Kolesarstvo '22

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Do toura 11 strani zdaj pa pridejo na vrsto tour majstri in tisti katerim je bilo kolo položeno v zibelko. :valjamse:

Na bahrain so se pa ornk spravl, ocitno se isce eno zrtveno jagnje.
Upam samo da letos covid ne unici spektakla ter da se ostali tudi vkljucijo da ne bosta le nasa.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Ti kr piš svoje primitivizme. Jest grem pa na 4 dnevno dirko po Sloveniji futrat in servisirat kolo tistmu v naši familiji k mu je blo kolesarstvo res položen v zibelko.
Za tiste, k vas kolesarstvo zanima tud v mlajših selekcijah pa priporičam ogled. Dirka je danes na bazo 20, jutri Kostanjevica na Krki, v soboto Škocjan in nedeljo Novo mesto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jello in krko

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
covid, kocke, veter.... Samo upam da bodo še vsi celi in GT favoriti pri vrhu....

EDIT: govorim za prvi teden. Ko vidiš koliko je pasti v prvem tednu, to je noro.... Res drži rek: Ne moreš Toura zmagati v prvem tednu, lahko ga pa izgubiš...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
danes pa nabrusit čevlje, potem pa gas, gas, gas

spremembe v štartis so, zaradi slabega vremena
Primož Roglič bo štartal ob 16.20, dvakratni zmagovalec Toura Pogačar pa ob 17.05. Prvi bo 13,2 km dolg kronometer začel Jeremy Lecroq ob 16.00, zadnji ob 17.59 Taco van der Hoorn.

Preostala slovenska trojica na Touru bo prvo etapo začela takole: ob 16.13 Jan Tratnik, ob 17.41 Matej Mohorič in ob 17.51 Luka Mezgec.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Včeraj je klanec iz Podturna na bazo 20 kr naredu težavr nekaterim, v teh mlajših selekcijah je to eden redkih resnejših klancev na dirkah. Moj mulo se je kr dobr držu. Dons sledi kriterij v Kostanjevici na Krki, že zdele je v centru vroče k v kotlu, cesta ozka, ovinki kroga ostri, tko da bo zlo zanimivo videt šprinte za točke. Upam da jo vsi odnesejo brez padcev, na morju je še težje cajtat odrgnine ;) . Jutri sledi krožna dirka v Škocjanu s kilometrom makadama...
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas in krko

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
Me prav zanima kdo in za koliko bo koga danes. Naša favorita mislim.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Včeraj je klanec iz Podturna na bazo 20 kr naredu težavr nekaterim, v teh mlajših selekcijah je to eden redkih resnejših klancev na dirkah. Moj mulo se je kr dobr držu. Dons sledi kriterij v Kostanjevici na Krki, že zdele je v centru vroče k v kotlu, cesta ozka, ovinki kroga ostri, tko da bo zlo zanimivo videt šprinte za točke. Upam da jo vsi odnesejo brez padcev, na morju je še težje cajtat odrgnine ;) . Jutri sledi krožna dirka v Škocjanu s kilometrom makadama...
Vozil sem gorsko dp na bazo20, kategorija ml. mladinci, današnji u17. Morje ni morje če nimaš požlajfan bok (komolc, kolena, stegno) in rofkaš rob kraste počasi cel dopust.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kocka in kalbo

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Ohjoj, hvala ker citirate, sicer sploh ne bi vedel da sem zamudil naci iztrebek.

Tole je letos prvič? Večdnevna dirka za mlajše kategorije. Včasih je bil standard sobota kriterij, nedelja cestna dirka. Vsak vikend, za vse kategorije od u13 do članov.
Mislim da je bla lani prvič. Res dobra organizacija, da tud tamali vidjo čare večdnevnih dirk.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
lep redemption story za jakobsena, malo manj kot 2 leti nazaj skoraj na death bedu danes zmagovalec etape na tdf :biceps:
še groenewegen eno pa bo za oba supr.
Dober si napovedal :)

Drugače pa veliko boljša tretja etapa kot lani :) Škoda za Wouta, tri druga mesta....
Sedaj pa čakam sredo in kocke.... Upam da bo Moho imel svoj dan
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Tole je letos prvič? Večdnevna dirka za mlajše kategorije. Včasih je bil standard sobota kriterij, nedelja cestna dirka. Vsak vikend, za vse kategorije od u13 do članov.
Da ti bolj točno odgovorim na tole. Kids tour of Slovenia je bil letos na sporedu četrtič, mislim pa da prvič v štirih etapah. Udeležba tudi ekip iz Hrvaške, Madžarske in Srbije. So bli pa Srbi letos tok navdušeni nad organizacijo, da so napovedal svojo dirko za otroke, podobno tudi Madžari. Tko da bo tud v tej smeri kolesarstvo pridobilo.

Organizacija na nivoju, mislim pa, da brez izdatne pomoči Adrie mobila ne bi šlo, tam v NM res vsi živijo za ta šport.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Dober si napovedal :)

Drugače pa veliko boljša tretja etapa kot lani :) Škoda za Wouta, tri druga mesta....
Sedaj pa čakam sredo in kocke.... Upam da bo Moho imel svoj dan
To so te tour zgodbe zarad katerih se spremlja, ni sam gc in pogacar vs roglic.

Wout je pa navajen drugih mest ;) mam pa filing da kadar on sprinta da gre vedno mal prehit v veter, vcer je pa itak smesn zgledal ko je se laporte sprintu. Je pa noro dober na vseh terenih

Za sredo pa tud moho je v sirsem krogu, realno bolj kak wva, mvdp. Mogoce celo van baarle ali pidcock ce bodo kermu pustl.
No jaz bi si pa zelel da sagan dobi eno letos in glede na to da je paris roubaix ze dobil pred leti in je kot kaze v dobri formi zna presenetit.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
V sredo bodo vsi Wouta in Pool-a gledal, Moho se bo pa odpeljal, jih presenetil in dobil etapo :)

Danes, uspešen pobeg, ali šprinterji?
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Zanimiv zaključek. Lepo so jih napadli na zadnjem klancu. Je pametno ali ni je drugo vprašanje. Wva je dobil željeno zmago. Dobr ga je gonu na konc.
Primož je mal popustu glede na Vingegaard. Ali to kaj pomen ali ne je spet drugo vprašanje. Verjetno je bil tako dogovor, da ne gre nobeden od njiju naprej, ker bi potem drugi bolj na polno lovili. Pogačar tudi mal preveč zadaj.