Kje ni full gužve v sredini avgusta?

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.567
6.177
113
Hmmm, Turčija? Je upad turizma? Že kar nekaj let se menima z mojo, da bi šli enkrat v Turčijo ali Tunizijo... Za Turčijo sem gledal, da je v Antaliji sredi avgusta čez dan nekje 35-36 stopinj, zvečer pa 22-25. Kak je to za Turčijo (vlaga v zraku itd...)? Vem da je vroče, ampak je še vzdržno?
Kak pa so kaj cene v tem terminu? Verjetno podobno kot drugod, najvišje...

Trenutno sem v Turčiji, konkretno v Antalyi. Močno dvomim, da je v juliju in avgustu samo 36C. Že sedaj je 32C, pa je precej vroče in soparno. Med turisti je precej Nemcev in nekaj Rusov. Gužve ni. Morje je zelo toplo, tako da je v primerjavi z Andaluzijo prava milina. Glede cen, se mi zdi vse zelo poceni. Npr. avtobusni prevoz, cca. 30km daleč, cena povratne karte 1,30€. Kilogram češenj 2€. Hrana je povsod odlična in poceni. Če pa imaš v hotelu all inclusive je pa to v Turčiji dobitna kombinacija. Skratka, Turčijo glede vsega priporočam, vendar verjamem, da ti bo v avgustu prevroče. Optimalno naj bi bilo v oktobru.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Avgusta ni nič bistveno bolj vroče kot sedaj, konec koncev se sonce čez par dni obrne nazaj proti jugu. Tri dni nazaj je bilo v MB 32°, danes je/bo 20°, enako se ti lahko zgodi v Turčiji avgusta. Recimo meni je Kaš luštno mestece, tam okoli Antalije in Alanye mi je preveč resort/revščina/resort scena. Imaš pa tam rojstni kraj Sv. Nikolaja - Miklavža po naše. ;)
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
otok molat je tudi sredi avgusta dokaj prazen, že samo število kapacitet na otoku ne omogoča kakega hudega naval,večina turistov je tistih z jadrnicami in jahtami
Samo verjetno je tudi tezko dobiti nastnitev? Imas kaksen "tip" za nastanitev - konec avgusta/zacetek septembra (je sploh za hodit na Hrvaško v zadetku septembra?)
Kaj vec o otoku?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.567
6.177
113
Avgusta ni nič bistveno bolj vroče kot sedaj, konec koncev se sonce čez par dni obrne nazaj proti jugu. Tri dni nazaj je bilo v MB 32°, danes je/bo 20°, enako se ti lahko zgodi v Turčiji avgusta. Recimo meni je Kaš luštno mestece, tam okoli Antalije in Alanye mi je preveč resort/revščina/resort scena. Imaš pa tam rojstni kraj Sv. Nikolaja - Miklavža po naše. ;)

Verjamem, da je Kaš super, vendar je iz Antalye še 4 ure vožnje z busom, kar pa je zame nesprejemljivo. Želim biti v bližini Antalye in to izključno zaradi shopping-a.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.567
6.177
113
Fadil: kako pa kaj stanje doli, menda se jim neke volitve pripravljajo, ali se kaj "čuti"?

Nobene panike. Jumbo plakati in nekaj kombijev z zvočniki, kjer pač oglašujejo svoje kandidate. Včeraj so v Antalyi, v centru, kjer je peš cona imeli nekakšen shod, kjer so delili neke letake in zbirali podpise. Gužve in kakšnega sranja nikjer. Vse mirno in normalno. Malo naprej od mojega hotela sem videl hotel Kremel. Popolna imitacija ruskega Kremlja. Ne vem ali so lastniki Rusi, vendar izgleda bomba. Na hotelu je visela zastava CSK kluba. Mislim da imajo neko srečanje. Otmeno do jaja.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.611
1.527
113
Lani sem bil konec julija/začetek avgusta na jugu sardinije in sem bil čisto šokiran, ker je bilo tako malo ljudi. Bil sem tudi že v top sezoni na korziki in če se hočeš izognit hordam na hrvaškem, sta ta 2 otoka v tem času super destinacije, ker ni pol tolko gužve kot na hrvaškem
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Sardinija julija NI polna.

Sprobano lani, ko so me strašili kako v kampih ni placa itd itd. Pa toliko praznih kampov v juliju še nisem videl, spali povsod brez rezervacij itd.

Avgust je pa verjetno malček drugače.

Na Sardiniji ni težko dobiti kadarkoli na pol prazen kamp, ker jih je miljavžnt in ravno toliko tudi plaž. PA drugače tale fenomen rezervacij kampa je pa tudi samo na hrvaškem. Kr neki.