Kje kak poceni servis za Clia 3?

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Glede na to, da mojega sedem let starega polnoopremljenega in brez praske Clia 3 niti za pet jurjev ne povoha nihče (za manj ga pa res ne dam), ni druge kot, da naredim kompleten servis in ga imam sam še naprej.

Zanima me kje bi se to dalo narediti najceneje(seveda brezhibno)?

Rabil bi menjavo obeh jermenov in šponarjev ter vodne črpalke, pa še menjavo olja, oljnega filtra, zračnega filtra, filtra potniške kabine in klimatske naprave.
Ob tem mi je pa crknilo še volansko navitje za zračno blazino na volanu.

Uradni serviser mi je povedal, da me vse to pri njih skupaj z delom pride 800 evrov.

Če je kdo cenejši naj se mi oglasi.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Nastavi ceno 4200€ pa bo šel
smile-1.gif
. Pa še sitnosti s servisom ti odpadejo.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Pol avta imaš za zamenjat (v bistvu je nevozen), pa bi rad 5 jurjev? optimist.najprej ga pelji na soliden servis, pol pa sprašuj za tak dnar.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Še pokliče noben, torej niti ne ve kaj vse sem že menjal in bi očitno moral ceno res znižati na največ štiri jurje, da bi se sploh kdo zanimal.

Avta, ki bo po servisu praktično kot nov in z manj kot 70.000 km pa za štiri jurje res ne dam.

Bom pač vložil teh 800 evrov nanj in ga še vsaj pet let imel.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Žal mi je pa Rogaška Slatina malo predaleč, razen, če bi bilo narejeno v enem dnevu, da bi se šel vmes malo kopat.
Bom za foro poklical, da vidim, če so kaj cenejši.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Clio za 5 smukov....podrrt.
cheer.gif


Rajs Mercedes S klase za tak denar....
grims-1.gif

Folk v vrsti stoji, da bo za 8 let staro relikvijo pljunil pol cene novega. Ki je vsaj lep in boljši v vseh pogledih. Itak.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Glej nov je bil z vso opremo 13.990, zdaj bo star sedem let in razen tega servisa mu ne manjka nič, zgleda kot nov.

Če bi dobil pet jurjev bi ga še zamenjal, tako ga bom pa pač še naprej imel.
V naslednjih petih, šestih letih torej s tem avtom zgubim še pet jurjev, če kupim novega bo pa taka izguba v dveh letih, tako, da je še najpametneje, da ga obdržim in naredim ta servis.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Itak najbolj pametno da furaš in ne živiš v iluziji. [cenzura] ga, tržna sta clio 2 (domač in poceni) in clio 4 (lep). Clio 3 ni pa nič od naštetega.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Vsa oprema praviš? Je torej Initiale (xenon, pranje, usnje itd), kateri motor?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
1,4 16V oprema exception(usnje, 8 zračnih blazin, avtomatska klima, računalnik, meglenke, vse v barvi karoserije, ogrevana ogledala,...).
 

bimbim

Pripravnik
26. avg 2011
87
0
6
Na mojem Cliotu že predlani menjala jermene itd - treba je menjat vse, ker je vse skupaj v enem sklopu. Samo deli so bili dobrih 300€ + delo. Imam pa enega dobrega&ugodnega mehanika v okolici MB.
btw: a volan je OK in se usnje ne lušči?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Itak, da ga bom imel še naprej saj mu nič ne manjka.

Za vsak slučaj sem objavil oglas, da vidim, koliko je še vreden in če slučajno koga zanima pa vidim, da nikogar, če mu povem, da bi bilo treba narediti še kompleten servis pa še štiri jurje ne bi dobil zanj.

Clio2 je seveda poceni saj je star 10 let in več je pa poden proti trojki, štirka je tudi meni lepa ampak jaz bi vzel Capturja(v bistvu malo boljša štirka, vse kar ima več od opreme kot moj je pa edino ESP).
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik bimbim pravi:
Na mojem Cliotu že predlani menjala jermene itd - treba je menjat vse, ker je vse skupaj v enem sklopu. Samo deli so bili dobrih 300€ + delo. Imam pa enega dobrega&ugodnega mehanika v okolici MB.
btw: a volan je OK in se usnje ne lušči?

Malo sem se pozanimal.
Deli(oba jermena, napenjalci, vodna črpalka, filtiri kabine, olja, goriva, zraka) bodo okrog 300 evrov zamenjal mi jih bo pa en dokaj blizu mene za 150 evrov.

Volanskega navitja za zračno blazino se pa žal nikjer ne dobi nadomestnega, niti popraviti se ga baje ne da in obstoja samo original na servisu kar pa bo 200 evrov plus delo.

Volan je super, niti malo se ne lušči, malenkost je videti obrabljen, pogrešam edino led dnevne luči, ker moram zdaj žarnice menjati dvakrat letno.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Clio 2 so izdelovali tako dolgo kot clio 3, da se razumeva, torej so lahko enako stari.

Med clioti 2 in 3 je v bistvu zelo malo razlike. Niti motorjev se niso potrudili apdejtat. Med tem ko med 3 in 4 je razlika pol vesolja.