Klasika: Katere filme ste gledali? III

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Res je-ampak, čigava resnica je prava? tega ti noben film ne bo povedal.
Ta film ne polemizira o tem, kaj so bili ljudje, katerih kosti so v jami, temveč kvečjemu o tem, da imajo svojci vsakega človeka pravico vedeti, kje so njihovi najbližji pokopani. Otroci pa si bodo sami ustvarili mnenje, če so tisti, ki so ljudi masovno zmetali v jame in zazidali bili zločinci ali ne. Sčasoma bodo dobili dovolj informacij.
So pa ta grobišča vsekakor priložnost za slovenski turizem, če bi bil odnos nekaterih starih sil drugačen. Ni potrebe, da hodimo gledat grozote v Auschwitz, dovolj groznih krajev imamo na svojih tleh. Rabimo še par slik izvajalcev, nekaj dokumentacije in se dajo narediti primerne turistične zgodbe.
Še lepša zgodba: To so Gadi - tam mladi, ki gledajo posnetke Lj niso mogli razumeti, da je bilo včasih res tako malo prometa in da šoferji avtobusov nekaj zasedajo in o nečem odločajo (samoupravni utopični socializem).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ta film ne polemizira o tem, kaj so bili ljudje, katerih kosti so v jami, temveč kvečjemu o tem, da imajo svojci vsakega človeka pravico vedeti, kje so njihovi najbližji pokopani. Otroci pa si bodo sami ustvarili mnenje, če so tisti, ki so ljudi masovno zmetali v jame in zazidali bili zločinci ali ne. Sčasoma bodo dobili dovolj informacij.
So pa ta grobišča vsekakor priložnost za slovenski turizem, če bi bil odnos nekaterih starih sil drugačen. Ni potrebe, da hodimo gledat grozote v Auschwitz, dovolj groznih krajev imamo na svojih tleh. Rabimo še par slik izvajalcev, nekaj dokumentacije in se dajo narediti primerne turistične zgodbe.
Še lepša zgodba: To so Gadi - tam mladi, ki gledajo posnetke Lj niso mogli razumeti, da je bilo včasih res tako malo prometa in da šoferji avtobusov nekaj zasedajo in o nečem odločajo (samoupravni utopični socializem).
Če je kdo utopist, si to ti- malo si preberi za seboj, kaj pišeš..:rolleyes:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Priporočam, da ga predvajaš kakemu petletniku, pred spanjem. :mad:
Nimam več tako malih otrok. Drugače pa, petletne otroke sem vodil na pogrebe mojih bližnjih in otrok lahko povsem dobro sprejme, da je naravna smrt del življenja. Verjetno pa bi mu res težko dopovedal, da je nekje naenkrat izven vojne umrlo toliko in toliko ljudi in da so zaslužni za njihovo smrt dobili še pokojnino.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Nehajte srat. Danes zvečer v kinoteki vrtijo To so Gadi, preveden v slovenski znakovni jezik.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Dejansko je to odličen in gledljiv slovenski film. Edino zvok mi pri naši starejši produkciji ne deluje "enakomeren". Pa gadi v naslovu je mišljena vrsta kač in se v naslovu ne piše z veliko. Ne gre za kak priimek.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Sem bil na projekciji in poslušal še audiozapis za slepe. Zelo zanimivo, kot bi bral zraven še knjigo. Tam je bil tudi legenda, 96-letni Ivan Marinček, direktor fotografije pri filmu.

Edit: ta verzija je bila precej boljša kot tiste meglene s slabim zvokom ki so na yt.
 

Coop

Pripravnik
13. mar 2013
70
3
8
Še moja mala cinefilska beležka.

PS V tejle temi mi je zlasti všeč, da veljajo zelo visoka merila in (posledično) nadvse skromne ocene. Še bolj pa to, da je na kupu toliko ljubiteljev zgodovine filmske umetnosti ter (pra)starih (črno-belih) "klasik", ne pa zgolj novodobnega smetja.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.339
9.074
113
sva zadnjič s tamalo gledala prvega kekca (ČB) ..ne gledljivo, predvsem zaradi zvoka.... tole bi morali naredit "remaster"..škoda, ker se mi zdi režija in vse skupaj kar presežek za slovenski film.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Res je-ampak, čigava resnica je prava? tega ti noben film ne bo povedal.

Film mogoče res ne ampak, ko ti dedek kot bivši partizan razlaga štorije ob katerih mu gredo kocine pokonci in ga mučijo nočne more že vse življenje...potem nekako veš kaj točno se je dogajalo in da le mora biti nekaj na stvari. In model je bil eden redkih od voznikov kamijonov z ujetniki (malo ljudi je imelo takrat izpit za kamijon) ter eden prvih, ki je medijem spregovoril o povojnih pobojih, ko se narodu o tem še svitalo ni. Je pa bilo to nekje med 1985 in 1990.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
ter eden prvih, ki je medijem spregovoril o povojnih pobojih, ko se narodu o tem še svitalo ni. Je pa bilo to nekje med 1985 in 1990.

Narod je seveda o tem vedel, samo na glas se ni govorilo. Po vaseh so s prsti kazali za tistimi, za katere se je vedelo, da so bili v Rogu...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
No tako ja, sem se nerodno izrazil. Narod je vedel a bil tiho. Verjetno z razlogom.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Narod je vedel in govoril o povojnih pobojih, in kdor je hotel vedeti, je vedel.



65192542_12.jpg
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Dajte oziroma poskusite prebrat naslov teme in ga poskusite tudi razumeti in še enkrat pomislite če je res treba srat s tem sranjem tudi po tej temi. Hvala za trud in hvala moderatorjem ker s takšnim entuziazmom sproti brišejo nasrano.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Naslov teme je "Klasika: katere filme ste gledali?" in v njej se na zadnjih straneh najdejo posti o filmu Rudar ter o slovenski zgodovini, neposredno povezani s samim filmom, kateremu je topic tudi namenjen. Hvala za razumevanje.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Dajte oziroma poskusite prebrat naslov teme in ga poskusite tudi razumeti in še enkrat pomislite če je res treba srat s tem sranjem tudi po tej temi. Hvala za trud in hvala moderatorjem ker s takšnim entuziazmom sproti brišejo nasrano.
Kaj pa vem, moja slika spada k filmu Rudar in o filmih se pogovarjamo. Če je Rudar vsaj približno narejen po knjigi Nihče, potem je zagotovo vreden da se pogovarjamo o njem.
Si pa grem pogledat film, da ne bom govorila na pamet.