kolk kazni izrečejo - računica

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Včeraj so na 24 kur povedali, da so policaji IZREKLI za okoli 1200000€ kazni, in zaradi vinjenosti pridržali več kor 1300 voznikov.
Po zakonu sedaj, pridržijo tiste, ki so napihali nad 0,52, za kar je zagrožena kazen 950€

zdej pa 1300 x 950 = 1235000€

Kam je izginilo tistih 35000€, ?

A kazni tistim ki so pili pod mejo 0,52, pa za prehitro vožnjo in za druge prekrške pa niso izrekali?

A vam to vse štima?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Plačali so polovičke
evil.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Prikazali so malo manjši znesek zaradi plačila davka na dobiček. Tudi v Planici je vsako leto recimo 100.000 ljudi, kar govorijo po vseh medijih in poročilih organizatorjev, ko je pa finančno poročilo narejeno, je pa obiskovalcev samo še 25.000...
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Plačali so polovičke
evil.gif
Ni govora o tem, koliko je kdo plačal, ampak koliko so policaji kazni IZREKLI.
Pa še to. pri pijanosti nad 0,52, NI možno plačat polovičko. Pa še točke dobiš.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Milijon dvesto?
hysterical-1.gif


Saj se hecajo. Skoraj nič. In potem eni pravite, da si država s kaznimi polni proračun. 14 milijonov letno (pa še to samo izrečenih, kje so šele polovičke) je pa res ogromen denar za filanje proračuna.
stupid-1.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Pa si ziher, da so v tej cifri samo kazni za vinjene?

Če so, potem po moje gre še za dodatne kazni, ki so jih plačali.
1 200 000 so VSE izrečene kazni, tako so rekli na TV.

Ampak že samo od pijanih nad 0,52 (ali 1,1 po starem) dobiš višjo cifro. Kje so pa ostali?

Meni je jasno edino to, da nas nekdo pošteno laže.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Milijon dvesto?
hysterical-1.gif


Saj se hecajo. Skoraj nič. In potem eni pravite, da si država s kaznimi polni proračun. 14 milijonov letno (pa še to samo izrečenih, kje so šele polovičke) je pa res ogromen denar za filanje proračuna.
stupid-1.gif
Vidim da si pameten in znaš računat. Če so vseh kazni skupaj izrekli za 1200000€, pijanim nad 0,52 izrekli 1300x 950€, koliko kazni so izrekli prehitrim, malo manj pijanim, neprivezanim...... ????
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Vidim da si pameten in znaš računat. Če so vseh kazni skupaj izrekli za 1200000€, pijanim nad 0,52 izrekli 1300x 950€, koliko kazni so izrekli prehitrim, malo manj pijanim, neprivezanim...... ????

Ne vem. Vprašaj na policijo. Zakaj bi jaz vedel?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Vidim da si pameten in znaš računat. Če so vseh kazni skupaj izrekli za 1200000€, pijanim nad 0,52 izrekli 1300x 950€, koliko kazni so izrekli prehitrim, malo manj pijanim, neprivezanim...... ????

Ne vem. Vprašaj na policijo. Zakaj bi jaz vedel?
Sem mislil da znaš izračunat, ko si že omenjal tistih malenkostnih 14 miljončkov letno. Meni bi v moj proračun tud ta malenkost prav prišla :))).
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Narobe mislis. Nekater kazni izreka policija, druga sodisce. Se pravi so to kazni, ki so jih izrekli policaji, za hujse prekrske pa sodisce - policija napise predlog.

Imam prav, ali tudi jaz narobe mislim?
tongue-1.gif


PS: tast je prehitro peljal pa ni dobil nic kazni, samo predlog k sodniku. Tam je pa fasal 580EUR + odvzem izpita.

LP
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
hahaha si smešen. NOT

Ne, hočem povedati (ker vidim, da nikakor ne zastopiš), da je povečanje višine kazni glede na prikazan "izkupiček" hudo slabo mašilo proračunske luknje. V celem letu ne zberejo niti za 10 % enomesečnega izplačila penzij. Ali drugače povedano, pi... dim.

Heh, vsak malo boljši tajkun več zasluži letno.
evil.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Pošlji mejl na policijo in ti bodo odgovorili.
saj policaji tud berejo ta forum, pa jih prosim naj kar tu odgovorijo.
a res, kdo pa je policaj
shocked-1.gif
?
moj predlog sem ti podal in mislim, da je najbolje da tako tudi storiš in potem copy/paste nalimaš sem.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Pošlji mejl na policijo in ti bodo odgovorili.
saj policaji tud berejo ta forum, pa jih prosim naj kar tu odgovorijo.
a res, kdo pa je policaj
shocked-1.gif
?
moj predlog sem ti podal in mislim, da je najbolje da tako tudi storiš in potem copy/paste nalimaš sem.
Izguba časa, tole s pisanjem mailov policiji. Nič ne bom pisal. No lahko pa kdo drug to naredi, če koga zanima.
Men še tisto, kar bi po zakonu MORALI odgovorit, niso.
 

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
A ti vse te božje dneve nimaš nič drugega za delat, kot preverjat, koliko prostovoljnih prispevkov dobi država v proračun? Kaj je to sploh važno mi povej, koliko jih pa od davka na jogurt potegne, pa davka na olagume?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik timecop pravi:
A ti vse te božje dneve nimaš nič drugega za delat, kot preverjat, koliko prostovoljnih prispevkov dobi država v proračun? Kaj je to sploh važno mi povej, koliko jih pa od davka na jogurt potegne, pa davka na olagume?
A zdej, ko smo tvoje ljube inkasante dobili na očitni laži, bi pa raje debato speljal na olagume?

Raje priznaj, da je bil nov zakon sprejet zaradi polnjenja proračuna in zastraševanje folka, Da pa bi svoje prave namene skrili, nam pa snovalci zakona lažejo o količini izročenih in pobranih kazni.
 

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Raje priznaj, da je bil nov zakon sprejet zaradi polnjenja proračuna
Kdaj si boš ti priznal, da vas nobeden ne sili v "polnjenje proračuna", da daš samo če hočeš dat, a tebi in tvojim somišljenikom to ne bo nikoli jasno? A razumeš, da prav nobeden noče denarja od tebe, razen če ga hočeš prostovoljno izročiti?

Citat:
Uporabnik synthman pravi:
in zastraševanje folka,
Ja za kaj drugega bi pa bil zakon in take kazni? Za normalne uporabnike cest je ob njej vse napisano, mene noben nič ne zastrašuje ker se držim pravil in reda kot vsak socializiran človek, strah je samo tiste, ki se ne morete držat nekih norm, pa oni že vedo zakaj in takim so kazni tudi namenjene, zgleda da zadeva deluje, ko se tako bojite, da vsak dan o teh neživljenjskih zakonih pišete.