Kje imate bančni račun in zakaj?

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Drzi, ampak cedalje vec slovenskih bank ima negativne obresti pri teh "nizjih" zneskih.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Hej.

Trenutno uporabljam Unicredit nek ala premium račun za fizične osebe s črno kartico. Račun je fajn, vse je vključeno all in za zmernih 8 - 10 eur na mesec, vključno z Zlato Viso, zavarovanjem itd...

Kar pa me moti je, da so precej v zaostanku z napredkom. Edina banka so, ki še niso v aplikaciji FLIK PAY. Da bi plačeval s telefonom kot lahko pri npr NLB, pa niti sanjat verjetno še ne morem. Tako da si z Vise nakazujem na revolut, z Maestro pa poplačujem sproti viso, z revolutom pa s telefonom plačujem naokol. :norec:

Kaj imate, kaj priporočate? Rad bi imel FLIK PAY, rad bi plačeval s telefonom (ali uro), pa da mi po možnosti direkt s TRR trga, dobro in kvalitetno mobilno aplikacijo, ne bi rad za vsako dodatno aktivnost plačeval (kot so dvigi na bankomatih, trajniki itd..).

Hvala.
Pri paketu aktivni na NLB za osem evrov mesečno dobiš vse, kar si napisal, da želiš, pa še brezplačen kreditni Mastercard.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Paket aktivni je 10 eur mesecno. Pa ima 3 dvige na drugih bankomatih samo vkljuceno. Drugo pa vec ali manj je, edino limit 450 gotovone na bankomatu je precej nizek.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ali morda kdo ve zakaj ne morem naštimati na Revout za top-up kartico od Unicredita, sem dobil novo debetno mastercard kartico.

Takšno.
1620111578145.png


Zlato viso mi potegne v top up brez problema.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
A ponuja NLB debetni MC, ki bi ga počil v Curve?

Mene osebno in kolikor gledam zgoraj še marsikoga drugega plačevanje tekočih zadev z običajno kreditno namreč zelo odbija.

Celo življenje sem delal na tem da sem se znebil pufov in če kupim burek in imam zanj denar, ga hočem plačat takoj, ne ob koncu meseca.

In četudi bi NLB ponujal vse kar potrebujem in želim, je 8€ na mesec, še vedno bistveno več kot me staneta Revolut in N26.

Sploh pri bankah, kjer me res, res peče vsak cent ki jim ga dam.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Zakaj pa imaš težavo s kreditno?
Jaz jo enačim z debetno in to je to. Itak si pa lahko limit daš po želji gor, če nimaš samokontrole.

PS: a pri Vivid tudi dobiš IBAN in moraš prijavljat FURSu? Kot gledam ja. Kaj pa tisti pocketi, torej dodatni IBANi, ki si jih lahko aktiviraš? Moraš potem vsakega posebej prijavljat?
 
Nazadnje urejeno:

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
crnobog : Eto, Unicredit po novem ponuja debetni MC. Ne vem, če gre v Curve, ker nimam Curva (a je uporaben? imam še N26, zame dovolj).

Na Unicredit sem sicer samo zaradi ugodnega kredita (samo še 5 let ufff), ampak kajpavem, ne zdijo se mi tako napačni. Sploh v primerjavi z NLB (etični pomisleki) ali NKBM (totalno nesposobni loleki). Prej sem bila na Sparkasse, ki sem jo zapustila zaradi boljšega kredita pri Unicredit.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
:)
Malo jih tako razmišlja in glede na to, da tako razmišljaš zelo verjetno ne boš imel težav s kreditno. Pa itak nisi nič dolžan, saj imaš kritje na TR in 1x mesečno se pokrije.
Jaz sicer tudi praktično vse plačujem z debetno in razmišljam, da kreditno odpovem, ker sem jo nazadnje potreboval leto nazaj, pa še to bi lahko preko debetne zapeljal.
Ma ne vem. Pač živcira me da sem karkoli komurkoli dolžn. Še posebej banki.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
@crnobog : Eto, Unicredit po novem ponuja debetni MC. Ne vem, če gre v Curve, ker nimam Curva (a je uporaben? imam še N26, zame dovolj).
Pomoje bi moral it. Dobil boš ApplePay. meni je to ključno.

Curve naj bi sicer ponujal še hudiča in pol (lahko kak power user pove kaj več), jaz sem si ga odprl samo zaradi Binance kartice.
 

FLIK

Zelenc'
13. maj 2021
1
0
1
Hej.

Trenutno uporabljam Unicredit nek ala premium račun za fizične osebe s črno kartico. Račun je fajn, vse je vključeno all in za zmernih 8 - 10 eur na mesec, vključno z Zlato Viso, zavarovanjem itd...

Kar pa me moti je, da so precej v zaostanku z napredkom. Edina banka so, ki še niso v aplikaciji FLIK PAY. Da bi plačeval s telefonom kot lahko pri npr NLB, pa niti sanjat verjetno še ne morem. Tako da si z Vise nakazujem na revolut, z Maestro pa poplačujem sproti viso, z revolutom pa s telefonom plačujem naokol. :norec:

Kaj imate, kaj priporočate? Rad bi imel FLIK PAY, rad bi plačeval s telefonom (ali uro), pa da mi po možnosti direkt s TRR trga, dobro in kvalitetno mobilno aplikacijo, ne bi rad za vsako dodatno aktivnost plačeval (kot so dvigi na bankomatih, trajniki itd..).

Hvala.
Spoštovani.

UniCredit Banka Slovenija d.d. je vključena v plačilni sistem BIPS IP, s pomočjo katerega se bodo izvajala takojšnja plačila (najkasneje v 10 sekundah) med komitenti bank, ki so vključene v FLIK shemo ob predpogoju, da je posamezni komitent obenem opravil registracijo v sistemu FLIK.

V skrbi za varno poslovanje naših strank in z namenom zagotavljanja skladnosti z regulativo, v teh tednih vpeljujemo varnostne mehanizme, ki delujejo v ozadju sistema.

Prizadevamo si, da bi bila Aplikacija FLIK našim komitentom brezplačno na voljo v čim krajšem času.

UniCredit Banka Slovenija d.d.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Spoštovani.

UniCredit Banka Slovenija d.d. je vključena v plačilni sistem BIPS IP, s pomočjo katerega se bodo izvajala takojšnja plačila (najkasneje v 10 sekundah) med komitenti bank, ki so vključene v FLIK shemo ob predpogoju, da je posamezni komitent obenem opravil registracijo v sistemu FLIK.

V skrbi za varno poslovanje naših strank in z namenom zagotavljanja skladnosti z regulativo, v teh tednih vpeljujemo varnostne mehanizme, ki delujejo v ozadju sistema.

Prizadevamo si, da bi bila Aplikacija FLIK našim komitentom brezplačno na voljo v čim krajšem času.

UniCredit Banka Slovenija d.d.
Ce nimajo okvirnega termina je to se zelo dalec.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.111
2.463
113
Na DBS zadnji mesec kar naprej nekaj nadgrajujejo, tako, da bi znalo biti razmeroma hitro.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
N26 in revolut - plačevanje s telefonom. če gre z N26 ne vem, ker sem že prej imel revolut.

bil na dh, za vse kar sem hotel, ali osebno tja, ali certifikat pa 3 aplikacije na telefonu... ko sem zaprl račun, je na nek sprintan papir na roke napisala zakaj zapiram... leta 2021 :bonk:
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Spoštovani.

UniCredit Banka Slovenija d.d. je vključena v plačilni sistem BIPS IP, s pomočjo katerega se bodo izvajala takojšnja plačila (najkasneje v 10 sekundah) med komitenti bank, ki so vključene v FLIK shemo ob predpogoju, da je posamezni komitent obenem opravil registracijo v sistemu FLIK.

V skrbi za varno poslovanje naših strank in z namenom zagotavljanja skladnosti z regulativo, v teh tednih vpeljujemo varnostne mehanizme, ki delujejo v ozadju sistema.

Prizadevamo si, da bi bila Aplikacija FLIK našim komitentom brezplačno na voljo v čim krajšem času.

UniCredit Banka Slovenija d.d.

“Za stranke UniCredit Bank bo Flik na voljo v prihodnjih mesecih.”

Fuck this. Menjal bom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.090
113
39
MB
Jaz danes dobil obvestilo od nkbm da mi pod trenutnimi pogoji ne morejo podaljsat izrednega limita, po malo vrtanja … jih motijo nakazila iz binance v zadnjem letu. :oops1: