Klima Fujitsu, Mitsubishi ali kaj tretjega

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Kupujem klimo za dnevno-kuhinjsko-jedilni prostor 8×4 metre, z željo da shladi še hodnik, ki vodi iz tega prostora proti spalnicam in posledično malo tudi spalnice. Notranjo enoto klime bi montiral na sredino daljše stene, vrata na omenjeni hodnik so točno nasproti izbrane lokacije za notranjo enoto. Okno je čez celo dolžino krajše stene (4×1,5 m), stanovanje v bloku, dokaj solidno izolirano.

Vprašanja:
- Odločam se med Fujitsu ASYA09LGC in Mitsubishi MSZ/MUZ-GE25VA. Komentarji, drugi predlogi?
- Bi bilo ASYA07LGC dovolj, glede na to da bo 90% hlajenja in mogoče malo ogrevanja v prehodnem obdobju?
- Zunanja enota bo montirana na južni fasadi, brez kančka sence. Zna to biti problem ali potreba po močnejšem modelu?
- Rabim solidno klimo, 100€ tu ne igra vloge, ne iščem pa super-duper-fensi zadeve, ki je ne potrebujem.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Moje skromno mnenje je, da ce ne bos klime uporabljal za gretje ti je vseeno, hladila ti bo vsaka.
smile-1.gif


Jaz sem si oktobra vzel Mitsubishi MSZ25VABH, ker mi je bil glavni cilj ogrevanje ter sekundarni hlajenje v poletnih mesecih in oboje super opravlja. Mogoce imam obcutek, da se je topel zrak pozimi bolje prenasal v druge prostore kot zdaj mrzel zrak. Ali pa je to samo moj obcutek.
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Fujistu je en rang niže od MItsubishija.

Moj nasvet: glej med Mitsubishijem in Toshibo (lahko tudi Daikin...samo ta je še za odtenek dražja..ranga pa isti).

Zdaj če ti denar ni ovira..vzemi najboljši model izmed naštetih...pa garantirano ne boš razočaran.
Stran montaže ni problem. Grela bo vsaka izmed naštetih bolje kot hladila..tako da..prehodna obdobja kakor celo zimo mirne duše kuriš njo (itak bo najcenejše ogrevanje..v kolikor nimate daljinskega po pavšalu).

Super duper fensi....dobra stvar je dobra v čisto vseh pogledih (od učinkovitosti, do izgleda, upravljanja, možnosti nastavitve, glasnosti....skratka povsod). Razliko pa opaziš v trenutku ko prideš do 'klasično dobre' klime. Tako da...s tega vidika daj teh 100 EUR zraven.

Zdaj po napisanem sodeč bo dovolj močna varianta z 2.5 kW hlajenja (in 3.2 kW gretja) ...torej z montažo vred računaj na 1.200 EUR pa si zmagal na celi črti.

Pa če se boš odločil tako..te povabil na test klime, ki je stala 500 EUR manj...da boš videl in vedel zakaj se je splačalo stegnit v boljši rang
smirk-1.gif
 

slosplet

Pripravnik
7. mar 2008
154
0
16
jst sem si nabavil Sanyo SAP-CRV93EHFP inverter. Z montažo me je stala 1000€.
 
Nazadnje urejeno:

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
......Pa če se boš odločil tako..te povabil na test klime, ki je stala 500 EUR manj...da boš videl in vedel zakaj se je splačalo stegnit v boljši rang
smirk-1.gif

pridem jaz pogledat ......
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
nekako sta mi všeč te dve:

primerjava

Za katero bi se odločili? Katera znamka je boljša? Fujitsu ima 6 let garancije, Mitsubishi samo 2. COP ima Fujitsu višji, itd....
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
nekako sta mi všeč te dve:

primerjava

Za katero bi se odločili? Katera znamka je boljša? Fujitsu ima 6 let garancije, Mitsubishi samo 2. COP ima Fujitsu višji, itd....

Jaz bi se za fujitsu glede na specifikacije in ceno.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Foter je v klima biznisu in stavi na Fujitsu, tudi stranke so zelo zadovoljne (cena vs. zmogljivost). Seveda so na trgu tudi boljši, vendar tudi precej dražji proizvajalci. Za ta dnar je Fujitsu top pravi stari.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Mogoče pa Haier. Sicer Kitajska, ampak tudi Panasonic je Kitajska. Po izkušnjah bratranca (prodaja in distribucija klim) ter njegovih pogodbenih monterjev so to dobre klime z praktično nič reklamacij. Za razliko od Panasonica.
Kar pa se Micke tiče in njihovega famoznega COP; malček goljufajo; lahko je z enormno notranjo enoto doseči dober COP...
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
seveda, ker se jih od 3 prodanih bolj malo reklamira, za razliko od 30000 panasonic klim.
smile-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
ma kaj pa vem.... panasonic.... sej sem ga hvalil svoj čas, sam meni osebno delajo manj problemov micke, pa po občutku tudi lepše delujejo!

Vsa leta je imel panasonic nižje rabate, letos pa ne vem ali jih je začelo malce "hebat"? Verjetno ne prodajajo več toliko kot včasih. Ljudje si zapolnijo slabe komentarje in ena serija panasonica jih je bila deležna velikooooo!
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Sicer malo off, je pa direktno za Igija

a ma micka še kakšen filter al je tisto vse kar je pod pokrovom.
Namen jo mam spucat, oz. sem že ta taprvi filter k pokrov odpreš, pa me zanima če je še kaj pametno popucat.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
filter je to kar je pod pokrovom. FD serija ima še dva dodatna pod tem (jih ne pereš ampak samo posesaš). S kakšnim čopičem lahko spucaš še vse ostalo, kjer vidiš, da je prašno. Model GE in FD lahko tudi spodnje lopute za usmerjanje zraka enostavno "odhaklaš" in očistiš ventilator, na katerega se dosti obeša svinjarija (s čopičem). Potem pa še obrišeš s kakšnim čistilom vse kar prideš zraven...