Klima Mitsubishi MSZ-FD25VA

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
Počasi bo treba vgradit, pa me zanima ali je odločitev za MSZ-FD25VA pravilna, ali je še kaj bolj ''optimalnega'' na trgu?
Sem videl, ima Mitsubishi že tudi novejšo zunanjo enoto MUZ-FD25VABH, katera malenkost izboljša izkoristek pri gretju, vendar se mi zdi, da to ni vredno 100 EUR, sploh ker se ne bo toliko uporabljala za gretje.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
če ne boš grel celo zimo se ti ne splača. V nasprotnem primeru pa grelec pride zelo prav!

Če rabiš solidno ceno za klimo pa napiši mail...

L.p. Igor
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Tudi sam se odločam za vgradnjo omenjene klime. Za začetek me zanima, kako je s priklopom na električno omrežje. Ali je potrebna vtičnica, ali je dovolj trižilni kabel?

Mogoče kdo priporoča kakšnega prodajalca (+montaža) na Gorenjskem (okolica Bleda).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
klimo se običajno veže preko vtičnice...če je potreba da jo enostavno odklopiš (obdobje daljše neuporabe, strah pred udarom strele...itd).

Glede izbire klime....jaz sem mnenja, da se splača vzeti boljši model, kljub temu da jo boš uporabljal pretežno za hlajenja (če je že govora o Mitsubishiju)..starši imajo najboljši model...res špica, midva pa sva vzela za v stanovanje vstopni inverter (400 EUR končne razlike v ceni)...enostavno je bilo vroče za znoret midva pa čisto brez denarja....pa moram rečt da če bi še enkrat izbiral bi vzel najboljšo...se ne da primerjati pa že ta 'slabša' sploh ni tako hudo slaba (bi se reklo povprečna).
 

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
klimo se običajno veže preko vtičnice...če je potreba da jo enostavno odklopiš (obdobje daljše neuporabe, strah pred udarom strele...itd).
Hm, zanimivo, vendar res še nisem videl, da bi kdo klimo vezal na vtičnico.
Sicer pa jo imam sam na svojem fit stikalu in če je že potreba ga samo izklopim in je.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
No jaz sem montiral konec oktobra lani VABH model, ker sem ga imel predvsem za ogrevanje cez zimo in moram reci, da se je odlicno odrezala. V hlajenje pa ne dvomim, da bo pravtako odlicna. Mene je prisla 1074 z montazo vred. Takrat je bil zame najcenejsi Energasistemi, pa igi s foruma je bil prav tako poceni (razlika v ceni okoli 10 EUR), sam je ni imel na zalogi v tistem trenutku.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Evo jaz mam vezano na vtičnico. V primeru neviht, grmenja, daljši čas odklopljena, jo enostavno izštekam.

Enostavno predrago da bi mel probleme če ni treba, isto kot z ostalimi eletro napravami, ki jim ni nujno bit priklopljen če ni treba.

Preventiva pač.

Drugače pa imam Mitshubishijevo MSZ-GC 35VA pa jo lahko zaenkrat samo pohvalim, tiha, efektivna, ne preveč potratna.
 
Nazadnje urejeno:

masevc

Guru
2. sep 2007
3.442
862
113
tisti ki ogrevate stanovanje s klimo, povejte malo koliko je poraba alektrike in kako se obnese vse skupaj? je recimo to primerno za ogrevanje stanovanja v bloku - nekje 50 kvadratov
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Ja je. Samo če je to edini vir ogrevanja bi jaz vzel malo večjo moč, kot jo je navedel kihko.

Z mojo se popolnoma spodobno ogreje, shladi tudi, pa da klima ne dela u ibr.

Več bi lahko po moje igi napisu, k se mi zdi da dobr obvlada tele zadeve.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
ja "igi" se greje v bloku samo s klimo čez celo leto. 76 kvadratnih metrov, z 2.5 kW klimo, ki deluje nekje s pol moči... Je pa res, da je novogradnja in da so stanovanja spodaj, zgoraj in levo. Imam Toshibo daiseikai, drugo izdajo, brez grelca zunanje enote (takrat ko sem montiral še ni bilo druge variante, zdaj se mi pa ne da zamenjati).
Pri stranki bi za takšno kvadraturo ponudil 3.5kW in pa grelec zunanje enote, če se bi imel namen ogrevati čez celo zimo. Pri sebi pa lahko ekperimentiram. Ampak največkrat se z močmi pretirava... pač vsi vzamejo rezervo. Je pa res, da če imaš stanovanje na sončni strani, velika okna, slaba izolacija ali pa mansarda je pa hitro premalo.

A ja poraba elektrike v Januarju je bila 14€, v februarju pa mislim, da kakšen evro več (sem imel merilec poraba posebej za klimo). Temperatura v stanovanju čez dan je višja od normalne (23-24 stopinj), zjutraj pa žena prva vstane ob šestih in stanovanje zagreje na 28 stopinj ker je ful zmrzliva in ji zjutraj ko vstane iz tople postelje odgovarja "savna"
smile-1.gif
Klima se načeloma ne izklaplja in deluje 24 ur na dan. Ponoči pa res spustiva temperaturo.

Za več info pa 041 736 221