Koloidno srebro

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #9334

Čeprav je to žlahtna kovina in torej kemijsko inertna, nereaktivna, lahko mehansko povzroča motnje. Kot koloidni delec lahko povzroči npr. začetek kristalizacije česarkoli v telesu, dela strdke, lahko vpliva na osmotski tlak, lahko spremeni elektrolitične potenciale v telesu, ...

V bistvu si izmišljujem, ampak takšni vplivi v telesu so možni.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.359
984
113
Celje
Obišči stran
Eni bi težke kovine vnašali v telo, drugi bi jih pa radi ven spravili...

Imamo kakšnega strokovnjaka na področju odstranjevanja težkih kovin iz telesa?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ojej, vidim - lokacija Celje.
Ampak meni se zdi, da vseeno malce pretiravajo. Celje je danes čisto. Nekaj čisto drugega, kot v 70. letih, ko je bilo ob vremenski napovedi na Radiu Celje obvezno treba tudi slišati koncentracijo SO2 !
uf-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.359
984
113
Celje
Obišči stran
Ma pustimo Celje... je mogoče samo za en del spodnjega rezultata krivo... Bolj bi tukaj izpostavil delo v zobozdravstvu...

MBP-Hg MBP-Mercury I - Positive
MBP-Nickel II - Positive
Cadmium I - Weakly positive
Thimerosal II - Weakly positive

Te preiskave si itak vsak drugače razlaga in vsak ima svoj "prav", pa vseeno... MELISA Diagnostics - Cambridge Road, je dal od sebe poleg rezultatov še pripis:
- In the case of testing for myelin-Ni and myelin-Hg, we have treated myelin with small doses of respective metals.
We hypothesize that this structure might be the one which triggers autoimmune attack.
In many MS patients, we see the synergy between myelin and Hg and /or myelin and Ni.
This means that lymphocytes react more to metal-modified myelin as to non-modified myelin or to metals only.
In the case of your wife, the reaction to nickel and to myelin (MBP) is negative; but to MBP- Ni and MBP- Hg is positive.

the putative epitope seems to be mercury lodged in the brain- this is why she responds to Hg- MBP. This is at least our explanation why certain patients respond to this modified myelin.

Verjetnost, da je to krivo je sicer majhna, ampak...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.214
4.696
113
Spravi se še nad tiste, ki prodajajo šampanjec z zlatimi lističi, če si že tako zmišljuješ, kakšni vplivi v telesu so možni.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.359
984
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Spravi se še nad tiste, ki prodajajo šampanjec z zlatimi lističi, če si že tako zmišljuješ, kakšni vplivi v telesu so možni.

Tema je zanimiva in po moje si brez veze nastrojen... vsak ima svoj pogled na to. Tudi dohtarji si niso enotni. Jaz sem prilepil en del testov, ki so bili narejeni. Ne trdim, da je karkoli povezano, samo....
redface-1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Pri srebru je enako, ali je raztopina dovolj koncentrirana da deluje kot razkužilo in je strupeno tudi za uživanje (za zunanjo uporabo torej) ali pa je "homeopatska doza", slednje je verjetno zdravo za uživanje saj je srebra v taki raztopini ravno toliko kot v ljubljanskem vodovodu.

V bistvu nimaš pojma in kar nekaj nakladaš:)
Najprej...koloidno srebro ne more biti raztopina,saj gre za (izredno majhne) elementarne delce srebra,ki imajo elektromagnetni naboj in se med seboj odbijajo,kar pomeni,da so v tekočini enakomerno razporejeni. Ker kovina v sobni temperaturi ne more biti "raztopljena",gre v resnici za suspenzijo oz.po domače koloid.
O "strupenosti" srebra raje nebi razpravljal,ker bo spet polno negativnih komentarjev...
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.214
4.696
113
Saj nisem nastrojen. Pojma nimam, kaj je to koloidno srebro in tudi ne bom raziskoval, vendar se mi zdi, da se tu dela panika za nekaj, kar zgleda nekateri uživajo in preživijo. In takoj bi nekoga ovadili, prijavili, država bi morala ukrepati in zaščiti ovčice. Posebej stare babice, ki dajo ven denar zato in potem za vnuke in dediče ne ostane.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.313
6.528
113
btw, tudi kadijo nekateri in preživijo, celo doživijo zavidljivo starost (100+), pa zaradi tega ne vidiš, da bi stroka svetovala in vzpodbujala kajenje (no..ne več
wink-1.gif
).
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.214
4.696
113
Če bi se lotili realne raziskave, bi najbrž ugotovili, da med prvih 10 najbolj škodljivih zadev za zdravje v zahodnem svetu sodi stol. Čakam, da bo kdo na alterju izustil, da je treba prijaviti Murales.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sorry, o posledicah vnosa težkih kovin v telo je do sedaj kar precej znanega in v glavnem nič dobrega. Srebro spada med težke kovine, pa zlato tudi.

Če hočeš spraviti težko kovino v organizem, jo moraš spraviti v primerno obliko, da jo bo organizem sprejel, sicer se izloči po naravni poti. Običajno in v naravi je to kemijsko izraženo "kompleksna molekula". Nanodelci so pa tudi primerni - kar koloidna oblika je. To so tako majhni delci, da brez težav prehajajo skozi celično steno s pomočjo osmoze.

Amalgam v zobeh - se ga bojim in ga imam precej, saj sem odraščal v tistih časih, ... Pa vendar se zobozdravnik noče lotiti menjave plomb, češ da je bolje tako kot je, ker da pride do največje možnosti zastrupitve ravno ob brušenju stare amalgamske obloge.
tongue-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.214
4.696
113
Saj. O posledicah sedenja je tudi že precej znanega. Daj še prijavi kak Murales.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.261
-8.464
113
Predvidevam, da Murales ne prodaja stolov kot univerzalno zdravilo za vse tegobe. Ali pač?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.214
4.696
113
No, saj imaš druge reklame, ki so reklamirale denimo, da je plačilna kartica rešitev za skoraj vse težave tega sveta. Si jih prijavil? Pohiti...
Murales je bolj zaspano podjetje, ampak najprej sem se spomnil na njih.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.261
-8.464
113
Saj poznaš kaj tisti zakon, ki obravnava reklame. Očitno pretiravanje in te zadeve.

Btw, prijavil sem že marsikateri nateg, samo se naša birokracija ne zgane kaj dosti. Ne bi bilo slabo, če bi tudi ti kdaj kakšnega.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.214
4.696
113
Moje prepričanje je malo drugačno in sicer, da država ne rabi ujčkat državljanov. Imajo svojo pamet, da razmislijo, če je nekaj pametno ali ne. Država se ne sme preveč postavit nad zakone narave in preprečevat naravno selekcijo.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Moje prepričanje je malo drugačno in sicer, da država ne rabi ujčkat državljanov. Imajo svojo pamet, da razmislijo, če je nekaj pametno ali ne. Država se ne sme preveč postavit nad zakone narave in preprečevat naravno selekcijo.

+1

eni bi za vsak drek vmešavali birokrate, zato se je pa toliko te zalege že zaredilo
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Ko si bodo ti z lastno neumnostjo sfukali svoje zdravje, jih bomo pa zdravili na stroške vseh...
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
In to od vseh neumnosti ki se jih počne v človeškem rodu (tudi s tihim privoljenjem "stroke") ravno zaradi srebra. Ja, srebro postavit ob bok belemu prahu in preganjat vsakega, ki diši po srebru
aplauz.gif