Kje ni full gužve v sredini avgusta?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.708
365
83
Hej vsem...

Po dolgem času imamo planiran dopust v sredini avgusta (od 11.8. do 18.8) (ponavadi gremo v začetku septembra) in ker vemo, da je takrat na hrvaškem nenormalna gužva, me zanima, kam priporočate, da se odpravimo? Radi bi večino časa preživeli na plaži in se kopali, tako da pridejo v poštev mesta ob morju...

V mislih imam npr.: Barcelono, Tenerife, Valencio, Ibizo (sicer ne vem, ampak če je tudi v teh mestih ful gužva, potem ne pride v poštev), mogoče tudi Hrvaško,... Na hrvaškem se nam načeloma dopadejo mesta, kjer je dosti ljudi (biograd, brela, baška voda, makarska), samo v tem terminu je taka gužva, da ni več prijetno... Ampak če ve za kak kraj, kjer ni pretirane gužve na Hrvaškem, naj tudi prosim pove... ;-)

Hvala vsem za predloge že vnaprej ;-)
Ajde
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Ne bi rekel. Gužva da popizdiš. Včasih si res našel kakšen kotiček. Zadnja leta je pa nabilno polno. Za vikende še bolj, ko pride pol Bosne na kopanje.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Male odmaknjene selendre na dalmatinskih otokih, tam ne panike (pa pogosto tudi še česa drugega ne)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.708
365
83
Kaj pa tujina? Grčija, Španija?
Egipt, Tunizija, Dubaj je verjetno prevroče, kajne?
Imava namreč hčerko 6 let...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.978
113
V Egiptu sigurno neboš imel gužve. Zdaj so bili nekje 10% zasedeni. Sklepam da Augusta pri 42 stopinjah nebo dosti bolj. Je pa druga zgodba če si želiš takega dopusta, da na cestah stojijo oborožene enote, ki ne veš ali so vojska ali policija ali kaj tretjega.. Eno pa je... Ni gužve :cool::cool:
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.978
113
Aja Dubaj... Če imaš v mislih poležavanje na plažah, so tam plaže bolj prezne kot polne. Zakaj, ne vem, imam občutek da je dogajanje bolj v znamenitostih, hotelih in podobnih atrakcijah. Sicer doli nisem bil, so pa tam bili znanci. Sicer naj nekdo pove iz prve roke, a na slikah sem jaz videl to kar sem napisal. Mogoče ima pri tem kaj klima...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.978
113
Hja. Agusta je povprečna temp tam 41 stopinj. Kar pomeni da je kdaj lahko več ali pa manj, Ampak tako povprečje po mojem ni ravno primerno za ležanje nanplaži.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.708
365
83
V Dubaju smo že bili (konec novembra in je že takrat bilo vroče, pa smo imeli čez dan dobrih 30, čez noč pa nekje 23-26 stopinj), vendar je v avgustu enostavno prevroče...
 
Nazadnje urejeno:

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Hej vsem...

Po dolgem času imamo planiran dopust v sredini avgusta (od 11.8. do 18.8) (ponavadi gremo v začetku septembra) in ker vemo, da je takrat na hrvaškem nenormalna gužva, me zanima, kam priporočate, da se odpravimo? Radi bi večino časa preživeli na plaži in se kopali, tako da pridejo v poštev mesta ob morju...

V mislih imam npr.: Barcelono, Tenerife, Valencio, Ibizo (sicer ne vem, ampak če je tudi v teh mestih ful gužva, potem ne pride v poštev), mogoče tudi Hrvaško,... Na hrvaškem se nam načeloma dopadejo mesta, kjer je dosti ljudi (biograd, brela, baška voda, makarska), samo v tem terminu je taka gužva, da ni več prijetno... Ampak če ve za kak kraj, kjer ni pretirane gužve na Hrvaškem, naj tudi prosim pove... ;-)

Hvala vsem za predloge že vnaprej ;-)
Ajde

otok molat je tudi sredi avgusta dokaj prazen, že samo število kapacitet na otoku ne omogoča kakega hudega naval,večina turistov je tistih z jadrnicami in jahtami
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.978
113
Jasno je da je avgusta v top sezoni vsepovsod kjer je pameten plac pač gužva. Ostanejo ti otoki. Če najdeš kak manjši grški otok si car. Če ne želiš loterije izbereš kakega manjšega Hrvaškega. Pred tem se pozanimaš kako vozijo trajekti in upaš da nebo burje ko se vračaš domov. Severna Italija vem da bo polna. Za Sardinijo ne vem, mogoče to? Španijo pozabi, gužva, kjerkoli. Kar se tiče exsotike, pa dvomim da kaka turistična agencija ponuja prostor nekje na samotnem otoku.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
V najvecji sezoni sprasujes o Barceloni, Ibizi, Tenerifih? No go.

Opcija je iskanje nekih kotickov po manj naseljenih juznih dalmatinskih otokih, za razmislit je kak "manj popularen" grski otok, glede na upad turizma tudi kaksna Turcija.

Vse bolj juzno bo v tistem casu neprijetna vrocina.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Jasno je da je avgusta v top sezoni vsepovsod kjer je pameten plac pač gužva. Ostanejo ti otoki. Če najdeš kak manjši grški otok si car. Če ne želiš loterije izbereš kakega manjšega Hrvaškega. Pred tem se pozanimaš kako vozijo trajekti in upaš da nebo burje ko se vračaš domov. Severna Italija vem da bo polna. Za Sardinijo ne vem, mogoče to? Španijo pozabi, gužva, kjerkoli. Kar se tiče exsotike, pa dvomim da kaka turistična agencija ponuja prostor nekje na samotnem otoku.

sardinija je polna julija in avgusta
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Sardinija julija NI polna.

Sprobano lani, ko so me strašili kako v kampih ni placa itd itd. Pa toliko praznih kampov v juliju še nisem videl, spali povsod brez rezervacij itd.

Avgust je pa verjetno malček drugače.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.708
365
83
Hmmm, Turčija? Je upad turizma? Že kar nekaj let se menima z mojo, da bi šli enkrat v Turčijo ali Tunizijo... Za Turčijo sem gledal, da je v Antaliji sredi avgusta čez dan nekje 35-36 stopinj, zvečer pa 22-25. Kak je to za Turčijo (vlaga v zraku itd...)? Vem da je vroče, ampak je še vzdržno?
Kak pa so kaj cene v tem terminu? Verjetno podobno kot drugod, najvišje...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.325
3.423
113
Turčija gre ob morju lepo pihlja.

Ni pa za hodit po mestu.

Glej da imaš all inclusive, ker drugače boš na pijači bankrotiral. Pivo v lokalu po cca 4 eure.