Koliko vas je zadovoljnih strank HOT vs Bob

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
Seveda zmaga, ker je realna... Pisati bi pa moralo "ni naročniške pogodbe", ampak sem očitno spregledal...

Pomembno je, sploh, če si težje zaposljiva oseba in pogosto ni denarja, ali pa si tik pred izgubo zaposlitve...
 
Nazadnje urejeno:

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
216
26
28
Jaz uporabljam HOT MAXI in sem zelo zadovoljen dovolj vsega razen da moram plačevati MMS-e tudi nadzor nadporabo in pomoč uporanikom je OK.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Seveda zmaga, ker je realna... Pisati bi pa moralo "ni naročniške pogodbe", ampak sem očitno spregledal...

Pomembno je, sploh, če si težje zaposljiva oseba in pogosto ni denarja, ali pa si tik pred izgubo zaposlitve...
Potem si nekaj mesecev "nedosegljiv" al kako?
potem pa dobiš drugo številko katero spet noben ne pozna.
Poznam nekoga ki se mu škoda dati 5€ za prenos številke in raje menja tudi številko ob menjavi operaterja.
Jaz imam isto številko od prvega dne.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
Moja številka je iz maja 2000, torej je stara skoraj 22 let.
Nedosegljiv? Saj pa delujejo dohodni klici?
Na 3 mesece se je vedno polnilo...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
No, to kar tle pišeš ima tudi bob. Lahko vde pakete vzameš na naročnino ali na predplačilno varianto. Če imaš denar na računu se paket aktivira, drugače ne, si na osnovnem kjer vse enote plačuješ. Kot pri HOT.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
No, to kar tle pišeš ima tudi bob. Lahko vde pakete vzameš na naročnino ali na predplačilno varianto. Če imaš denar na računu se paket aktivira, drugače ne, si na osnovnem kjer vse enote plačuješ. Kot pri HOT.
HoT ima portal za upravljanje. Na tem direktno lahko direktno polneš denar oziroma urediš vse nastavitve. Oziroma prekličeš paket za naslednji mesec.

Plus tega imam na HoT predplačniškem paketu SEPA direktno bremenitev, ki na predplačniškem bob-u ni.

Plus tega na HoT-u v aplikaciji lahko upravljaš več številk naenkrat. Za starša lahko direktno preko mojega telefona blokiram prenos podatkov ko gresta v tujino izven EU.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
To ti dopovej težko zaposljivemu kadru, kot je zgoraj omenjeno. Omenjeni filajo preko kartic ko imajo denar. Edina razlika je da ima HOT 4 cente za osnovni paket, BOB pa 6,6. Glede na nezahtevnost uporabnikov z finančnimi omejitvami je vseeno, zaradi tega se ne splača menjat če si enkrat na BOB, če pa novo kupuješ/sklepaš je pa HOT ugodnejši.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.212
5.236
113
Že mini na hot mi je dovolj, itak je povsod wifi (doma, v službi, za vmes je pa podatkov dovolj), maxi je tudi đabe. Govoricim tok da se zmenim za v živo (geriatriki še vedno to prakticiramo). Meni osebno je vseeno ali je hot ali bob, oboje je na a1, kar pa je važno, ker Telekom bolj slabse gre, kjer živim sedaj. Ker pa imam še dve simki od otrok, pa želim da sta predplačniški, da ne ugotavljam pri prevelikih stroških, da se zafrkavata. In zato imam tudi jaz hot, da je vse na enem portalu. No je svetidej nekaj omenil. Prav pride...

Rezervna, ki kdaj pa kdaj kaki sms dobi (pač tak namen je te številke) je pa bob, ker je pa naročniški z 0 evrov naročnine in mi ni treba nalagati na par mesecev denarja, ki se ne porabi.

Minili so entuziasticni cajti za mene, ko je bilo treba imeti ta zadnjo tehnologijo, kar se tiča aparata in omrežja, ker drugače sploh ni šlo normalno živeti. Wap (na začetku je bil zastonj, sem potem online pasjanso na ericssonu r520 igrala - imenitno), Gprs in MMS (pa ga nobenemu nisem mogla poslati), 3g(+), ipd itn do konca pubertete. Zdaj ko pa res telefon rabim za vsako stvar od plačevanja dalje, pa sem manj zahtevna...
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Vsakemu svoje. Jest z rednimi prihotki raje vidim naročnino kot to predplačniško. Točno veš kolko boš plačal. Hot je pa tak. Moraš imeti nekaj viška za tujino na računu, pa za MMS, pa pade pod neko vrednost, pa ti avtomatsko odtrga na novo z kartice, itd. Za praktično isto ceno tamalemu vklopil A1 vajb (ni šans da enote ponuca) sebi in ženi pa mini MIO na A1. Cena v družinskem paketu Vajb 14 EUR, mini MIO 2x po 10 EUR. Za neomejeno podatkov. Ni šans da se zajebavam z temi predplačniškimi varjantami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Lord_Raiden

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Zame HoT ni predplačniška varianta, ker se mi polni preko SEPA direktne bremenitve. Pri naročnini moraš iti urejati v poslovalnico operaterja, tukaj pa vse urediš preko aplikacije.

Hot ima v EU za porabiti isto količino prenos podatkov (glede na mesečno naročnino) kot drugi operaterji. Da ne bo pomote.

Internet imam pri A1 pa sem moral direktno bremenitvo urejati v poslovalnici, ker imam tujo banko (Revolut). Da ne govorim o podpisu pogodbe. Pri HoT-u sem to uredil vse preko aplikacije.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
To mi je jasno. kaj pa ostalo recimo imaš določeno, da polni ko je stanje pod 2 EUR. OK, dokler trga vsak mesec za paket. Se pravi ko je paketa konec, pade pod 2 EUR in odtrga za naovi paket z kartice. Kaj pa če vmes porabljaš MMS in po enem tednu pade pod 2 EUR, kaj ti trga recimo 10 EUR za nov paket in naloži na račun ali samo za porabljene MMS. Pa če ti za cel paket odtrga na koncu mesece spet nimaš dosti, ker si na MMS porabil in ponovno nekaj trga, ker stanje pade pod 2 EUR. Ne vem, ker nisem uporabljal, določene zadeve lahko samo pri uporabi vidiš in ne iz tabel na netu. V glavnem zame to ni, kdor pa hoče pa naj.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.502
288
83
Samo prvič moreš v poslovalnico pa še to ne.. Se da vse prek portala od operaterja sklenit naročnino itn.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.212
5.236
113
To mi je jasno. kaj pa ostalo recimo imaš določeno, da polni ko je stanje pod 2 EUR. OK, dokler trga vsak mesec za paket. Se pravi ko je paketa konec, pade pod 2 EUR in odtrga za naovi paket z kartice. Kaj pa če vmes porabljaš MMS in po enem tednu pade pod 2 EUR, kaj ti trga recimo 10 EUR za nov paket in naloži na račun ali samo za porabljene MMS. Pa če ti za cel paket odtrga na koncu mesece spet nimaš dosti, ker si na MMS porabil in ponovno nekaj trga, ker stanje pade pod 2 EUR. Ne vem, ker nisem uporabljal, določene zadeve lahko samo pri uporabi vidiš in ne iz tabel na netu. V glavnem zame to ni, kdor pa hoče pa naj.

ko pade pod določen znesek, ti pač polni za znesek, ki si ga določil. in potem trga dol kot pač porabljaš. je vseeno ali je to za strošek paketa ali mmse npr. Dela s tem ni nič, naštimaš SEPO in trga, ko porabljaš.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Se pravi ti lahko tudi večkrat na mesec trga če veliko mms uporabljaš in za vsako recimo 10 EUR. Vem to je hipotetično, ampak tako se dodana vrednost dela na v osnovi poceni paketu.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.212
5.236
113
ja, na obroke sproti če želiš. Drugje pa pač na koncu meseca obračun za vse to dobiš. To je res semantika...

drugače pa poceni paketi gor dol, če veliko mmse pošiljaš, boš preračunal a se ti bob ali hot splačata napram ostalim alternativam. to sploh ni debata tu.
 

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
216
26
28
Cena MMS-a je 0,039 E, potem si lahko vsak izračuna koliko je dodatnih stroškov pri pošiljanju.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Sem imel nekaj let nazaj okvaro motornega kolesa v Bosni. Sreča zraven hrvaške meje in sem lahko hrvaški signal koristu. Faking 2 uri pogovorov z našimi zavarovalnicami in asistenco. Če bi bil na bosanskem omrežju bi pač račun dobil, tako ti pa za odhodne in dohodne klice trga z računa. In ko pade pod limit trga na novo. Kaj pa če nimaš stanja na kartici. Si v radiskem mrku in lahk tist telefon samo v Uno fukneš. Vglavnem za isti denar imam raje naročniško varjanto. Ne vidim prednosti predplačniške. Bi še šel na to, da je nevem kaka razlika v ceni, tako pa. Hvala lepa.