Klasika: Katere filme ste gledali? III

I

Izbrisan uporabnik #15304

Pogedala Rudarja. Dober.
Vsekakor pa priporočam v branje knjigo.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Jo imam na seznamu in rezervirano. Vsekakor je knjiga verjetno več kot je bil film. Sedaj berem Petelinji zajtrk in se mi knjiga tudi zdi precej bolj polna kot je bil film, čeprav je ta bil izredno dobro sprejet.
Ja, knjiga pove veliko več. O vsem.
Poročaj, ko jo boš prebral.
Mimogrede, a ni zanimivo kako malo odziva je na takšne tematike in takšne filme?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
A misliš Rudar? folk je sit te tematike in interpretacij te in one strani..Ta tematika se vleče že 30 let, politika jo izkorišča in verjemi, da se navadnemu folku že to upira.
Film je pa kot film-še zmeraj zadevo obravnava bolj površinsko, kar jo pa kvalitetno napisana knjiga ne, zato je zgodba v knjižni obliki vsekakor bolj privlačna, ker nudi bralcu vpogled v druge odtenke dogajanja, ki v filmu ne morejo priti do izraza.
 
  • Všeč mi je
Reactions: capl

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
@[B]RomanVodeb[/B]
FollowingFollowing @RomanVodeb
More
Kot Trboveljčan - ki pogosto o svojem rodnem mestu govori kot o Butalah - se moram oglasiti in biti kritičen do filma Rudar (slovenski kandidat za tujejezičnega oskarja). Film je totalno izmaličenje dogodkov vezani na rov Barbara/Huda jama. Groza! Zmazek!
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

@[B]RomanVodeb[/B]
FollowingFollowing @RomanVodeb
More
Kot Trboveljčan - ki pogosto o svojem rodnem mestu govori kot o Butalah - se moram oglasiti in biti kritičen do filma Rudar (slovenski kandidat za tujejezičnega oskarja). Film je totalno izmaličenje dogodkov vezani na rov Barbara/Huda jama. Groza! Zmazek!
In kako je to argumentiral?
Film ni dokumentarec, ampak se navezuje na knjigo Mehmedalije Alića Nihče, in še to zelo ohlapno in precej po svoje.
Nikjer v filmu ne piše, da bi naj bil dokumentarec, zato mi ni jasno, kaj Vodebu ni prav.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

A misliš Rudar? folk je sit te tematike in interpretacij te in one strani..Ta tematika se vleče že 30 let, politika jo izkorišča in verjemi, da se navadnemu folku že to upira.
Film je pa kot film-še zmeraj zadevo obravnava bolj površinsko, kar jo pa kvalitetno napisana knjiga ne, zato je zgodba v knjižni obliki vsekakor bolj privlačna, ker nudi bralcu vpogled v druge odtenke dogajanja, ki v filmu ne morejo priti do izraza.
Knjiga je precej drugačna od filma, predvsem je pa avtobiografija Alića.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.543
2.404
113
The Red Pill (2016)

source.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.611
14.306
113
Hjaaaaaa..... tm tm :D Od tega zdaj sem res pričakoval malce več.
 

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
Blade runner 1982
Glede na hype sem pricakoval malo vec. Sedaj pa razmisljam ali naj sploh pogledam novega.