Klasika: Kaj trenutno poslušate? III

PumaAngel

Pripravnik
2. nov 2011
287
0
16
O, ta komad V novi dan je pa meni res eden najboljših od Pande...pa ga na youtube-u ne najdem več
frown-1.gif


Itak, da se spomnim Avtomobilov
smile-1.gif
, ta komad njihov je fajn ja...

Evo, še ena za dobro jutro in dober dan
smile-1.gif
:
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.075
881
113
Emona / Carnium
Pesem je o tipu (član oz. tesen prijatelj Indexov), ki je zaljubljen v napačno punco oz. ga punca zapusti in gre z drugim (zgodbica pravi, da gre za Mikija Manojloviæa). Patetika at it's best. Komad je večen.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.075
881
113
Emona / Carnium
To zgodbo sem tudi sam slišal. Pa tisto o abortusu ipd. Mislim, da so to variacije na temo. V osnovi je očitno, da gre za nesrečno ljubezen in tragičen konec le te, itak. Ali gre za varanje, samomor ali abortus, pa ne vem. Po forumih boš našel le prepiranje o tem ali je eno, drugo ali tretje.
Vem, da je Žera (pevec Crvene Jabuke) enkrat povedal, da je njemu pesem zelo blizu, saj je njegova bivša punca splavila, on pa ni vedel, da je noseča...zdaj, ali je on v besedilu pesmi prepoznal svojo zgodbo ali morda besedilo res opisuje takšno situacijo, ki se je zgodila avtorju besedila, ne vem
grin1.gif
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Men se tut priredba od Crvenih jabuk bolj dopade, kot Indexova verzija
smile-1.gif


@Puma - ja Panda so bili 2010 v Kranju, ko je še deloval klub Creinativa. Zdej so ga zgleda zaprl
frown-1.gif


Pa še komad, čeprov imajo Pearl Jami svojo temo, jih bom dal še tle
smile-1.gif

 

PumaAngel

Pripravnik
2. nov 2011
287
0
16
Disc...mislim da je Panda že našla pevko
grin1.gif


Evo, tale pesem od njih mi je še ful fajn:

 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
U, Das Boot
zmaga.gif


@ Puma, evo še ena iz naftalina, če mogoče poznaš. Sicer mi Avia Band neki niso kul, sam ta komad nekako vedno povežem s svojo mladostjo (k da sem zdej full star
smile-1.gif


Pa še mičkn Rock n Rolla, da ne zaspite ob prejšnjem koomadu
smile-1.gif

 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
No, da spet neki pripopam
smile-1.gif

Pred leti dokaj popularni posodi mi jurja, zdej ni pa nč več slišat od njih...

Pa kolk smo učasih gledal tole nadaljevanko. Mislim komad je iz tiste nadaljevanke
smile-1.gif