Koloidno srebro

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne, ravno stroka naj pove eksaktno, kako je s tem. Zakaj jo pa redimo?

Tule ste nekateri splošnega mnenja, da naj prav vsak državljan, plačevalec davkov, vzdrževalec sistema itd, ki ga živimo (in preživljamo), - torej prav vsak posameznik, vseznalec na tem svetu .

E, ni tako. Če bi bilo tako, države ne potrebujemo!
Amerika npr. ima FED ali kako se ji že reče. Skozi tisto rešeto je kar dolg postopek, da pride izdelek skozi. Sploh zato, ker je odpravljanje posledic šarlatanstva ponavadi zelo boleče, drago in dolgotrajno.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Za stvari, ki delujejo že tisoče let, pač ne potrebujemo zdaj nekih dragih certifikatov in prepovedi nabiranja kamelic in podobno..

Ali bomo morali morda dati atestirati še naše riti 'stroki', preden se bomo lahko usrali po novem?
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Ko sem se že oglasil (čeprav sem rekel da se ne bom); kaj pravzaprav tebe žuli v povezavi s srebrom? Sem šel gledat tvoj otvoritveni post in ne najdem razloga tvojega razburjenja, razen, da soliš pamet stroki ravno v stilu
Citat:
Tule ste nekateri splošnega mnenja, da naj prav vsak državljan, plačevalec davkov, vzdrževalec sistema itd, ki ga živimo (in preživljamo), - torej prav vsak posameznik, vseznalec na tem svetu .

Mimogrede; ne zagovarjam uporabe srebra. Ga pa uporabljam (no, sem ga) kar nekaj časa in sicer namesto aftešejva. Zdaj za ta namen uporabljam peroksid, ker je z delanjem srebra kar nekaj zajebancije, pa se mi ne da. Dokler dobim četrt litra peoksida za ojro, bo tako tudi ostalo ...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

@Numy, koloidno srebro v zdravstvene namene - to ni staro 1000 let in ravno zato sem odprl to temo z vprašanjem, če je kdo od stroke tu gor.

@ Samsvoj, sploh "ne gonim svoje",
smile-1.gif
, ampak mislim, da se pričakuje od države, da regulira nekatere zadeve, sploh če niso popolnoma jasne. Zato državo z njenimi inštitucijami tudi imamo.

V bistvu me ne boli toliko, ko ponujajo žegnano vodo, češ da pozdravi dušo in duha, in ... kwa vem kaj vse. Za prodajanje težkih kovin kot zdravilo - tu sem pa skeptičen in tu bi se morala država vmešat.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Zobna zalivka se prodaja kot zdravilo (no ne ravno, recimo da je proteza). V njej je živo srebro, ki ob drgnjenju izhlapeva, Se pa strinjam, življenje je vseeno lepše z živim srebrom v ustih kot brez pripomočka za grizenje bifteka. Tudi za koloid se najde čisto namenska uporaba, ki ne dela pizdarij. Ni pa to panaceja. Ampak tako škodi kot bi ti rad povedal pa tudi ne. Preizkušeno.

Ampak, pustimo podrobnosti.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Nimam pojma. Seveda če je pripravljeno po PS, torej delci majhni in število v okvirjih. Pri domačem pacanju pa je vse mogoče, zato ga jaz preventivno nisem užival. Čeprav v količinah kot se priporoča ne vem kaj bi lahko naredilo, tudi če so delci preveliki. Plav definitivno ne bi ratal
grims-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Kolikor sem brskal, so težave če delaš to kar z navadno vodo, nekateri tepci so dodajali še sol, da bi reakcija hitreje potekala in dobili srebrov klorid, kar nočemo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Za stvari, ki delujejo že tisoče let, pač ne potrebujemo zdaj nekih dragih certifikatov in prepovedi nabiranja kamelic in podobno..

Težava je v tem, da ne delajo... nič koristnega.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Zame je navadno srebro toliko "škodljivo" kot železo ali cink,ki ga lahko kupiš v Mercatorju ali Sparu...škodljivo je pa predvsem za farmacevtsko industrijo,ki na vse kriplje poskuša dokazati njegovo škodljivost za zdravje ljudi,pa jim pri tem ne gre preveč dobro...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Kolikor sem brskal, so težave če delaš to kar z navadno vodo, nekateri tepci so dodajali še sol, da bi reakcija hitreje potekala in dobili srebrov klorid, kar nočemo.
Srebrov klorid tako ali tako dobiš v prebavilih
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ah, kovinsko srebro in natrijeva sol - dobiš srebrov klorid, ...
hysterical-1.gif


Zakaj pa potem rečemo srebru, da je žlahtna kovina?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

"Žlahtna" pomeni ravno "nereaktivna". Seveda ne proti vsemu. NaCl ji (mu?) ne more veliko narediti. (menda
rolleyes-1.gif
)

Da bi srebro kar tako, prekomerno vnašal v telo, se mi pa zdi malce neodgovorno. Verjetno ima še kak drugačen učinek od zgolj baktericidnega, ki je itak znan že od nekdaj.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Isto kot birokrati, pa jih noben ne prepove.

Poguglaj definicijo birokratske organizacije.

Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Zame je navadno srebro toliko "škodljivo" kot železo ali cink,ki ga lahko kupiš v Mercatorju ali Sparu...škodljivo je pa predvsem za farmacevtsko industrijo,ki na vse kriplje poskuša dokazati njegovo škodljivost za zdravje ljudi,pa jim pri tem ne gre preveč dobro...

Poguglaj, kakšna je letalna doza železa.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Ah, kovinsko srebro in natrijeva sol - dobiš srebrov klorid, ...
hysterical-1.gif


Zakaj pa potem rečemo srebru, da je žlahtna kovina?

Zakaj neki je treba srebrn pribor stalno polirati, ker temni? S srebrnim nakitom je isto. Kar hitro bo reagiralo z žveplovimi in amonijevimi solmi. In ne boš verjel, za čiščenje takega srebra se najpogosteje uporablja mešanica sode bikarbone in kuhinjske soli.