Kolesarstvo 2021

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
Govorim o profijih, ne o nas tatežkih. Ravno gledam, kako en prodaja kolo z diski, ker jih je že dvakrat zakuril in to je blok, kar ni prijetno. To je realnost žal vsaj zaenkrat. Performanse so pa itak boljše, kle pa ni debate, sam kok pa to res rabiš je pa druga stvar, razen v dežju.

Vprašanje je pa blo, zakaj Pogi voz rimbrejk, če ma diske na voljo. Če bi mel cel peloton na voljo oboje bi dostikrat videli večino pelotona na rimbrejku.
PS: Sicer so pa to debate za ob pivu navrh kakega klanca ne pa za kle.
eni pač ne znajo bremaz, ne z navadnimi ne z diski....

drugače pa nehaja nabijat...ker res nimaš dosti izkušenj da bi tako suvereno govoril...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Ko ravno teče debata v tej smeri: Mohorič je velik zagovornik klasičnih rim breakov. No, večina v pelotonu je za klasiko, vendar je zaradi sponzorskih pogodb pač treba vozit diske.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Eno vprasanje. Pac nimam pojma. A zadnji dan vsi vozijo po dogovoru mirno in brez napadanja ali se je ze kdaj zgodilo, da se je kdo zmagal na zadnji etapi v nedeljo in pred parizom prevzel rumeno majico?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Vozi se v dogovoru oz. v skladu z nekim nenapisanim pravilom in se ne napada rumene majice. Glede na profil etape je vzeti 5 minut misija nemogoče. Večinoma zmagajo solo pobegi ali šprinti, večinoma vsi te imajo vsaj pol ure zaostanka, tako da niso nevarni. Mislim da se je že zgodilo da so vzeli rumeno majico ampak letos to ni mogoče. Ekipa čuva rimeno majico, tak da tudi v primeru okvare je 5 min vzet nemogoče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.685
8.981
113
Eno vprasanje. Pac nimam pojma. A zadnji dan vsi vozijo po dogovoru mirno in brez napadanja ali se je ze kdaj zgodilo, da se je kdo zmagal na zadnji etapi v nedeljo in pred parizom prevzel rumeno majico?
Jutri je do Pariza sprehod, pol je eno uro šprinterskega šova in to je to. Treba je pa preživet. So bli pa na Elizejskih poljanah že tud odločilni kronometri.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka in ishtar007