili vesela družba
sprasujem se.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Mah lani poleti v igoumenitsi (pristanišče trajekt do trsta)) Dve uri sem stal v koloni. Vsi potniki so mogli iz avta in peš čez drugo kontrolo, z avtom samo voznik. Pregledali so vsak avto kompletno. Tovornjaki svoje linije in komplet pregled tovora in podvozja. 3-4 članska ekipa na tovornjak.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik asteliks pravi:
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Evo sobota dopoldan gremo na Hrvaško z avtobusom (zaključena vesela družba - sami slovenski državljani) in na Obrežju čakali 1,5 ure, je bilo cca 5 avtobusov pred nami. Ko smo prišli mi na vrsto, smo šli dol z avtobusa, 2x pokazali osebno, ki jo niso skenirali nato nazaj na avtobus in gasa.
Za nazaj ob 1 ponoči, smo se ustavili na Obrežju, pred nami kakih 15-20 avtobusov, ko se po pol ure čakanja nismo premaknili tudi za milimeter, je šofer obrnil in smo šli na prehod slovenska vas. Prišli na prazen prehod, Tam nas pa iz meni neznanega vzroka niso spustili čez mejo - oz smo šli na slovensko stran samo obrnit in nazaj na Obrežje čakat. Ima kdo kakšno idejo zakaj nas niso spustili čez? Potem sem zaspal, tako da ne vem,koliko smo čakali, verjetno pa nam sploh niso gledali dokumentov, ker sem se zbudil šele nekje na dolenjskem.

Pa ste kasneje še bili vesela družba
sprasujem se.gif
Saj pravim, za nazaj smo že malo omagali pa nekateri pospali, vseeno pa smo se razšli dobre volje :)