Kolesarstvo 2020

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Sam čakam še, da nekdo začne današnjo etapo primerjat s Planico dobrih 5 let nazaj....
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.479
3.132
113
Pogačar je sesul vse spletne online in offline komentatorje kateri znajo bluziti s taktikami, zaveterjem, vlečenjem itd itd.
Pobc je bil sam in šponal na vso moč in sesul cel svet.
Fenomenalna zmaga, gromozanski uspeh in se je postavil ob bok Petru Prevcu kateri pa je vsekakor največji SLO športnik vseh časov.
 

MikiVeliki

Pripravnik
7. sep 2020
40
22
8
Uresnicil se je rek....neka pati kome smeta, slovenija je prvak sveta. Na zalost. Ceprav je slovenija na vrhu so nekateri vseeno mal razocarani. Drugic bomo samo napisal Slovenija prvak. :)
 
5. apr 2015
1.337
692
113
Doping...

No zdaj ko imam pozornost, sam nisem nek fan piciklizma in se sploh ne spoznam na ta šport kakor 7/8 alterja... Vem pa da se da nagrade vzet tudi leta kasneje... Torej, so možnosti, da najdejo 0,03mg preveč nečesa v njegovem telesu čez x časa.. Nevem no, pri kolesarstvu imam vedno nek dvom odzadej odkar livestrong cheatal. Ali se motim?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Še tuki moje misli, zdej ko sem se sestavil...
Dons je pr men dan za najbolj mešane občutke do sedaj, vsaj kar se športa tiče, mogoče tud nasploh.
Cestno kolesarstvo spremljam od malih nog, to je moj šport. Ko so prijatelji dobival tiste prve MTB sem si sam želel specialko. Pravo sem si privoščil šele za prvo plačo, čist tapravo repliko Pantanijeve Carrere. Kje je takrat kdo mislil, da bo kje kdaj prišel dan, ko bo lahko Slovenec kot kapetan vozil na zmago na eni od velikih dirk. To so ble mokre sanje.
Pol pride Primož, človek ki si je neizmerno želel postati kolesar, in postal, najboljši na svetu, zmagal na Vuelti. Kdor spremlja njegovo zgodbo ve, kaj vse je vložil v zmago na Touru in ima tega predanega človeka globoko, globoko v srcu.
Ampak nimamo samo Primoža Rogliča, tukaj so še Tadej Pogačar, Jan Polanc, Matej Mohorič, Luka Mezgec in mnogi drugi, ki jih ni blo na Touru 2020.
Potem se pa zgodijo sanje, Primož in Tadej uprizorita eno največjih predstav v zgodovini kolesarstva, državno prvenstvo Slovenije na dirki vseh dirk. Cel svet je dons dihal z obema Slovencema. Tadej Pogačar bo jutri pripeljal rumeno v Pariz, poleg rumene pa še prestižno pikčasto in belo, fant je rosno mlad, sanjsko ta moment bom spremljal s solzami v očeh.
Seveda mi je bilo zelo, zelo težko gledat tako srčnega športnika kot je Primož Roglič, zlomljenega na cilju, samo je šel takoj, ko je lahko z 98% pulzom objet Tadeja, ki je danes uprizoril predstavo za zgodovino, na komplet Touru sta jo oba.

Potem pa berem komentarje. Sram me je, Slovenci si res ne zaslužimo takih športnikov. Kako ima kdo sploh obraz pisat, da se je Tadej šlepal, pa da se je Primož kar usral in podobne. Sram vas bodi.
Zdej grem pa na pivo, jutri bodo najlepše Elizejske poljane ever.
L
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113


A je to SLO produkcija? Ker deluje top!

Vsaj napram temu:



Pač za voznika vem, zato sprašujem še za bike. :)
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.330
954
113
Kakšen dan za slovensko kolesarstvo! :aplauz: NORO! Veselimo se! :cheer::nazdravje:

Je*eš zamenjavo na vrhu, danes bo Rogli seveda še žal, normalno, ampak je brez sramu DRUGI! :cheer: Saj Rogla ve, da če štartaš to dirko, so možni vsi scenariji, žal tudi takle, ampak za nas je to V - R - H - U - N - S - K - O! :aplauz::aplauz::aplauz:

Tudi jaz bi rekel, da je Pogačar pokazal malo več, imel pa je velikega prijatelja/tekmeca/vzornika Roglo v TJV, ki mu ni nagajal, ga vmes bodril... Rogla je dvignil slovensko kolesarstvo in navijače, Pogi pa je zmagal TDF :aplauz::aplauz::aplauz:Oba legendi! :zmaga:
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.575
113
Kaj da je slo produkcija? Colnago?

S stola sem padel ko sem videl maura gianetija (pogačarjev šef, bivši svetovni prvak na cesti) v cilju. Sem mislil da ga bo pojedel.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Saj si jo potiho vsi zelimo, v njegovih letih je sedaj ali nikoli. In ravno zato upamo na jutrisnjo borbo na vse ali nic.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Sem kar ornk v kolesarstvu in to predstavlja precej pomemben del mojega življenja. Tour in ostale (predvsem 3 tedenske dirke) spremljam z velikim veseljem. S Primožem so sanje postale resničnost!!!
Danes mi je bilo ob samem razpletu zelo hudo pri srcu. Res zelo hudo!
Tadeju privoščim zmago. To kar je naredil... verjetno še sam ni verjel, da je kaj takšnega možno.
Kot športniku/kolesarju pa mi je ob tem težko za Rogliča in to s čimer se sedaj spopada.
Vesel z zelo grenkim priokusom.
Se pa že po komentarji vidi, kdo je športnik in spremlja kolesarstvo, kdo pa se je privlekel v to temo in tukaj opleta z 'jezikom', ter nabija o zadevah, ki mu tudi malo niso jasne.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.364
9.789
113
kod Džej-Zija
Se strinjam s tabo. Ko sem gledal Primoža, je bilo tudi meni res hudo. Si ga kar predstavljam, ko razmišlja, kako je razočaral ljudi okoli sebe in pustil ekipo na cedilu.
Tadeju se je v gorskih etapah videlo, da je zdelan, zato si današnjega finiša nihče ni mogel predstavljati.

Tudi pinkobalinkom se strinjam. Od ekipe UAE vse skupaj nič. Da je Tadej danes tu, se lahko zahvali tudi JV, ki mu ni nagajala, čeprav bi mu lahko. Verjetno Primožev vpliv. Si ne morem pomagati, da se ne bi spraševal, če bi bili vlogi zamenjani, bi tudi Pogi poskrbel za Primoža?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi