Klasika: Katere filme ste gledali? III

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Huh, nisem vedel da je nadaljevanje. Grem kar iskat, prvi del je bil svetovni.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Wau, pogledal tudi drugi del (sicer ima drugačen naslov)
Gamle mænd i nye biler

Se strinjam z Gobo (turbobitch). Ta del je še boljši in če ne drugega ima normalen, "zemeljski" konec. Vsekakor pa sta oba dela zagotovo vredna ogleda.
Je pa zelo zanimivo, ko pogledaš oba filma, drugi del izgleda kot nadaljevanje, pa dejansko ni. Ker nekaj oseb iz prvega dela umre, v drugem so spet na sceni.
In ponovno je film "dvojezični" :evil:

Ocena 8.5/10
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
Po dolgem času en ameriški, ki pa v bistvu sploh ni film, je bolj dokumentarec.
V glavnem, jaz sem imel potne roke in hiter utrip že samo ob gledanju njegovega končnega podviga na El Capitan ...
FREE SOLO

Ocena za podvig 11 (od 10) ;) , za film pa --> glej oceno Imdb.

nor film, nor človek, še posesbej če si kadarkoli visel v steni....

na koncu sem ga šel poguglat, da ne bi bila iska scena kot sem jo imel s knjigo Criss Kylea. Berem njegovo knjigo in sredi branja mi sodelavec reče: A ni tale umrl ene 3 mesece nazaj...... Minilo vse :obesise:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.954
113
Locked down. zabaven film, sicer ponesrečen zadnji del filma, ampak okej, dialogi zmagajo in potem konen ni tako važen.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
COLECTIV

Ocena: glej Imdb (primerno)

Ni film, je dokumentarec ... izredno zanimiv, prikaže dejansko stanje v zdravstvu (sicer v Romuniji).
Po videnem lahko ustvarim sliko, kaj se dogaja pri nas in hkrati domnevam, da tu ni kaj dosti drugače.

Pa še tole: jasno pokažejo, katera politična struja je kriva za nastalo situacijo. Ne bom napisal, ugotovite sami :evil:
 

flybejba

Pripravnik
31. jan 2020
70
38
18
The Mauritanian (2021) - film je resnična zgodba o boju za svobodo po avtobiografiji Guantanamo Diary - mogoče predolg, plus malo je sitno preklapljati podnapise, ker je trojezičen, zato pa igra celotne ekipe na koncu prevaga v plus - priporočam.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
All my friends are dead, pogledal in nisem mogel verjet, da je naš fant režiral . Meni odlično, toliko skritih for je noter. Zaključni ples pa je bombastičen ;)
Očitno moramo iti ven, da se pokaže prava kreativnost, ker to kar se večinoma doma dela, je bolj cankarjansko patetično razvlečena žalost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: flybejba in sajkek

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jebiga, zelo gledljivo.
Fabula in igralska zasedba podobna kot pri kakem Smrtonosnem orožju (in kopici drugih filmov, zanimivo je tudi, da sta glavna junaka belec in nebelec), pa vendar povsem drugače in bolj zanimivo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.954
113
imas kaksne torrente za te 4?
2 sicer (mislim da prva dva sem našel na rarbg)...