"klenkanje" dizla in različna goriva?

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Bom zdaj malce bolj spremljal zadeve in šel večkrat tankat, različne pumpe, še prej pa na novo sprogramiram kode injektorjev, če je slučajno še ostala kakšna napačna koda od onega vaškega majstra not.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Pač na zadnjega... Imam delovnega Kangooja... o tem simptomu sem enkrat že pisal... Zadeva je ENAKA. Avto "klenka" v prostem teku. AMPAK najbolj glasno je to pri Petrolovi nafti. Najmanj pa pri OMVjevi. Sem namensko tankal 2 tanka tega, 2 tanka onega in zadeva je očitna. Avto imam sedaj 3 leta in se načeloma ne obremenjujem več. Na servisu so pa rekli, da je ena šoba glasna. Ampak če izklapljem šobo po šobo zvok ne izgine.


Me mora kaj skrbeti? lahko kaj naredim preventivno za malo denarja?

za začetek v edelu kupi od delfija dodatek za dizla. Lahko da je boljše.
drugač pa če maš 1.5 dci tam nekje nad 120k km pa itak nimaš kaj razmišlat ampak si lahko kr 100% da so šobe na koncu. Daj zrihtat predn kaka res začne odstopat, ker v tem primeru ti bo še pumpa ribnla in si na še dodatnih 250+€
drugač pa je ena šoba 120€ obniva
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
... in zakaj bi zaradi slabega injektorja "ribnila" črpalka? V resnici je ravno obratno - pri okvari črpalke se običajno poškodujejo tudi injektorji.

Sicer pa daleč od tega, da bi bili injektorji pri 1.5 dCi po 120.000 km že obrabljeni - to ni nobeno pravilo. Imam cel kup strank, ki imajo na teh motorjih že krepko čez 200.000 km ... se pa seveda najdejo tudi taki primerki, kjer je črpalka odpovedala pri 150.000 km.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Imam malce pod 150k. Avto imam 3 leta in je ves čas enako. Sem pa vmes naredil velik servis in manjal ojnične ležaje, na katerih je bila že kar lepo vidna obraba. Mah naj laufa dokler bo, bomo pol rihtali.

Kolk pa pride diagnoza za šobe?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
... in zakaj bi zaradi slabega injektorja "ribnila" črpalka? V resnici je ravno obratno - pri okvari črpalke se običajno poškodujejo tudi injektorji.

praviš da je daleč od tega da bi bli tam pd 120k km dalje orabljeni? daj jih na stroj in boš videl. Redki so taki ki so v tolerancah,. v glavnem majo vsi preveč povratka.
 
Nazadnje urejeno:

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
... in zakaj bi zaradi slabega injektorja "ribnila" črpalka? V resnici je ravno obratno - pri okvari črpalke se običajno poškodujejo tudi injektorji.

praviš da je daleč od tega da bi bli tam pd 120k km dalje orabljeni? daj jih na stroj in boš videl. Redki so taki ki so v tolerancah,. v glavnem majo vsi preveč povratka.

Sem že, večkrat. Sicer ne na lasten stroj, ker ga (še) nimam, ampak to nima veze. Obrabljeni seveda so, so pa nekateri tudi po 200.000 km še vedno v tolerancah. Sicer pa zaradi obrabljenih injektorjev ne bo nastradala črpalka ampak kvečjemu obratno.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
dobro pa naj bo po tvoje. ko boš pa folku pri 150k km na 1.5 dci začel svetovat naj dajo šobe rihtat boš pa mel naenkrat ful strank, ki nebojo mogli verjet kak mirno dela mašina. tisti 10% kaj jih ma pa pri 200k še vredu šobe so pa tak al tak v manjšini.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
1.5 dCi imamo med drugim tudi v lasti, mimogrede ... ne govorim na pamet.
smirk-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
tudi pri nas je en v lasti (šobe čiščene pri 100k km na meji toleranc. pri 130k km pa obnovljene, vse 4 zunaj toleranc). pa vsak teden kak na dvigalu. pa vsak dan kake šobe na stroju....
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Na tvojem mestu bi sam tankal na Petrolu (čeprav ne vem od kje fame da naj bi imel pertol slabše/bošlje gorivo od koga drugega, če jih vsi točijo iz istih rezervoarjev)...torej bomo rekli, da ti dodatki nafti bolj ustrezajo kot dodatki drugih ponudnikov...in se več ne bi sekiral, ter veselo vozil dalje.


Če in ko bo kaj narobe z avtom...boš pa takrat reševal.

Jaz sem imel tudi proljiv...sem mislil da 'malo zamujam' z menjavo olja, pa sem v resnici prevozil 25 jurjev (namesto 15)...pa kaj naj zdaj? Ja nič, po mnejavi avto občutno lepše lavfa
grin1.gif

Tankam pa na Perolu. Vedno.
 

izbrisan

Pripravnik
14. jun 2013
138
0
16
Na petrolu tankajo samo tardeči, na OeMFavu pa samo janševiki.

Ta pravi libertarni liberalci pa na alternativnih tankštelah !