Kolesarstvo 2020

Neuromancer

Fizikalc
24. jul 2007
344
116
43
Vodilni so imeli zadnje kilometre 20" sekund prednosti pred zasledovalci in so pač taktizirali oz. se šparali za finalni šprint. Mohorič ni imel druge možnosti, kot da piči ful gas mimo njih, ker ni imel več nog za šprint.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69 in sajkek

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
to je zelo standardna zadeva v finiših. edino to da je mohorič uleti ni tolk ampak ga niso videli kot nevarnost ker je vse svoje "naboje" porabil da jih je sploh ujel.
pred finišem, zadnji 1km/1.5km vsi malo taktizirajo, nihče noče prvi "sprožit", vsak gleda kaj delajo drugi in ne pedalirajo na polno.
nekje je celo rogla še čevlje zategnil mislim da v zadnjem km kot pripravo na šprint...

moho pa je edino šanso za zmago imel da ko jih je ujel s svojo hitrostjo da je to poskušal čim dlje držat in naredit manjšo razliko ampak so bili previdni, ala mu je takoj šel za kolo in ga uporabil kot "odskočno desko".

niso ga pa čakali ampak so taktizirali med seboj.

ena taka je bila lanska dirka amstel gold kjer pa se ni izšlo in so jih zaradi taktiziranja ujeli par 100m pred ciljem.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.671
3.558
113
To je vprašanje tipa zakaj pri fucbalu nekdo ne čaka pred golom in samo brcne not.

Levo desno niso šli ker bi čakali Mohoriča, ampak ker je prva pozicija najslabša možna (razen če nisi Van Aerts) in prvi pač gleda nazaj kdaj bo kdo dvignil rit. Torej, niso ga čakali. Tudi mimo ga niso spustili ampak je sam padel mimo ker je prvi dvignil rit. Za njim pa so šli ker je 500 metrov pred ciljem treba za vsakim, ki dvigne rit in začne šprint.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Nisem gledal dirke, sem samo Gornji posnetek zadnje minute.
Kako si naj razlagam poglede nazaj, vožnjo cikcak, pavze.l med.l pedaliranjem dokler ni Mohorič pred njimi. Ko je pred njimi, pa vsi dvignejo riti, nos dajo na balanco,balanco primejo kot bila za roge....in ga pustijo zadaj. Poglej na začetku gornjega posnetka koliko je za njimi. Nekaj 100m, oni pa ga v zadnjem.km spustijo na prvo mesto in potem konca.kot zadnji spet.
Oni so mel pripravo na šprint. Tist ki prezgodaj začne šprint je vedno v slabšem položaju, ko je Moho pičil mimo, ni blo več časa za taktiko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007
13. jul 2011
2.677
625
113

Nisem prepričan, če je bilo tole že objavljeno, ampak vseeno - glede na napisano sploh ni peljal slabo.

Na CN forumu modrujejo, da so letošnje številke na splošno višje od lanskih - pač močnejše makarone jejo :). Tako da, če ne vrtiš višjih vatov kot lani, dejansko pelješ slabo. Tako pravijo.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.932
2.414
113
Konec sezone za Pogačarja je nenavadno. Al se sam meni to zdi? V nedeljo tretji, danes nujno rabi počitek? Če bi se bali, da pregori, bi že prej kaj omenjali.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Ni nujno.

To da je bil tretji ne pomeni nič, pravo vprašanje je ali je bil tretji s 100% vložene moči (in s tem še neko možnostjo regeneracije) ali s 130% vložene moči in je vsako nadaljevanje nepotrebno povečevanja nevarnosti za poškodbe (plus, da je še kaka viroza (ne - ne covid) možna).
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.671
3.558
113
Konec sezone za Pogačarja je nenavadno. Al se sam meni to zdi? V nedeljo tretji, danes nujno rabi počitek? Če bi se bali, da pregori, bi že prej kaj omenjali.

To je od skakalcev pobral. V nedeljo še svetovni prvak, v ponedeljek pa že po kafanah. Zmatran k svina.

Zadnji čas da je konec sezone da si poznavalci mal odpočijete.
 
  • Všeč mi je
Reactions: KStoner

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Sej Pogi je že takoj po SP reku, da mogoče še kaka Belgijska "spomladanska" pade, pol je pa to to za letos, ko majo ponavad kolesarji že itak konc sezone. Sam Slovenčki bi pa še mal.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
https://www.rtvslo.si/sport/kolesarstvo/mitski-severni-pekel-odpovedan-zaradi-pandemije/538599

škoda, te dirke sem se res veselil. :((

 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.713
113
kod Džej-Zija
Monika Hrastnik na SP v spustu v Leogangu, Avstrija, tretja:

Tanja Žakelj na SP v olimpijskem krosu v Leogangu deveta:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jello in krko