Klima

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.419
9.165
113
aobstajajo kakšne "ozke" namreč te stvadardne za mali dinar (daikin itd) rabijo "preklado 35cm, Jaz bi imel nekaj finega ozkega, za preklado 25 cm recimo.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
KSZ

Še nekaj glede prenosnih klim: Midva imava 2 tedna tole: https://www.bigbang.si/klime/p426-prenosna-klima-qlima-587481 (dimenzija je 31x39,5)

Za fiksno pač ni pogojev. Na veliko srečo imava v veži tak zračnik, kot v kopalnici, tako da sem lahko odvod vročega zraka speljal tja not. Cev je dolga cca 1,8m in ni nobenih težav, če seveda odmisliš manjšo efektivnost, glede na to, da cev malo greje nazaj. Ampak hladi zelo dobro.

Se pa trenutno ubadam še z enim minusom, ki ga nisem predvidel: podtlak v stanovanju. Ko je klima prižgana, odvede precej veliko količino vročega zraka, kar pomeni, da se mora ta zrak od nekod nadomestit. Rezultat pa je, da mi vleče na polno iz nape in s tem dobim sem in tja malo vonja:)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Kaj tebe muči? Če nimaš možnosti za fiksno, pač nimaš možnosti in je tudi prenosna boljša kot nič!

Točno taki posti kot zgornji me mučijo. In jaz budala sem dejansko prenosno nabavo.
stupid-1.gif

No zdaj bom probal vsakega odvrnit od tega in naj da fiksno pa če se je samo 0.5% šanse se jo zmontira.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.276
1.947
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Kaj tebe muči? Če nimaš možnosti za fiksno, pač nimaš možnosti in je tudi prenosna boljša kot nič!

Točno taki posti kot zgornji me mučijo. In jaz budala sem dejansko prenosno nabavo.
stupid-1.gif

No zdaj bom probal vsakega odvrnit od tega in naj da fiksno pa če se je samo 0.5% šanse se jo zmontira.

pa koji kuratz bereš internet. Vedno se boš nafuku. Prenosna klima je tko kot tamal pir. Ni to TO.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vdihnem, zadržim, izdihnem.
smile-1.gif


Če res ni druge možnosti je prenosna boljša kot nič - samo to je moja trditev in za njo stojim na podlagi izkušenj z vgrajeno in prenosno.

Ja tudi mali pir je boljši kot nič, še boljše pa je tri velike ruknit.
wink-1.gif
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:
bertoncl

A pol ti shladi prostor?Kolk m2 pa hladiš?Kakšna je temperatura prej in po hlajenju za kok pade dol?A je glasna zelo?

Tale model sem gledu.Ne vem v čem je razlika,da je tolk dražja?

https://www.bigbang.si/klime/p432-prenosna-klima-qlima-587482

Vse skupaj je cca 38m^2. Shladi zelo lepo, tudi tisto zadevo s podtlakom sem danes rešil tako, da sem bolj odprl zračnik v kopalnici. Razlika med tema dvema klimama je, da dražja še greje in mislim da je cca 5cm večja v vse smeri.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Ksz
Za enosobno stanovanje, cca. 37m2 bi potreboval klimo, čim bolj simpl/poceni, potrebno le hlajenje, ker je v bloku centralno gretje. Lastnik živi v tujini in sprašuje koliko bi stala klima + montaža oz. samo montaža.

Ima kdo kakšne informacije, ideje?

Sem videl tisto klimo v HN za cca. 600 EUR z montažo. Še kaj ugodnejšega? Koliko mojstri vzamejo samo za montažo, če mi jo lastnik dostavi iz tujine in jaz poskrbim le za montažo?

Hvala vnaprej.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.385
6.552
113
Montaža se zelo razlikuje od zahtevnosti. Če je samo preboj ene stene, torej klasika, potem je montaža poceni. Če pa se mora "čarati" pa lahko celo preseže ceno klime.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
To se mi je nekako zdelo, a še vedno ne vem koliko je ovrednotena osnovna montaža - npr. v HN ponujajo klimo z (osnovno) montažo za cca. 600. Zanima me koliko je postavka montaže v konkretni cifri, ker poceni ne znam ovrednotiti. Koliko bi mojster zaračunal pa verjetno brez ogleda ne bo mogel nihče 100% točno povedati. Meni kot laiku deluje osnovna montaža. Torej preboj ene stene, notranja enota bi bila cca 3 metre stran, oziroma 4, če štejemo ovinek po steni. Edina komplikacija, ki bi jo monter lahko smatral je, da je montaža pod oknom (4 nadstropje), a pred 9 leti mi je en fant bp montiral pod okno Mitsubishi klimo (sem samo gledal, kako enostavno je to naredil). Morebitni hakelc bi bil gleda odvoda kondenza, ker nisem blizu žleba, ugibam, da bi moral kondenz speljati notri v stanovanje in poskrbeti za odtok (klima se ne bi uporabljala non-stop).
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Če uporabljaš klimo le za hlajenje, potem rabiš odtok pri notranji in ne pri zunanji enoti. Če je zunanja enota nižje od notranje potem ga lahko preko kanala v katerem je instalacija tudi izpelješ ven. Ker si v 4. nadstropju domnevam, da bodo kaplice prej izparele, kot pa padle na tla. Ti bo pa zagotovo monter najbolje svetoval.

Cena osnovne montaže pa se giblje okrog 200 € in bo ceneje, če kupiš klimo z montažo, kot pa vsako postavko posebej. Nenazadnje je že razlika v DDV.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Hvala za odgovore. Jaz sem sicer malo skeptičen glede izparevanja (ko sem živel v 3. nadstropju, je bila vedno luža na tleh) in nekako dvomim da bi tokrat izparelo... pa tokrat mi ljudje hodijo pod oknom (kar mi v prešnjem stanovanju niso). Sem pa prepričan, da se bo našla rešitev za odvod.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Jest sem mel odvod kondenza speljan na balkon in v 5 litrski ajmer. cca vsakih 12 ur sem ga mogel sprazniti. To je bilo pri moji uporabi cca 1x na dan. No ko so delali novo fasado na bloku so bili tolko pametni, da so pod fasado uredili odtok, ter pri vsakem stanovanju začepili luknjo, in problemov z kondenzom več ni.
 
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Ksz
Za enosobno stanovanje, cca. 37m2 bi potreboval klimo, čim bolj simpl/poceni, potrebno le hlajenje, ker je v bloku centralno gretje. Lastnik živi v tujini in sprašuje koliko bi stala klima + montaža oz. samo montaža.

Ima kdo kakšne informacije, ideje?

Sem videl tisto klimo v HN za cca. 600 EUR z montažo. Še kaj ugodnejšega? Koliko mojstri vzamejo samo za montažo, če mi jo lastnik dostavi iz tujine in jaz poskrbim le za montažo?

Hvala vnaprej.

glej kake GREEje, mogoče ita, aut, nem tržišče. Pri nas ne vem kako je z njimi, oz v tujini so tud drugi mideli ki jih pri nas ni. Sedaj majo enega (kopija arga), ki greje pri -30 in cena je vsaj v ita okrog 700 €
http://www.ar-storeshop.com/it/4959-gree?gclid=CK-K097kn9QCFVcW0wodDyELhA
http://www.ar-storeshop.com/it...6462334455.html
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.711
366
83
Ima kdo izkušnje z Midea klimami? Za starše doma gledamo Midea Mission MSMBAU-12HRFN1-QRD0GW 3.5kW: https://catena.si/klimatske-na...fn1-qrd0gw-35kw

Kolikor sem se pogovarjal z enim monterjem, naj bi dobro delale, naj ne bi bilo kaj dosti reklamacij in naj bi bila na splošno zelo dober izdelek glede na price/performance... Podjetje Midea naj bi bila celo ena izmed vodilnih proizvajalk klim na svetu...

Drugače pa tudi sam rabim še eno klimo za doma (za na novo zgrajeno garažo). Drugače ima doma 2 micki (FD35VA in FH25VA)...

Pri tej Midei se mi dopade naslednje: vgrajen grelec v podnožju zunanje enote, vgrajen WIFI, preprost daljinec za osnovno upravljanje, vgrajeni vsi filtri, 12 stopenjsko pihanje...
http://www.mideaair.com.au/(S(hu2rbaahxeewg155wz13ws45))/docs/Midea%20Air%20Splits%20Brochure.pdf

Kaj menite?

Podoben mitsubishi (vsaj po SEER in SCOP) cca 150 eur dražji in še brez wifi, zunanjega grelca, itd...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
zraven dveh oziroma treh mick in enega gree-ja v familji, imam v garaži/delavnici midea blanc. Najcenejšo možno klimo kaj sem dobil ponudbo takrat. Pričakoval pač neko belo škatlo na steni ki dela hrup in piha hladno. Ampak ajde za garažo bo že dobra.
Zadeva ima "lepi" osvetljen dalinec dosti bolj prijeten na otip kot micka. Ima ful nekih funkcij (ionizator, senzor temperature v dalincu, pa še neke finte ki niti nevem kaj so in se nebom poglabljal) itd itd. Pozitivno presenečen. Definitivno buget varjanto raje vzamem to kot gree. Kako je z vzdržljivostjo pa nevem ker je laufala samo januarja in februarja, da je držala 8° in potem 2-3x na tedn zvečer na 18°. Pa zdaj 2x po tri ure hlajenja. Če bi rabil še kdaj kaj podobnega bi vzel brez razmisleka enako.
 
Nazadnje urejeno: