Klima+olje: kako hkrati?

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
Imam centralno na olje, vremenska regulacija, novo peč CTC950 na katero je prikljopljenih 5 radiatorjev; na vseh so termostatski ventili (pač majhna hiša).

V prostoru, kjer imam sobni termostat, imam zmontirano invertersko klimo.

Zanima me, kako naj nastavim termostat v sobi in ventile na radiatorjih, da bi se v prostoru, kjer imam klimo lahko grel v vsaj 90% s klimo, v ostalih pa na olje.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
Hja... na to sem že pomislil, vendar je dobro fiksiran na zid. Nimam daljinskega.

Če ne drugo, bom moral pa še kako luknjo zvrtat.
 

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
Bom mal temo izrabil. Upam da ne bo zamere.

Ali obstajajo tudi daljinski termostati za prostore in če so koliko približno stanejo, šebolj pomembno pa če se odnesejo ali so kaki problemi z njimi? Hvala

LP
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
Vem da obstajajo... pa mislim, da niti niso tako strašno dragi. Jaz baje ne morem imeti drugačnega, ker sem uporabil eno staro vremensko regulacijo.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.725
43
48
V Conr*du jih imajo. Namontiraš jih na obstoječe ventile - če pašejo glave - drugače se dobijo nastavki.
Lahko kupiš posamično ali pa v eco paketih, kjer dobiš 1 ali več termostatov in 1 ali več nastavkov za na ventile.
Vse skupaj lahko pa z vmesnikom še na PC prklopiš...
Išči FHZ
617501.jpg
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.828
113
ena od opcij..termostat nastavi na npr. 25 stopinj, takod abo peč v delovanju, ...v rpostoru kjer je klima zapri radiator, v ostalih sobah pa nastavi termostatske glave na željeno vrednost (npr. 20 stopinj...oz. kolikor pač želiš).

Seveda samo centralno nastaviš tudi na časovno delovanje...torej da jo preko noči, ko si v službi izklopiš....vklopi se zgolj na tistih nekaj ur, ko si doma - da je v vseh prostorih enakomerno toplo. Klima panaj dela 24 ur dnevno...oz. če te moti pihanje jo v času, ko si doma izklopiš. Na tak način boporaba olja najmanjša, kliam pa bo izkazala vse prednosti, ki jih nudi (majhni stroški za ogrevanje).
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
Saj tako delam. Samo me zanima ali je kaj narobe v primeru, ko se vsi termostatski ventili na radiatorjih zaprejo, termostat pa še vedno sporoča peči, da je v tistem prostoru prehladno - v primeru, da imam klimo nastavljeno "nižje".
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.828
113
sama peč je neobčutljiva na to..zgolj mešalni vetil bo odprt do konca. Problematično je lahko za obtočno črpalko (ne vem kako imaš speljano oz. dimenzionirano)...ker če nimaš nekega by-passa da v primeru vseh zaprtih radiatorjev voda korži v prazno...bo črpalka rahlo trpela, ker bo porivala vodo.....pa je ne bo imela kam).
Ena od opcija je tudi ta da črpalko enostavno izklopiš (seveda v primeru da iogrevaš nadstropja) ter spelješ vodo mimo črpalke, da se dviga po principu fizike...tako prihraniš na energiji (oz. to energijo raje potroši klima, za segrevanej prostorov).