kolk kazni izrečejo - računica

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.367
9.800
113
kod Džej-Zija
@timecop: podpis.
zmaga.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Raje priznaj, da je bil nov zakon sprejet zaradi polnjenja proračuna

Kakšnega polnjenja proračuna? Pri teh cifrah? Daj bodi resen.
rolleyes-1.gif


Vse kazni v celem letu (če bi bile plačane brez polovičk) znesejo komaj dva km nezahtevne avtoceste. Zate očitno veliko, ne, celo überogromno, za državo pa hudo majhen znesek, primerja se lahko kvečjemu s proračunom ene povprečne slovenske občine (ne mestne).
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Vse kazni v celem letu (če bi bile plačane brez polovičk) znesejo komaj dva km nezahtevne avtoceste. ).
O kakšnem znesku je govora?
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
@synthman a jih ne razumes da bojl ko jim tale lopovska drzava seje po glavi bolj uzivajo ? Noben normalen clovek ne odobrava 5 in veckrat vecjih kazni kot v Nemciji razen par ........ na tem forumu !
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Vse kazni v celem letu (če bi bile plačane brez polovičk) znesejo komaj dva km nezahtevne avtoceste. ).
O kakšnem znesku je govora?

Saj je napisan v prvem postu.
bonk.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Prikazali so malo manjši znesek zaradi plačila davka na dobiček. Tudi v Planici je vsako leto recimo 100.000 ljudi, kar govorijo po vseh medijih in poročilih organizatorjev, ko je pa finančno poročilo narejeno, je pa obiskovalcev samo še 25.000...

država zaračunava državi davek na dobiček pri pobranih prometnih kaznih? s katerega planeta si pa ti padel?
evil.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Država bi še sama sebi od prihodka od davka na dobiček zaračunala davek na dobiček in to potem to še enkrat ponovila. Samo zato, da bi lahko več davka pobrala... Po drugi strani bi se pa vmes verjetno spet številke spremenile, da ji ne bi bilo potrebno plačati preveč davka na dobiček, ampak bi nekdo drug potem pobasal ta denar... Država bi si pa potem izplačala preveč plačano dohodnino...
smile-1.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Vse kazni v celem letu (če bi bile plačane brez polovičk) znesejo komaj dva km nezahtevne avtoceste. ).
O kakšnem znesku je govora?

Saj je napisan v prvem postu.
bonk.gif
V prvem postu sta napisana dva zneska, ki se med sabo bistveno razlikujeta.
prvi znesek 1200000 je vseh izrečenih kazni,
drugi znesek pa 1235000 od pijanih nad 1,1, + manjpijani + prehitri + drugi prekrškarji......kar znaša po moji oceni vsaj 10 - 100x več.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Na rtvslo je so pred dnevi rekli, da dnevno prenoči na policijah v povprečju okoli 20 ljudi (točno cifro sem pozabil). Torej 1300 že ni moglo biti "pridržanih" za 950 evrov. Pridržan si tudi, če napihaš 0,3, saj avta ne smeš več voziti. Novinarji si seveda razlagajo potem po svoje.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Vse kazni v celem letu (če bi bile plačane brez polovičk) znesejo komaj dva km nezahtevne avtoceste. ).
O kakšnem znesku je govora?

Saj je napisan v prvem postu.
bonk.gif
V prvem postu sta napisana dva zneska, ki se med sabo bistveno razlikujeta.
prvi znesek 1200000 je vseh izrečenih kazni,
drugi znesek pa 1235000 od pijanih nad 1,1, + manjpijani + prehitri + drugi prekrškarji......kar znaša po moji oceni vsaj 10 - 100x več.

Povprečno je pridržanih 20 oseb na dan (maks. tudi čez 60). Pri kazni 950€ je to 570.000€ (30dni * 20oseb * 950eur) na mesec - torej je znesek 1.200.000 za vse kazni... Osebno se jih ne bi branil a za državo je to skoraj nič (oz. to ne moremo imenovati polnjenje proračuna)
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Na rtvslo je so pred dnevi rekli, da dnevno prenoči na policijah v povprečju okoli 20 ljudi (točno cifro sem pozabil). Torej 1300 že ni moglo biti "pridržanih" za 950 evrov. Pridržan si tudi, če napihaš 0,3, saj avta ne smeš več voziti. Novinarji si seveda razlagajo potem po svoje.
Če napihaš 0,3 te ne smejo pridržat. Vzamejo ti izpit, ampak naprej greš pa lahko peš. Pridržijo samo tiste nad 0,52.
O 500 pridržanih so poročali že sredi maja, do konca meseca je pa številka še narasla.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Vse kazni v celem letu (če bi bile plačane brez polovičk) znesejo komaj dva km nezahtevne avtoceste. ).
O kakšnem znesku je govora?

Saj je napisan v prvem postu.
bonk.gif
V prvem postu sta napisana dva zneska, ki se med sabo bistveno razlikujeta.
prvi znesek 1200000 je vseh izrečenih kazni,
drugi znesek pa 1235000 od pijanih nad 1,1, + manjpijani + prehitri + drugi prekrškarji......kar znaša po moji oceni vsaj 10 - 100x več.

Povprečno je pridržanih 20 oseb na dan (maks. tudi čez 60). Pri kazni 950€ je to 570.000€ (30dni * 20oseb * 950eur) na mesec - torej je znesek 1.200.000 za vse kazni... Osebno se jih ne bi branil a za državo je to skoraj nič (oz. to ne moremo imenovati polnjenje proračuna)
20 na dan sigurno ni prava številka, ampak kakorkoli, ne boš trdil da večino kazni izrečejo prav pijanim nad 0,52? Pomoje pa tistih malo manj pijanih s(500€) dobijo nekajkrat več kot total pijanih, prehitrih voznikov pa olala več kot pijanih.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
20 na dan sigurno ni prava številka, ampak kakorkoli, ne boš trdil da večino kazni izrečejo prav pijanim nad 0,52? Pomoje pa tistih malo manj pijanih s(500€) dobijo nekajkrat več kot total pijanih,

Slabo misliš. Je tistih med 0,28 (ali koliko že) in 0,50 precej manj kot si misliš. Kar se prehitrih voženj tiče, je teh gotovo več (tudi sam sem med njimi), vendar je večina pokasirala le znesek okoli 50-100 evrov. To pa je enako še pol manj, ker taki gredo večinoma hitro plačati kazen. Zdaj pa računaj, koliko prehitrih voženj rabiš za eno policijsko prenočitev.
evil.gif


Država kaj dosti ne služi na prometnih prekrških. Raja misli drugače. To pa zato, ker raja pravzaprav sploh ne misli.
nahrung002.gif
 

smith

Pripravnik
18. avg 2007
445
0
16
Citat:
Uporabnik keber pravi:

Država kaj dosti ne služi na prometnih prekrških.

kaj?? a je to res?!?!?!1! čaki a si ne "banda policajska" dviga plače s tem, ko pobirajo dnar od prekrškov??
bonk.gif



hysterical-1.gif


tako ti odgovori kdorkoli, ko pade tema na pobiranje kazni.
hysterical-1.gif


raja je res ena "raja". še inštruktorca na predavanjih za CPP pred več leti je govorila, da kako so policist "neumni", ker ne grejo na ta in ta ovink merit hitrosti ( tam še avtošola skorajda ne gre po predpisih), da bi komot imeli vsi plače po (še takratnih) 200.000 SIT ali več
in večina v klasu: "ja res je, ipd"

ene par se nas je pa sam smejalo
hysterical-1.gif



aja, pa sori za OFF
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
20 na dan sigurno ni prava številka, ampak kakorkoli, ne boš trdil da večino kazni izrečejo prav pijanim nad 0,52? Pomoje pa tistih malo manj pijanih s(500€) dobijo nekajkrat več kot total pijanih,

Slabo misliš. Je tistih med 0,28 (ali koliko že) in 0,50 precej manj kot si misliš. Kar se prehitrih voženj tiče, je teh gotovo več (tudi sam sem med njimi), vendar je večina pokasirala le znesek okoli 50-100 evrov. To pa je enako še pol manj, ker taki gredo večinoma hitro plačati kazen. Zdaj pa računaj, koliko prehitrih voženj rabiš za eno policijsko prenočitev.
evil.gif


Država kaj dosti ne služi na prometnih prekrških. Raja misli drugače. To pa zato, ker raja pravzaprav sploh ne misli.
nahrung002.gif
Lani so policaji našli 30 000 pijanih, od tega, 5900 nad 1,5 ali 0,75 po novem. Torej NE drži, da bi bilo tistih total pijanih več kot tistih malo pijanih. Malo prehitrih je tud več kot divjakov.
In če računaš 1300 pijanih nad 0,52, je že presežena vsota 12000000, katero policaji trdijo da so napisali prejšnji mesec.
Pa četudi bi bilo priprtih pol manj, je tu še vedno najmanj 3x več pijanih do 0,52, plus vsi prehitri, no teh je pomoje še daleč največ.
Računica o 1200000€ napisanih kazni se nikakor ne sezide, kar kaže, da nam naši policaji krepko lažejo. Mogoče pa berejo te poste in so podatek o priprtih "popravili" danes sem prebral v časopisu, da je bilo od maja priprtih 100 voznikov. kar tudi ne drži.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Dejansko me matra firbec ... kaj bi sploh rad dokazal?

Da se vse penzije v državi financirajo izključno s kaznimi za prehitro vožnjo?
17758-icon_confused.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Dejansko me matra firbec ... kaj bi sploh rad dokazal?
- Da je namen sprejetja novega zakona filanje proračuna in ne skrb za večjo varnost.
- Da nam policaji (vlada) lažejo s podatki o višini izrečenih kazni.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Vseh denarnih kazni (torej ne samo za prometne prekrške) naj bi letos pobrali slabih 39 milijonov evrov (vir), vsi prihodki pa naj bi znašali 7500 milijonov evrov, torej skoraj 200x več. Res me zanima, kako si lahko država odločilno pomaga z denarjem, ki znaša za proračun ene srednje velike slovenske občine (ne mestne).

Torej koliko po tvoje je bilo dejansko izrečenih kazni? Da vidimo ocene ...

Sicer pa, kaj če si ti prispevek na TV narobe zastopil? Imaš kake bolj konkretne vire za svoje cifre?
grims-1.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Vseh denarnih kazni (torej ne samo za prometne prekrške) naj bi letos pobrali slabih 39 milijonov evrov (vir), vsi prihodki pa naj bi znašali 7500 milijonov evrov, torej skoraj 200x več. Res me zanima, kako si lahko država odločilno pomaga z denarjem, ki znaša za proračun ene srednje velike slovenske občine (ne mestne).

Torej koliko po tvoje je bilo dejansko izrečenih kazni? Da vidimo ocene ...

Sicer pa, kaj če si ti prispevek na TV narobe zastopil? Imaš kake bolj konkretne vire za svoje cifre?
grims-1.gif

ocena:
500 000 kazni x povprečje 250 € = 125 miljonov.

Kaj misliuš, kako si država odločilno pomaga z mojo dohodnino, saj je olala krat manjša od proračuna. In znaša za nekaj stolov na Brdu. Pa mi jo vseeno pobere.
Policaj si svojo plačo s kaznimi z lahkoto prisluži v enem dnevu.
Prav dobro sem zastopil, da so 1300tim priprtim napisali za 1300 x 950 €. Saj drugače ne more bit. Pa mi račun ne gre skup s tem, da so rekli da so vseh kazni izrekli za 1 200 000. Država nam debelo laže.