Klan Janković

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sekanje starih, zdravih dreves, je res svinjarija. Drugo je, če drevo zboli in kostanji so res nagnjeni k temu. Kostanjev rak pa to.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113

Janković pravi, da ima vse papirje, lastniki zemljišč pravijo nasprotno, torej da jih nima, iz tweeta nad mojim postom pa izhaja, da naj bi imeli dovoljenje zgolj za cesto. Kdo lahko zdaj to dejansko preveri kaj je res in kaj ne? Je to tisti inšpektor, ki pravi, da bo pregledoval tisto za kar se bo sam odločil in ko se bo odločil s čimer v bistvu odklanja pregled dotične scene?

Janković se pa sam od sebe "na ciljni ravnini", ko je baje treba zgraditi samo še 2km, seveda ne bo ustavil kot ga poziva del ljubljanskega mestnega sveta.

 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.001
3.750
113
Ljubljana
hmpg.net
"Glede zdravih dreves – mi seveda ne sekamo zdravih. Je pa res, da včasih kakšno drevo izgleda zelo zdravo, pa je v resnici zelo nevarno.

Tak primer so kostanji, pri katerih razsaja bolezen koreninskega sistema, ki le-tega močno načne. Drevo je sicer še povsem lepo, a zelo nestabilno, saj se skoraj z ničimer več ne drži tal.""

 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.337
958
113
Še enkrat sem gledal tistle link in piše, da so res lipe... Kaj pa lipe napada? Ni bil dober čaj?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Se pa spomnim kako vpitje je bilo pred leti, ko so posekali vrbe ob Trnovskem pristanu. Pa so posadili nove, že dokaj velike in že čez nekaj let ni bilo več nobene razlike. Tukaj pa tudi obljubljajo nove, že precej velike lipe in ne nekih pritlikavčkov, kot jih sadijo drugje.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.494
3.097
113
Posnetek zaslona 2023-03-12 062609.png
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.821
4.319
113
Še enkrat sem gledal tistle link in piše, da so res lipe... Kaj pa lipe napada? Ni bil dober čaj?
Vsi pametni glede treh dreves, bolj kot leseni ptiči...

Drevesa so stara in imajo svojo življenjsko dobo, pogoji za njihovo rast so pa slabi v mestu:
- premalo zemlje in s tem hranilnih snovi
- neprimeren prostor za razrast korenin
- snovi ki slabo vplivajo nanje ( sol in ostale kemikalije ki se spirajo iz ceste...)
- previsoka temperatura poleti
...

Če jih pa ne bi podrli, pa bi nekomu na bučo kaj padlo, bi bilo pa spet vse narobe...
in čebi sami imeli tako drevo ob svoji hiši, sem prepričan da bi ga dali podreti...

Če bi bilo izvedljivo, bi bilo primerno bolj sprotno nadomeščanje, da se podre samo tiste ki so v najslabšem
in se že sproti nadomešča z mladimi, ampak tukaj potegne več stvari za sabo...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.195
2.429
113
v lokalni ostariji
Kar se tiče dreves nekateri ne razumejo da jih je potrebno menjat... Boli ampak je nujno.

Konec koncev poglejte kako se je narava opomogla po zledolomu. Takrat bile planjave sedaj je že vse lepo nazaj...

Kmetje protestirajo, NVO so tiho (pa tako se borijo za čisto vodo) se malo pa bo narejeno...