Kolesarstvo 2021

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Valveder je zacel nastopat par let predn se je Pogačar rodil. Pa glih enkrat na vuelti zmagal. Kaksna primerjava je zdej to? Na touru najboljsi 3., veckrat ni koncal toura kot prisel do konca.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.965
2.418
113
Primoževa leta so včasih veljala za najboljša. Dandanes pa vztrajnostne športe zmagujejo skorajda najstniki. Spremembe so očitne. Tudi v maratonu se bo starostna lestvica zmagovalcev pomladila.
V TJV mi ni jasno, a je Kjuss slabši letos v klanec, Vinegard tako dober, a bi Primož lahko napadal Pogija v klanec, ker tej njegovi skoki so ubijajoci.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.592
290
83
www.kacnje.eu
Menda Tadej precej stvari počne po navdihu. Kdaj disk, kdaj klasika. Kdaj e-prestave, kdaj ročne. Kdaj števec gor, kdaj ne ... kdaj strga kabel, da ne posluša šefa :) Pač človek navdiha.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Primoževa leta so včasih veljala za najboljša. Dandanes pa vztrajnostne športe zmagujejo skorajda najstniki. Spremembe so očitne. Tudi v maratonu se bo starostna lestvica zmagovalcev pomladila.
V TJV mi ni jasno, a je Kjuss slabši letos v klanec, Vinegard tako dober, a bi Primož lahko napadal Pogija v klanec, ker tej njegovi skoki so ubijajoci.
Lani so razlagali, da se pri mlajših regeneracija izvaja precej hitreje in so zato na takih dirkah v prednosti.

Bomo videli kaj bo Tokio prinesel.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.965
2.418
113
Nekoč je bilo tko, mlad in eksploziven, star in vztrajen. Ter naj bi bila najboljša leta po 28-em za vzdržljivostne športe.
Današnji športniki pa že trenirajo vztrajnostne športe od mladosti. Maraton, triatlon. Poprej tega ni bilo. So v maratonu končali odsluženi tekmovalci z dolgih razdalj.
Seveda se danes tudi ve kaj iskat pri testiranjih, kot so npr. videli pri Primožu. Tudi ni več potrebe, da prihajaš iz velikih kolesarskih nacij, ker iskanje talentov poteka bolj po cifrah testiranj, kot pa na oko izkušenih trenerjev. Leta '92 npr Tadej, Primož ne bi imela šans biti v top ekipah.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.685
8.981
113
Valveder je zacel nastopat par let predn se je Pogačar rodil. Pa glih enkrat na vuelti zmagal. Kaksna primerjava je zdej to? Na touru najboljsi 3., veckrat ni koncal toura kot prisel do konca.
A pol zate pomen sam za zmagaš Tour, drugače si pa odpeljal svoje. valverde je še vedno zelo konkurenčen v pro touru.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.965
2.418
113
Ker so disk zavore za profija navaden šrot in ker Campa ni usekana tolk na komercialo, da bi izrecno zahtevala diske. Diski na cestnem kolesu so navadna komercialna glupost.
Sam zakaj pa je pol imel tudi disk? Komerciala, dež? Pa najavljali so, da bo za Mt. Ventoux UAE imel dvojne diske.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.685
8.981
113
Komerciala, pač vzame kolo z diski, tam kjer ni klancev, v gorskih etapah bo vsak raje vzel klasiko, če mu bo seveda ponujena. Ma kakšne dvojne diske, še dodatno težo naj vlačijo s sabo..... Diski na cestnem kolesu kakemu amaterju verjetno pridejo prav, v pro touru so odveč. Tud za kakega amaterja, ki se ne mara hitro spuščat diski niso, ker se lohk hitro pregrejejo, če stalno tiščiš zavoro.

Peče pa to tiste navdušence nad diski, ki so vpili, da bodo rim breaks že nekaj let nazaj zgodovina in so investiral v nova kolesa sam zarad fensi diskov. Pol ti pa zmaga Tour človek izključno na klasiki.

Če kje pa na kronometrski kozi nimajo diski kaj iskat, pa jih komercialni proizvajalci tud tja tiščijo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.685
8.981
113
Pa še to, Pogi velikokrat fura zajle, pač pri Campi in Colnagotu niso tok usekani, da ne bi tega omogočli.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ko so ga včeraj vprašali, če se kaj boji tistega holandca na kronometru.
Se je samo nasmejal.
V soboto bo po moje pošolal še kronometer iz principa, danes pa bodo počivali.

Jaz sicer ne verjamem, da je možno brez dopinga vozit po Pirenejih povprečno 22km/h :) toliko se jaz peljem po ravnem rekreativno (mtb kolo).
Meni se zdi 22 km/h malo tudi za z gorcem po ravnem. Razen morda kakšno downhill kolo po ravnem.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
No in cappy se je že pofočkal. Kolega pa ne da maš diske :valjamse: .
Kolega pa ne da nimas spet pojma o cem blebetas?

Razen drazjega vzdrzevanja (in vsak ki malo vec kolesari itak ve da to ni ravno poceni sport) ni koristi rim bejka napram diskom. Pa se to odpade isto sekundo ko karbonske obroce zakuris.

Teza? Lul, poglej aethos. Dandanes to ni vec argument. Kot rekreativcu kot sva midva pa tudi samo smeh. Ti kolikor vem si blizje 100kg kot pa kakih 70. Tistih par g se ne bo poznalo.


Performans je pri diskih pac boljsi, prav tako thru axle sistem in ni obrabe obrocev zaradi zaviranja.


Izgled rimbrejka je meni boljsi. Tudi vsa moja kolesa se imajo rimbrejk.
Zdaj pa blebetaj naprej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: KStoner

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.685
8.981
113
Kolega pa ne da nimas spet pojma o cem blebetas?

Razen drazjega vzdrzevanja (in vsak ki malo vec kolesari itak ve da to ni ravno poceni sport) ni koristi rim bejka napram diskom. Pa se to odpade isto sekundo ko karbonske obroce zakuris.

Teza? Lul, poglej aethos. Dandanes to ni vec argument. Kot rekreativcu kot sva midva pa tudi samo smeh. Ti kolikor vem si blizje 100kg kot pa kakih 70. Tistih par g se ne bo poznalo.


Performans je pri diskih pac boljsi, prav tako thru axle sistem in ni obrabe obrocev zaradi zaviranja.


Izgled rimbrejka je meni boljsi. Tudi vsa moja kolesa se imajo rimbrejk.
Zdaj pa blebetaj naprej.
Govorim o profijih, ne o nas tatežkih. Ravno gledam, kako en prodaja kolo z diski, ker jih je že dvakrat zakuril in to je blok, kar ni prijetno. To je realnost žal vsaj zaenkrat. Performanse so pa itak boljše, kle pa ni debate, sam kok pa to res rabiš je pa druga stvar, razen v dežju.

Vprašanje je pa blo, zakaj Pogi voz rimbrejk, če ma diske na voljo. Če bi mel cel peloton na voljo oboje bi dostikrat videli večino pelotona na rimbrejku.
PS: Sicer so pa to debate za ob pivu navrh kakega klanca ne pa za kle.
 
Nazadnje urejeno: