Kuponi, popusti, akcije, točke...

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
Živjo,

danes že ni trgovine, ki nima neke svoje fore za privabljanje kupcev.
Recimo pike, točke, akcijski dnevi, kuponi kaj vem kaj še vse.

Zanima me koliko kaj to spremljate, uporabljate.
Recimo nabirate točke in potem naredite nakup.
Ali dobite nek kupon in potem počakate na datum in nato opravite nakup, karkoli?

Jaz imam ene par kartic, na katerih so te točke, ampak se redko spomnim, da bi jih pokazal ma blagajni.
To, da mi dajo kupon za popust za nek artikel, ki velja samo na določen datum ali naslednji nakup al karkoli mi je pa totalna tema.

Prav ne da se mi razmišljat o tem, zbirat, čakat.
Ko rabim, grem in kupim. Imam to srečo, da mi ni treba zbirat pik.

Kaj pa vi?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Živjo,

danes že ni trgovine, ki nima neke svoje fore za privabljanje kupcev.
Recimo pike, točke, akcijski dnevi, kuponi kaj vem kaj še vse.

Zanima me koliko kaj to spremljate, uporabljate.
Recimo nabirate točke in potem naredite nakup.
Ali dobite nek kupon in potem počakate na datum in nato opravite nakup, karkoli?

Jaz imam ene par kartic, na katerih so te točke, ampak se redko spomnim, da bi jih pokazal ma blagajni.
To, da mi dajo kupon za popust za nek artikel, ki velja samo na določen datum ali naslednji nakup al karkoli mi je pa totalna tema.

Prav ne da se mi razmišljat o tem, zbirat, čakat.
Ko rabim, grem in kupim. Imam to srečo, da mi ni treba zbirat pik.

Kaj pa vi?
Špar ima tri dni tedensko 25% popust na en izdelek. Bi bil neumen, če tega ne bi izkoristil.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in brane_new

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.655
113
Špar ima tri dni tedensko 25% popust na en izdelek. Bi bil neumen, če tega ne bi izkoristil.
Pa dva dni 10% na celoten nakup. Sedaj če greš po nakupih za cel teden se ti bolj splača koristiti 10% na celoten nakup kot pa 25% na 1 izdelek, razen če ne kupiš izdelek višje vrednosti.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
To je res, samo jaz zelo redko pri enem nakupu porabim več kot 30€, kar je potrebno za ta popust. Upokojenskega za 10% pa skoraj vedno izkoristim.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
V trgovino grem, ko kaj potrebujem. Če sovpada s kakim popustom ok, če ne pač ne. Sicer pa mislim, da hofer teh bedarij še nima. Prav tako ne lokalna zadruga, ki ima kar nekaj lokalnih prehranskih izdelkov in niti ne sosednji kmet.
Trgovci nam s temi akcijami dajo jasno vedeti kolikšna je njihova minimalna marža. Zato pa tudi popusti ne veljajo za izdelke, kjer je nižja.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
V trgovino grem, ko kaj potrebujem. Če sovpada s kakim popustom ok, če ne pač ne. Sicer pa mislim, da hofer teh bedarij še nima. Prav tako ne lokalna zadruga, ki ima kar nekaj lokalnih prehranskih izdelkov in niti ne sosednji kmet.
Trgovci nam s temi akcijami dajo jasno vedeti kolikšna je njihova minimalna marža. Zato pa tudi popusti ne veljajo za izdelke, kjer je nižja.
Blagor tebi, ki imaš poln tošl. :nazdravje:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Na svetu še obstaja kaj pomembnejšega od denarja.
Ali bi ti umrl od lakote, če ne bi izkoristil akcij?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
tudi jaz grem v štacuno, ko kaj rabim, ampak ko sem pa tam, pa odprem app pa pogledam, če lahko koristim kako popust/kupon in tudi ga...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.755
358
83
Vipavska dolina
V trgovino grem, ko kaj potrebujem. Če sovpada s kakim popustom ok, če ne pač ne. Sicer pa mislim, da hofer teh bedarij še nima. Prav tako ne lokalna zadruga, ki ima kar nekaj lokalnih prehranskih izdelkov in niti ne sosednji kmet.
Trgovci nam s temi akcijami dajo jasno vedeti kolikšna je njihova minimalna marža. Zato pa tudi popusti ne veljajo za izdelke, kjer je nižja.
Sparov za upokojence velja tudi za tiste izdelke ki so že znižani. Verjetno tudi tisti za nakup nad 30€, ampak nekako toliko ne puščam v trgovini.
Recimo olje je več ali manj povsod okrog 3€, s temi 10% prideš na 2.70, ne more biti ceneje. Po nakupih pa tudi ne grem vsak dan, največkrat enkrat tedensko, mogoče dvakrat. Ne dvomim pa da gredo s ceno v izgubo. Tisto kar je ceneje bi lahko bilo tudi še malo cenejše.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
V trgovino grem, ko kaj potrebujem. Če sovpada s kakim popustom ok, če ne pač ne. Sicer pa mislim, da hofer teh bedarij še nima. Prav tako ne lokalna zadruga, ki ima kar nekaj lokalnih prehranskih izdelkov in niti ne sosednji kmet.
Trgovci nam s temi akcijami dajo jasno vedeti kolikšna je njihova minimalna marža. Zato pa tudi popusti ne veljajo za izdelke, kjer je nižja.
Ja, Hofer je verjetno edina trgovina, ki se ne gre tega. Zagotovo je dovolj klientele, ki podpira tako odločitev, ampak v našem primeru jih je ravno to "odneslo". V "mestu" smo v torek in petek, kar sovpada z Lidlovo strategijo petkovih popustov. V torek naredimo manjši nakup, da pridobimo 10% za večji petkov nakup.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
A Merkur še ima tiste popuste med 5-90% je bilo en dan v tednu? Bom imel nakup za 400-500€
Sicer pa Špar -25% na nekaj dražjega včasih je bil kaj od +30E pa se je poznalo zdaj pa že kar na meso daš ko je tako drag.
Lidl pa sfehtam od trgovke -10%
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
ne zbiramo nobenih akcij, pik, nalepk, ipd... itak je samo nateg, da te spravijo v trgovino.

2x na leto mogoce kupim plato piva na sparovih 25%. ce vzamem pittingerja, je tud brez popusta ze ok cena.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
ker večinoma nakupujem v lidlu sem "podlegel" in si namestil app. No po dveh nakupih sem ga tudi zbrisal. Edini bolj neumen sistem je še ta, da moraš s fizičnim papirnatim kuponom v trgovino (slikan ne velja)...
Odprem app, skeniram kodo, do tukaj še vse. Da bom pa po appu iskal ali mam v vozičku kak izdelek s popustom mi je pa totalno mim. Enkrat se mi je celo zgodilo, da je bil izdelek na popustu, ki je v redni ceni cca 1€... wooooow...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Popusti.
Vsak dan kupiš in imaš 10% popusta, pa se nabere. Je več, kot pa da greš samo 1x.
Ko se izpiše listek na blagajni Špara, je gor tudi "popusti do sedaj". 600€ popusta. V oklepaju( ) pa: Do sedaj ste kupili za 6 000€ robe.

p.s. resno, koristim popuste v SPARU in MERCATORJU. tistih 10% redno. Recimo v MERCATORJU najpogosteje kupim svinjsko ribico. 20% (25%) popust. Jami!
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Pa dva dni 10% na celoten nakup. Sedaj če greš po nakupih za cel teden se ti bolj splača koristiti 10% na celoten nakup kot pa 25% na 1 izdelek, razen če ne kupiš izdelek višje vrednosti.
10% in 25% popust se ne prekrivata. En teden je 10% (nad 30€), drugi teden je 25% na en izdelek.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
ker večinoma nakupujem v lidlu sem "podlegel" in si namestil app. No po dveh nakupih sem ga tudi zbrisal. Edini bolj neumen sistem je še ta, da moraš s fizičnim papirnatim kuponom v trgovino (slikan ne velja)...
Odprem app, skeniram kodo, do tukaj še vse. Da bom pa po appu iskal ali mam v vozičku kak izdelek s popustom mi je pa totalno mim. Enkrat se mi je celo zgodilo, da je bil izdelek na popustu, ki je v redni ceni cca 1€... wooooow...
Ta njihov app je ux res totalen pofl.

tezko verjet da lahko ena taka firma da to ven, so pa rekli da je to zato ker je app nacrtovan iz maloprodaje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec